Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért változott meg a világ,...

Miért változott meg a világ, lehetne másként élni?

Figyelt kérdés

Én hasonlóképpen szeretnék élni, mint egy apostol. Bolyongok a világban, bezörgetek házakhoz, és ott boldogan fogadnak, enni adnak, mert ugye áldott aki jön az Úr nevében.

De ha meg akarod csinálni ezt a mostani világban kettős lábbal rúgnak ki az ajtóból.

Talán nem élünk jól együtt ebben a világban így ahogy most tesszük, érdemes ezért élni? Idegesít ez az elzárkózás.


2011. febr. 8. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én hasonlóképpen szeretnék élni, mint egy apostol. Bolyongok a világban, bezörgetek házakhoz, és ott boldogan fogadnak, enni adnak, mert ugye áldott aki jön az Úr nevében."


Semmi bizonyíték nincs arra, hogy ez valóban így történt. Lehet, hogy 100 ember közül akikhez bezörgetett csak egy volt ilyen kedves, és utólag kiszínezték a sztorit.


Az emberek sosem voltak szentek, csak a múltban (még a 20 évvel ezelőtti múltban is) nemigazán illett negatív dolgokról írni.

2011. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy akarok élni, mint egy apostol"


Nem hívő szempontból (bár szerintem hívő szempontból is áll érvelésem) szerintem ez egy elég pofátlan kijelentés, mert ezzel kb. azt mondod, hogy elvárod, hogy míg te "kellemesen" bolyongsz, addig bárhova mész, bárkihez, az el fog tartani téged.


De ha neked erre jogod van akkor bárki másnak is, nem?

Na és, ha mindenki ezt teszi akkor mi lesz?

Mindenki meghal, mert nincs senki aki életbe tartaná a társadalmat.


Bármennyire is idillinek tűnhet az "apostoli" élet, de az a baj vele, hogy tényleg csak annak tűnik, mert realisztikus.


Vagy TE talán tudsz mondani nekem egy megoldást arra, hogy mindenki csak úgy "bolyongjon" és el legyenek tartva a többiektől, akik úgy szint csak "bolyongnak"?

2011. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Bolyongok a világban, bezörgetek házakhoz, és ott boldogan fogadnak, enni adnak, mert ugye áldott aki jön az Úr nevében."


Igen ezzel gyakorlatilag egy rühes csöves leszel, aki a "keresztény-kártyával" akar bepróbálkozni az átverhető, vakegér embereknél.

2011. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
elnézést, előző vagyok és a realisztikus elől kimaradt a "nem", tehát nem realisztikusnak tituláltam.
2011. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát,ha úgy akarsz élni,akkor készülj föl a megkövezésre szidalmakra,ellened való áskálódásra stb. stb.


1Kor 4:9 Mert úgy vélem, hogy az Isten minket, az apostolokat, utolsókul állított, mintegy halálra szántakul: mert látványossága lettünk a világnak, úgy angyaloknak, mint embereknek.

1Kor 4:10 Mi bolondok a Krisztusért, ti pedig bölcsek a Krisztusban; mi erőtlenek, ti pedig erősek; ti dicsőségesek, mi pedig gyalázatosak.

1Kor 4:11 Mindezideig éhezünk is, szomjúhozunk is, mezítelenkedünk is, bántalmaztatunk is, bujdosunk is,

1Kor 4:12 Fáradozunk is, tulajdon kezünkkel munkálkodván; ha szidalommal illettetünk, jót kívánunk; ha háborúságot szenvedünk, békességgel tűrjük;

1Kor 4:13 Ha gyaláztatunk, könyörgünk: szinte a világ szemetjévé lettünk, mindeneknek söpredékévé egész mostanig.


2Kor 11:23 Krisztus szolgái-e? (balgatagul szólok) én méginkább; több fáradság, több vereség, több börtön, gyakorta való halálos [veszedelem] által.

2Kor 11:24 A zsidóktól ötször kaptam negyvenet egy híján.

2Kor 11:25 Háromszor megostoroztak, egyszer megköveztek, háromszor hajótörést szenvedtem, éjt-napot a mélységben töltöttem;

2Kor 11:26 Gyakorta való utazásban, veszedelemben folyó vizeken, veszedelemben rablók közt, veszedelemben népem között, veszedelemben pogányok között, veszedelemben városban, veszedelemben pusztában, veszedelemben tengeren, veszedelemben hamis atyafiak közt;

2Kor 11:27 Fáradságban és nyomorúságban, gyakorta való virrasztásban, éhségben és szomjúságban, gyakorta való böjtölésben, hidegben és mezítelenségben.

