Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vegigneztem a Viszaly a...

Vegigneztem a Viszaly a Mennyben cimu filmet a Kegyelem. Net en. Isten csodalkozott hogy Lucifer lazad, pedig O teremtette es tudnia kellett mit fog tenni . Nemde?

Figyelt kérdés
Es az emberrol is tudta elore ,hogy bunbe fog esni ...es megis...........? erdekes ez az egesz
2011. febr. 2. 14:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%

kérdező. :)


a robotnak, amit mi hozunk létre, nincsen emberi értelme, nincsen "szelleme", nincsen elméje, úgymond üres.


másrészről próbáld meg elképzelni azt, hogy csak egyfajta ízt vagy képes érzékelni a nyelveddel. nemhogy nem ismernéd a többi ízt, de még arról sem lenne tudomásod, amit képes vagy érzékelni. ugyanez a helyzet a jó/rossz kérdéssel is. ha csak a jót tapasztalná az ember, akkor nem is tudná, hogy az a jó, mivel nem tudja hozzáhasonlítani a rosszhoz. a rossz tehát persze hogy beletartozik a mindenbe, és direkt van benne, mert anélkül jó sincs, anélkül nem tudnánk a mennyei állapotot majdan és akár most is értékelni. az ember léte pedig örök, szóval valójában nincsen "baj". :)ű


ja és az ember még mindig tökéletes...olyannyira, hogy képes magával elhitetni, hogy van tökéletlenség és bűn...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%
Bizony, mi megteremtettünk titeket. Azután megformáztunk benneteket. Ezután azt mondtuk az angyaloknak: "Boruljatok le Ádám előtt!" Ők pedig mindannyian leborultak - kivéve Iblist (a sátán). Ő nem tartozott azok közé, akik leborultak.Allah azt mondta: "Mi tartott vissza téged attól, hogy leborulj, amikor megparancsoltam neked?" "Én jobb vagyok, mint ő" - mondta amaz -, "engem tűzből teremtettél, őt pedig agyagból."Ő pedig azt mondta: "Indulj innen lefelé a földre! Hogy jössz te ahhoz, hogy itt fennhéjázó légy?! Kifelé! Megalázott leszel a megalázottak között!"Iblis azt mondta: "Adj nékem haladékot addig a napig, amíg halottaikból föl nem támasztatnak!""Íme, azokhoz tartozol, akiknek haladék adatott" - mondta Allah.Iblis azt mondta: "Azért, mert tévútra vittél engem, meglesem őket a te egyenes utadon;aztán nem tágítok tőlük elölről és hátulról és a jobb kezük felől s a balkezük felől. És úgy találod majd, hogy a nagyrészük nem lesz hálás neked."Allah pedig mondta: "Pusztulj innen, megvetve és elűzve! Bárki követ téged közülük - bizony, megtöltöm a gyehennát veletek mindannyiótokkal!" És Allah azt mondta: "Ó Ádám! Lakozzál a feleségeddel együtt a Paradicsomban és egyetek a gyümölcseiből, ahol csak akartok! De ne közeledjetek ehhez a fához, különben a kegyetlenek közé fogtok tartozni."És a sátán gonosz gondolatokat sugalmazott nékik, hogy felfedje kettejüknek a szemérmükből azt, ami addig rejtve volt. És azt mondta nekik:"A ti Uratok csak azért tiltotta meg nektek ezt a fát, nehogy angyalok, vagy öröklétűek legyetek az öröklétűek között."És megesküdött nékik, hogy: "Bizony mondom, én a ti őszinte tanácsadótok vagyok."És csalárd módon a bukásukat okozta. Miután pedig megízlelték a fa gyümölcsét, láthatóvá lett nekik a szemérmük és a Paradicsom fáinak leveleit kezdték összeróni magukon. Ekkor szólította őket az Uruk: "Vajon nem tiltottalak-e el benneteket ettől a fától, és nem mondtam-e néktek, hogy a sátán nyilvánvaló ellenségetek?"Ők ketten pedig azt mondták: "Önmagunk ellen kegyetlenkedtünk. Ha nem bocsátasz meg nékünk, és nem leszel irgalmas hozzánk, bizony kárvallottak leszünk a kárvallottak között."Az Úr azt mondta: "Induljatok lefelé a földre! Legyetek egymás ellenségei s legyen egy ideig a földön a szállásotok, s az élethez szükséges dolgok!"Ott fogtok élni" - mondta -, és ott fogtok meghalni és a Feltámadás Napján onnan vétettek elő."Korán Al-Araf 11-25
2011. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

