Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Manapság min nőnek fel a...

Manapság min nőnek fel a gyerekek? Tényleg sokat változott a világ azóta, hogy én voltam gyerek - még az ezredfordulón?

Figyelt kérdés

Nem tudom, de amikor én kislány voltam, olyanokat néztem, mint a Vízipók csodapók, mostanság meg olyan begyepesedett meséket adnak a tévében. Múltkor, amikor unatkoztam hétvégén, kapcsolgattam a távirányítót, és volt valami adás, amiben egy gyerek meg a majma volt a főszereplő. Azt hittem leesik az állam: úgy "beszéltek" a képernyő előtt ülő gyerekekhez, mintha azok fogyatékosok lennének. :S

17/L.


2011. jún. 15. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát igen. Amikor én kisebb voltam minden hétvégén néztünk meséket. Sajnos most már tök szar, durva, gyilkolós meséket gyártanak. :( Régen jobb mesék voltak.
2011. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek Veled. Néhány napja gyerekekre vigyáztam, így nekem is alkalmam adódott beletekinteni néhány mai rajzfilmbe. Az egyik ilyen mesében angolul "tanították" a gyerekeket, de annyira magyaros akcentussal, mintha csak magyar szavakat mondott volna a szinkronhang. Amikor még fogékonyak a gyerekek az új nyelvekre akkor kéne fejleszteni a képességeiket, de ez max arra jó, hogy leépítse az eddigi tudásokat. Persze a több ilyen borzalmat láttam, de nem akarom mindet felsorolni.

Inkább Dragon Ball-t kéne adniuk a tv-ben. A Dragon ball-ban fontos motívum az önfejlesztés, a megbocsátás, és a könyörület. Arra ösztönzi a gyerekeket, hogy tanuljanak, edzenek és legyenek jó emberek, nem pedig arra, hogy az már nagy dolog, ha ismered a színeket.

2011. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem ismerem.

Én a régi, magyar meséket szeretném viszont látni az RTL klubbon, de tudom, úgysem fogom, mert nekik egyedül a VV számít.

2011. jún. 16. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:
én még néztem meséket amikor jött ez a váltás, és tényleg a legtöbb mesében úgy beszélnek mintha fogyatékosok lennének a gyerekek, de én néha látok most már a Minimaxon varázslatos iskolabuszt, meg egy másik csatornán egyszer volt hol nem volt az élet-et, és ezeket én szerettem, szóval lassan lassan visszatérnek a jó mesék. ezek az angolul "tanító" mesék tényleg rémesek, és még a cartoon network-ön döbbentem le, mert ott tényleg csak mindenféle gyilkolós meg ilyesmi mesék mennek :S
2011. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!