Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért büntet ennyire?

Isten miért büntet ennyire?

Figyelt kérdés
Azt mondják,hogy minden ami a földön az emberekkel történik az isten akarata,és mivel én vallásos ember vagyok ezt el is hiszem. De akkor mi az oka annak,hogy nagyon sok rossz dolog történik velem, olyanok amiket sokan nem is gondolnának,pedig én egy átlagos ember vagyok kisebb-nagyobb hibákkal.
2011. jan. 20. 19:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Üdv az ateisták klubjában!
2011. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
A válasz: nincs Isten, soha nem is volt. Ha lenne Isten akkor Mo. nem lenne ilyen helyzetben, illetve minden ember boldog lenne.
2011. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Nézd objektíven a dolgokat. Mindennek van oka és célja. A megoldást keresd, ne a felelőst.
2011. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

"Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa.

Boldogok, akik szomorúak, mert majd megvigasztalják őket.

Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert majd eltelnek vele.

Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak.

Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa."

2011. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, ennyi erővel miért halnak meg újszülöttek, akik még egy bűnt sem követtek el, és miért élnek gyilkosok?

Ha hiszel Istenben, akkor tudnod kell hogy mindennek meg van a maga oka, amire lehet sosem derült fény számodra, de az a lehetőséged is meg van, hogy elhagyod a hited, és megpróbálod úgy szemlélni a világot, hogy az egész csak véletlenek sorozata. Ami szerintem valószínűbb. Nem hiszek a sorsban, sem a pálmalevelekben, stb., de saját magamban igen, és úgy gondolom hogy amiben lehetséges a legjobb ha magam irányítom az életemet, a döntéseimmel. És így akár mondhatjuk hogy Isten bennem van. Nem vagyok ateista, de nem tartozom egyetlen vallási felekezethez sem.

Isten leginkább egy világot formáló energia ami az emberi tudatból árad.

2011. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

szia, ezért:

[link]

2011. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A baj,pont az,hogy vallásos szempontból nézed a dolgokat,és nem az alapján amit a biblia mond.(A kettő nem ugyanaz).

Hidd el nem és nem minden Isten akarata,ami a földön történik.

Gal 1:4 Aki adta önmagát a mi bűneinkért hogy kiszabadítson minket e jelenvaló gonosz világból, az Istennek és a mi Atyánknak akarata szerint.

A mostani világ ez szerint gonosz,amelyből Isten ki akar szabadítani.


1Thess 4:3 Mert ez az Isten akarata, a ti szentté lételetek, hogy magatokat a paráznaságtól megtartóztassátok;


ISTEN AKARATA AZ?HOGY NE LEGYENEK PARÁZNÁK.HA MINDEN ISTEN AKARATA SZERINT LENNE A FÖLDÖN?AKKOR SENKI SEM LENNE PARÁZNA.


1Thess 5:18 Mindenben hálákat adjatok; mert ez az Isten akarata a Krisztus Jézus által ti hozzátok

Ugye nem mindenki ad (a keresztények közül sem)mindenekben hálát,pedig ez Isten akarata.

Miért?

Isten kezdetben Ádámnak adtaa földet,de ő árulást követett el,és átkerült a Föld sátán kezébe.EZÉRT VAN HALÁL,BETEGSÉG,SZEGÉNYSÉG,ELMÚLÁS.A biblia szerint e világ istene sátán,éső irányítja ezt a korszakot.


2Kor 4:4 Akikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangéliumának világosságát, aki az Isten képe.

Ef 2:1 Titeket is [megelevenített], akik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

Ef 2:2 Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;

Ef 2:3 Akik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban, cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratát, és természet szerint haragnak fiai valánk, mint egyebek is:


Ján 14:30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ fejedelme: és énbennem nincsen semmije;


Ján 16:11 Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.

Mivel a világ jelenlegi ura az ördög,ezért történnek a rossz dolgok.Jézus elmondta ,honnan ismerjük föl Istent és honnan az ördögöt:Ján 10:10 A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon és öljön és pusztítson; én azért jöttem, hogy életük legyen, és bővölködjenek.

Ami öl ,lop,pusztít az életedben,az nem Isten,hanem az ördög.

Jézus az aki megváltott a szegénységből,betegségből átkokból,haláltól,és nem Jézus okozza ezeket,sem az Atya.


Jak 1:13 Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.

Jak 1:14 Hanem mindenki kísértetik, amikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.

Jak 1:15 Azután a kívánság megfoganván, bűnt szül; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.

Jak 1:16 Ne tévelyegjetek szeretett atyámfiai!

Jak 1:17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.

Ez a biblia álláspontja ,hogy Istentől a jó és a tökéletes származik,és Ő soha nem változik meg


PEACE

2011. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Isten az szeret es nevel, hiszen a lelki Atyad!

En ugy erzem, hogy a "kisebb, nagyobb" hibaidra kellene figyelned, mivel valoszinu, hogy ezek miatt tortennek Veled olyan dolgok, amiket Te rossznak elsz meg.

Valtoztass ezeken, onismeret, onkontroll segitsegevel. Szabadulj meg ezektol a rossz tulajdonsagoktol,

Ha vallas koveto vagy, akkor kovesd a profeta tanitasait, s gyakorold azt, vegezz lelkitisztitast pl.

2011. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm!
2011. jan. 21. 09:37
 10/22 anonim ***** válasza:

Ok-okozat kérdése az egész.

Ha nem tanultál, ne várd, hogy jó munkát szerzel. Ha kirúgnak, mert túl sok az ember és nyilvánvalóan nincs elég hely, azt máris kudarcnak veszed, pedig logikus, hogy túlnépesedés van, nem jut mindenkinek munka.

Ez csak egy példa volt. Te is éppúgy tagja vagy a világnak, te is formálod, akármennyire egyszerű, átlagember vagy.

2011. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!