Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van különbség, ha valaki...

Van különbség, ha valaki reggeli vagy esti vasárnapi misére megy?

Figyelt kérdés
Az időpont értelemszerűen eltér, de van különbség, ha most én reggel megyek vasárnapi misére vagy este? Vagy vasárnap megszentelése megvan mindkét esetben.
2011. febr. 6. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs különbség. sőt, a szombat esti mise is érvényes vasárnapra.
2011. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs különbség szerintem. Éppen azért van két mise is egy vasárnapon. Ha valaki nem tudott elmenni reggel, estére azért odaérhet. Szóval nem "kell" mindkettőn részt venni.


Ugyan manapság ritkán járok templomba. De még hittanos koromban volt olyan, hogy ha nem voltam reggel, elfogadták, ha az estin ott vagyok. (Mert ugye regisztrálták, hogy a gyerekek voltak-e misén...)


Szóval mindegy melyikre mész. Az a lényeg, hogy ezt a napot az Úristen adta, örvendjünk és vigadjunk rajta! :-)

2011. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És miért volt jó nekik, hogy regisztrálták?


SZerintem is mindegy, melyikre mész. :)

2011. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2011. febr. 6. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:

(regisztrálták= Amikor gyerekek voltunk és hittanórára jártunk hetente egy hétköznapon, mellette kötelező volt vasárnap templomba menni. És a mise után kaptunk a paptól címkét (matrica), azt be kellett ragasztanunk a füzetbe. Bár egy idő múlva a címkét felváltotta valami minden héten más mintájú bélyegző. És ezzel bizonyítottuk, hogy voltunk misén, ezt ellenőrizték, meg regisztrálták...

Azért, hogy mehessünk áldozni, bérmálkozni, stb...)

2011. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!