A Sátánnal való küzdelem során az emberek hite egyre szilárdabbá és mélyebbé válik. A Sátán mindig Isten akaratának ellentétes üzenetet sugall az emberek számára. Ha az ember nem hallgat a Sátánra, és követi Isten akaratát az emberek hite nő. Azzal, hogy Isten a Sátánt vizsgaként az emberekhez küldi, Isten különbséget tesz az emberek között akik megtartják az akaratét, és azok között, akik nem képesek erre. Így ezen a vizsgákkal teli világban az emberek, akik jó lelkűek megmutathatják a hitüket. A Sátán sosem erősebb, mint a hit amit Isten ad az embereknek. Ha az emberek megkérdeznék:


Miért szükségesek ezek a vizsgák, az emberi élet, ha Isten úgyis mindent tud?? Isten nem azért állít elénk vizsgákat, mert nem tudja, hogy mi fog történni, neki nincs szüksége tanulásra, hogy tudjon valamit. Az eredmény megmutatására állít vizsgákat számunkra! Például egy tanár már tudja nagyjából hogy egy tanuló hány pontot ér majd el egy vizsgán. De hiába tudja már a vizsga előtt pontosan, ki hány pontot kapna, a vizsgát azért meg kell tartani! Mert csak a vizsgák tudatosítják a tanulókban, hogy valóban hány pont elérésére képesek!

Ekkor felmerülhet a kérdés, akkor a Sátán "hasznos" ? Hiszen segít a hit elmélyítésében... A válasz erre az, hogy a cselekedetek mögött mindíg az azt kiváltó célt kell vizsgálnunk! A Sátán célja nem az, hogy közelebb vigye az embereket Istenhez, hanem az, hogy elforduljanak Istentől! Az embereket bűnbe viszi saját akaratával...


Muszlima

2011. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszokat, de megsem ertek valamit,ha Isten azt az angyalt aki az elso volt a termtmenyek kozul es a FIA utan masodik rangban, hatalmas Fenyhordozo stb. es karhozatra itelte,azert mert sajat akarata volt akkor mit er a sajat szabad akarat ha csak ketto kozul valaszthatok, vagy Isten rabszolgaja leszek vagy az ugynevezett Gonosze?Meg sem voltunk kerdezve ,hogy akarunk e elni vagy sem.Csak megteremtett es kesz.Nincs valasztasunk,es ha van is nagyon korlatozott ,messze alla szabad akarattol.
2011. febr. 3. 12:59
 15/21 anonim ***** válasza:
41%

kérdező.


te alapban létezel, nem volt születésed, és nem is lesz pusztulásod, mert te az elme vagy. azért vannak korlátaid, mert a gonoszt választod a gondolataidban, döntéseidben, mivel befolyásolva vagy azáltal, hajlamod van a bűnre azért, hogy majdan saját bőrödön tapasztald meg mi a jó, és képessé válj azzal azonosulni, korlátaidat megszüntetve és teljesen szabaddá válva. sátán nem egy elkülönült létező tőled és Isten sem. mindkettő benned van, csak kérdés te melyiket választod szabad döntésed jogán, minél többet választod Istent, annál jobban hozzászoksz ahhoz, vagyis a hajlamaidról le. Isten a mindent ajánlja, vajon ez rabszolgaság e? a valós fogságot az önzésünk(sátán) hozza létre, s ráadásul úgy is gondoljuk sokan, hogy az önzés természetes(még vallásosok is)...mégis mit várunk? magunkkal hitetünk el mindent...magunk kreáljuk meg a börtönt is, és mi magunk vagyunk képesek arra, hogy megszabaduljunk abból...de ehhez az egészet(Isten) kell választani magunkban, mintsem az önző kis egonkat(sátán). :)


