Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház tiltja a házasságban...

Az egyház tiltja a házasságban a védekezést (gyógyszer, óvszer, stb. )?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Ha a katolikus-keresztény vallásra gondolsz, akkor igen, az ilyen fogamzásgátlókat tiltja.

Ellenben azt is mondja, hogy akkor paráználkodj, ha gyermekáldásra vágysz, ne élvezetből.

Tehát nem kötelező nyakra-főre szülni. :)

2011. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző:


Ez baromság. Az egyház tanítása szerint a házasélet nem csak gyereknemzés céljából művelhető,hanem azért is,hogy a házastársak örömet okozzanak egymásnak.

2011. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

másodiknak van igaza. az egyház a családtervezést semm tiltja, csak annak bizonyos eszközeit helyteleníti. én egyébként gyógyszert szedtem, most nem, mert babát szeretnénk, de utána újra fogok. megkérdeztem a plébános urat, ő azt mondta, hogy még sokkal inkább ez, mint az abortusz. a gyógyszer ugyanis magát a megetrmékenyülést lehetetleníti el, nem olt ki életet.


29/N

2011. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosabban a védekezés bizonyos formáit tiltja. pl. a spirált vagy az esemény utáni tablettát mivel az a már megtermékenyült petesejtet pusztítja el. Ez minden egyház szerint bűn.

A katolikus egyház sokkal szigorúbb ilyen szempontból, ők a gumival sem értenek egyet, az a protestánsoknál még simán lehet. Én úgy hallottam a katolikusok a természetes módszereket javasolják, (peteérés idejének megállapítása és azokon napokon önmegtartóztatás) ezzel csak az a baj, hogy azoknál nagy a hibaszázalék.

2011. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 27. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!