Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért változott meg a világ,...

Miért változott meg a világ, lehetne másként élni?

Figyelt kérdés

Én hasonlóképpen szeretnék élni, mint egy apostol. Bolyongok a világban, bezörgetek házakhoz, és ott boldogan fogadnak, enni adnak, mert ugye áldott aki jön az Úr nevében.

De ha meg akarod csinálni ezt a mostani világban kettős lábbal rúgnak ki az ajtóból.

Talán nem élünk jól együtt ebben a világban így ahogy most tesszük, érdemes ezért élni? Idegesít ez az elzárkózás.


2011. febr. 8. 21:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért szerintem az is egy lényeges dolog, hogy egy európai város ma nagyon nem úgy működik, mint egy ókori mediterrán város. Én ezért nem tartom nagyon jó stratégiának, amikor kiállnak a főtérre, mintha az egy ókori agora lenne, és ott elkezdenek Istenről beszélni. Régen a piactér tényleg egy olyan hely volt, ahová "találkozni", híreket megtudni, pletykálni, közösségi életet élni _is_ jártak az emberek. Ha valakinek terjeszteni valója volt, ott terjesztette, ez teljesen természetes volt. Ma ez nem így működik, ugyanis nagyobb településeken már nem ismerik ehhez egymást eléggé az emberek, illetve fizikailag sincsen általában egy olyan tér, hely, ahol tényleg minden lakó legalább napjában egyszer megfordul. Faluban vagy nem európai városokban lehet más a helyzet.

Hasonló a véleményem a házakba való bekopogásról - ma nem tart hetekig egy utazás az ország, netán a világ egyik végéből a másikba, nem érthető, hogy miért akar egy idegen szállást kérni egy másik idegentől, nincs ennek "kultúrája". Ezért ez ma egy bizarr dolog, amire csak bizonyos keresztény(szerű) szekták tagjaitól számít az ember.

2011. febr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

"nem mindig a világot kell okolni,hanem te magad nem csinálsz valamit jól"


Majdnem meg is van a válasz, ez pedig az előítélet. Az előítéletek miatt tart most ott ez a világ ahol. Nem akarok téríteni, de ha bekopogtatnék a te ajtódon, akkor befogadnál? Azt enném és innám amit te. Békés ember vagyok :)"

Nem akarsz téríteni? akkor mit is akarsz valójában,tisztázzuk,mert ezt írtad a kérdésedben,és nekem nem egészen egyértelmű:


"Én hasonlóképpen szeretnék élni, mint egy apostol. Bolyongok a világban, bezörgetek házakhoz, és ott boldogan fogadnak, enni adnak, mert ugye áldott aki jön az Úr nevében."

egyébként elnézésed kérem,mert ezt akartam írni,hogy "..lehet,hogy te magad nem csinálsz valamit jól" tudom ez,most magyarázkodásnak tűnik,de tényleg így akartam kifejezni magam.mert arra gondolok,hogy nem azzal van a baj,ha valaki térít,hanem,hogy okosabb módszereik is lehetnének,pl.ezt a "becsöngetősdit" hanyagolni kéne,az üzenetet amit át akarnak adni,más módszerekkel is át lehetne,és akkor nem rugnák ki őket páros lábbal a legtöbben.

és,hogy befogadnálak-e csak úgy? szerintem végighallgatnám a sztoridat a-z-ig,hogy egyáltalán ki vagy,nem-e csak meglopni akarsz,és mérlegelném,hogy valóban igazat mondasz-e.azt hiszem,hogy a 8.kerületben élvén megalapozott lenne a bizalmatlanságom,meg úgy alapból is egy ilyen világban.

mondjuk a bizalmatlanság nem teljesen egyenlő az előítélettel számomra,mert az előbbinél,meghagyom a kiskaput,hogy mégis érdemes megbízni benne,az utóbbinál meg teljesen leírom,anélkül,hogy ismerném.

2011. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen, kedves kérdező! Imádkozom, hogy legyen annyi bennem, hogy senkit ne küldjek el, ha úgy adódik!
2011. febr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!