ui.: a sátán másodrangja szimbolikus értelmű, ahogyan az is, ami a Fiával kapcsolatos...ugyanis Isten Fia a minden...így sátán is...azért a második rangban van az ördög, mert nagyon fontos tényező a létezésben...ugyanis az árán tanulunk, anélkül "cseszhetnénk"...egy a lényeg...igazából minden egyetlen valami...Isten. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Koszonom de ez amolyan new age szeru valasz benned van minden stb...en nem ezt kerdeztem ha szabad dontesem van mindenrol akkor miert nem lehetek kozombos miert kell vagy Istent vagy Satant valasztanom.En nem akarok letezni es kesz.Ezt miert nem valaszthatom??
2011. febr. 3. 15:32
 17/21 A kérdező kommentje:
Ha Isten mellett dontok var a menny..es ha Satan mellett akkor a pokol ...ez ennyi es hol az en dontesem ha semleges akarok maradni ,vagy ugy dontok ,hogy az elet egy nagy sz@res nem akarok elni?
2011. febr. 3. 15:34
 18/21 anonim ***** válasza:

Te döntésed kedves kérdező...leírtam hogy mi van. A new age dolgot pedig felesleges idekeverni. Én vak annyit próbáltam elmagyarázni, hogy Egység van...semmi sincsen külön, és te magad valójában mindent felölelsz...mindent, mert igazából te vagy Isten, és sátán csak egy aspektusod, az önző aspektusod, amin túl lépsz majdan a mélyebb éned segítségével.


Az a helyzet, hogy a sátán és Isten dolog nem ellentét...hanem van az isteni elv, és valaminek lennie kell, ami nem az, hogy az előbbi értékelhető legyen, ahogyan korábban leírtam...lehetsz te közömbös kedves kérdező, de az még mindig a sátán "oldala"...semmi akadálya, lehet ilyen életet is élni, építsd ki magadnak nyugodtan, képes vagy rá.


Azt pedig, hogy miért nem választhatod, hogy nem akarsz létezni...kicsit macerás...talán előbb meg kéne beszélni ennek az okát, szívesen meghallgatom, és meglátod dűlőre jutunk. Mert úgy látom, hogy benned nem tetszés van...és valószínűsíthetően az nem tetszik amit tapasztalsz...ami ugye a rossz éppen...:)

amikor alszol például az jó? egy olyan dologra lenne szükséged, mint semlegesség?


S mondtam nem úgy néz ki a dolog, hogy meghalsz azt menny vagy pokol...nem úgy van az... a pokol az szintén csak tanító célú és nem örök, ahogyan sokan hiszik. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kedves last one left... en hiszem ,hogy Jezus Krisztus Isten egyszulott fia ,es o valtott meg minket a bun kovetkezmenyetol csak kivancsi voltam masok hogyan reagalnak erre a kerdesre , egyedul Peter valaszolt jol, es te pedig el kellene gondolkodj melyik felen allsz mert a new age rikit a valaszaidbol,, meghogy en vagyok Isten es Satan mintha Joshi bharat... ot hallanam ...Koszonom valaszaidat !
2011. febr. 3. 16:18
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

mármint kedves Péter barátunk adott számodra elfogadható válasz, ha pontosan akarunk fogalmazni. Másrészről én ezt a Bibliában is észrevettem, amiről beszélek...Vagy talán Jézusunk nem azt mondta, hogy az Atya benne van és Ő az Atyában? Isten pedig a minden, ezt is tanítja a Biblia, tehát következtetést levonva...benned van minden, így sátán és Isten is. :P


köszönöm, hogy meghallgattál

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!