2Kor 11:28 Mindezeken kívül van az én naponkénti zaklattatásom, az összes gyülekezetek gondja.

2Kor 11:29 Ki beteg, hogy én is beteg ne volnék? Ki botránkozik meg, hogy én is ne égnék?

2Kor 11:30 Ha dicsekednem kell, az én gyengeségemmel dicsekszem.

2Kor 11:31 Az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, aki mindörökké áldott, tudja, hogy nem hazudom.

2Kor 11:32 Damaszkuszban Aretás király helytartója őrzette a damaszkusziak városát, akarván engem megfogni;

2Kor 11:33 És az ablakon át, kosárban bocsátottak le a kőfalon, és megmenekültem kezei közül.


Ez egy apostol életének a része!

Peace

2011. febr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Tény, hogy megváltozott a világ, a gonoszság megsokasodott és a szeretet meghidegült, ahogyan Krisztus előre megmondta. Az is tény, amit a karizmatikus testvérem által bemásolt igében olvashatsz, hogy az apostolokat sem látták mindenhol szívesen, sőt emberfeletti munkát kellett elvégezniük.


Ez a küldetés azonban ma is áll, ma is az a feladatunk, hogy hirdessük az Isten Országának az evangéliumát, a jó hírt, hogy Isten szeret bennünket. Hozzátenném még, hogy Pál apostol sem várta el, hogy ellássák, sátorkészításből élt, és önfeláldozó módon. Ráadásképpen ő sem saját magától döntötte el, hogy hova megy és mit csinál, hanem a Szentlélek vezetése alatt állt. 3 évig böjt és ima mellett készült fel a szolgálatra, és így tudta elvégzeni ezt a munkát.


Én nagyon sokra becsülöm a szándékodat, és hiszem, hogy Isten meg tudja áldani az életedet, kívánom, hogy találd meg ehhez a legmegfelelőbb utat és formát. Isten áldjon meg!


Üdv. Péter

2011. febr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

a világban szerintem is túlzott az elzárkózás-bár valszeg ez az apostolok idejében sem volt máshogy-és Péterrel egyetértek,miből gondolod,hogy az apostolokat mindenhol örömmel fogadták? (bár én nem vagyok benne egészen biztos,hogy ugyanúgy térítettek,mint a mai térítők,de ez egy más kérdés)

Azért szerintem gondolkozz el azon,hogy miért rúgnak ki páros lábbal a legtöbb helyről,ha bezörgetsz idegen emberekhez téríteni.mert lehet ám,hogy nem mindig a világot kell okolni,hanem te magad nem csinálsz valamit jól....

2011. febr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Lukács 10.fejezet (részlet)


3. Menjetek el: Ímé én elbocsátlak titeket, mint bárányokat a farkasok közé.

4. Ne hordozzatok erszényt, se táskát, se sarut; és az úton senkit ne köszöntsetek.

5. Valamely házba bementek, először ezt mondjátok: Békesség e háznak!

6. És ha lesz ott valaki békességnek fia, a ti békességtek azon marad; ha nem, ti reátok tér vissza.

7. Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, a mit ők adnak: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról-házra.

8. És valamely városba bementek, és befogadnak titeket, azt egyétek, a mit előtökbe adnak:

9. És gyógyítsátok a betegeket, a kik ott lesznek, és mondjátok nékik: Elközelített hozzátok az Isten országa.

10. Valamely városba pedig bementek, és titeket be nem fogadnak, annak utczáira kimenvén, ezt mondjátok:

11. Még a port is, a mely reánk ragadt a ti várostokból, itt köztetek letöröljük; mindazáltal ez legyen tudtotokra, hogy az Isten országa elközelített hozzátok.

12. Mondom pedig néktek, hogy a Sodomabeliek állapota tűrhetőbb lesz ama napon, hogynem azé a városé.


Felhívnám minden szavára a figyelmet kivétel nélkűl. És kéretik nem mellémagyarázni, mert itt nem példabeszédről van szó és nem jelképekben beszél Jézus, de tessék szíves elolvasni a 7. verset mégegyszer!

2011. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BenQs ***** válasza:
Hát persze h lehetne élhetnénk szebben jobban ha a korrupt kormányok és az egyház nem zsákmányolná ki a népet.
2011. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"nem mindig a világot kell okolni,hanem te magad nem csinálsz valamit jól"


Majdnem meg is van a válasz, ez pedig az előítélet. Az előítéletek miatt tart most ott ez a világ ahol. Nem akarok téríteni, de ha bekopogtatnék a te ajtódon, akkor befogadnál? Azt enném és innám amit te. Békés ember vagyok :)

2011. febr. 9. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!