Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan segíthetnék neki?...

Hogyan segíthetnék neki? Hogyan kampányoljak az ISZLÁM vallás mellett keresztényként?

Figyelt kérdés

A barátom mélyen vallásos muszlim, de mostanság elkezdte keresni az igazságot, h. valóban az iszlám vallás az igazi-e. Elkezdte olvasni a Bibliát, a Torát és keresi mindenhol benne az iszlámmal összefüggő részeket, valamint még Mohamed prófétát is.Én kérdeztem tőle, hogy miért keresi azt, amit tud, de csak azt mondta, h. Ő akarja tudni az igazságot, s bármi is történjen Ő elfogadja.Mit tegyek most, mert nagyon félek, hogy elveszti a hitét!? Köszönök minden hasznos választ! És olyat légyszi ne, hogy legyen keresztény, mert nem téríteni akarom, csak megerősíteni Őt.

Ő 20/F, én 18/L (katolikus)


2011. febr. 3. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
a hitét attól még nem veszti el, hogy megismeri a többi vallást is! Én is katolikus vagyok, de ismerem és olvasom a Koránt és a Tórát is! Ha némely dolgot elvet az egyikből, és elfogad a másikból, az csak jó lehet neki! A hitet tanulás és kétkedés útján a legbiztosabb megerősiteni
2011. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Nincs azzal semmi gond, ha megismerkedik a többi vallás igazságával. Amíg csak ismerkedik vele... Az igazságot nem a könyvekben, hanem a szívében fogja megtalálni.

Ha már a Bibliából keresgél a barátod, akkor nézze meg ezt: Mt 13:9 szövegkörnyezet is hasznos a megértéséhez.

2011. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Te ne felj, mivel a baratod nem fogja elvesziteni a hitet, s nagyon jol halad ezen az uton.

Egyebkent a Koranban is van Jezusrol, Jozsefrol, Mariarol es Abrahamrol is tortenet, tehat sok osszefuggest fog talalni.

2011. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:) most már megnyugodtam
2011. febr. 3. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
De mit keres egyáltalán? Mi az, hogy bármi történhet elfogadja. Mi történhetne?
2011. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha úgy találja, hogy az iszlám az igaz vallás, akkor meg fog erőúsödni a hitében. Ha úgy találja, hogy a keresztény hit az igaz, akkor keresztény lesz. Ha elmondja a meglátásait, akkor hallgasd meg.
2011. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Miért kéne az iszlám vallás mellett vagy ellen kampányolnod? Olvassa, értelmezze a Bibliát, és majd eldönti, mihez kezd azzal, amit talál.
2011. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Talán kampányolj úgy mint Pál apostol!Mondd el neki a teljes evangéliumot,és hogy meg kell térnie!
2011. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!