Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy katolikus ember öngyilk...

Ha egy katolikus ember öngyilkos lesz, eltemetheti az Egyház?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az öngyilkosság is gyilkosság, ezáltal bűn. Ha egy katolikus templomban keresztelt ember öngyilkosságot követ el, lehet normális temetése egy katolikus pappal, megszentelt földbe?
2011. jan. 19. 17:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
amúgy kösz a válaszokat
2011. jan. 22. 19:48
 12/13 homo ludensz ***** válasza:
65%
Száz éve ahogy a temető árkába kaparták el azt aki önkezével vetett véget az életének. Változnak az idők,most ha van pénzed találsz talán még papot is aki megszentelt földbe temeti,talán nem nagyon hangoztatod hogy az elhunyt milyen körülmények között távozott. Minden vallás amely "épkézlábnak" vallja magát mind életpárti és elítéli az öngyilkosságot. Kaptál egy ajándékot,egy lehetőséget a Teremtődtől hogy x ideig itt botorkálj a földön,más is csak a más felülbírálja a Teremtő akaratát. Sokszor nehezebb végigélni egy életet mint feladni azzal hogy én kiszállok.
2011. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Sajnos tapasztalatból tudom, hogy igaz hogy régen megtagadták az öngyilkosoktól az egyházi temetést, ma már irgalmasabbak ilyen szempontból. A pap megtarthatja rendesen a szertartást szentelt földbe, valamint misét is mondhat az elhunyt lelki üdvéért.
2013. ápr. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!