Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek az iszlámoknak üveg víz?

Minek az iszlámoknak üveg víz?

Figyelt kérdés
Tavaly voltam Párizsban egy barátnőmnél. A párja /islám vall. afrikai/ minden reggel egy üveg vízzel ment be a WC-be.Minek az a víz neki? Elárulni nem akarta.
2009. febr. 8. 09:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%
Lehet a vallási gyakorlathoz kell. Ha kicsit utána nézel, hogy mi is az a iszlám vallás, sztem ott lefogják írni, hogy miért kell azaz üveg víz.
2009. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Imádság elött meg kell mossák a kezüket, karjukat, lábfejüket, fejüket és a szájukat ki kell öblítsék. Csakis ez után kezdhetik el a szertartást. Szerintem ez nagyon szép.....:))))) Olvastam olyan sivatagi nomád törzsekről is, ahol sokszor bajos vizet keríteni ehhez a művelethez, ilyenkor homokkal végzik ugyanezt, nyilván a szájukat nem....:))))), a lényeg, hogy az "akarás" meglegyen!
2009. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
2.-ik vagyok, elfelejtettem; iszlámok nincsenek, az EGY darab vallás, muszlimok vannak.....:))))))
2009. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

Én muszlim vagyok, de fogalmam sincs!

A vallásgyakorlathoz nem kell üveg vízzel a WCbe vonulni. Persze adódhatnak bizonyos körülmények, amiket ha tudnék, lehet, hogy leesne a tantusz.

Ásványvíz vagy csapvíz?

Megkérdezem a férjem, ha hazajött, hátha akkor okosabbak leszünk! De szerintem ez nem a valláshoz kapcsolódó dolog, hanem valami egyéni.

Az afrikai mit jelent? Melyik országból jött?

2009. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
45%

.....Ja, meg muzulmánok....:)))))

Na, most má' megyek!

2009. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, kedves második, örülök nagyon, hogy te ilyen dolgokat is tudsz!

A legtöbben azt sem tudják, eszik-e vagy isszák az Iszlámot.

2009. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%

2.-ik vagyok. Köszi!

Érdekes, keresztyén vagyok, de annyira szép vallásnak találom az iszlámot, hogy ez a legkevesebb, ha olvasgatok róla! Valóban,szomorú, hogy az emberek többsége teljesen elzárkózik más vallások megismerésétől hülye ideák miatt......főleg a keresztények...:((((((

2009. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Dakarból jött és a barátnőm akivel él keresztény vallású-lehthogy ezért kell mosakodnia?
2009. febr. 8. 11:37
 9/26 A kérdező kommentje:
És rendes csapvizet használt.
2009. febr. 8. 11:50
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A "nagydolga" után, azzal mossa tisztára a, hát tudod mit. Dolgoztam francia országban és sokszor láttam hasonlót.

Először én sem értettem, aztán felvilágosítottak a munkatársaim.

2009. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!