Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor hol van Isten?

Ilyenkor hol van Isten?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, kirúgtak szeptemberben a munkahelyemről, azóta sem találok munkát, pedig már a sz*rlapátolást is elvállalnám.

Szüleim akik teljes alkeszok miatt, lassan elviszik a fejünk fölül a házat, én eddig nem ártottam, senkinek és semminek, dolgoztam, és hittem, de most teljesen önhibámon kívül az utcára kerülhetek. Isten miért nem segít?


2011. febr. 9. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

szerintem ha Istent figyeled, és azzal foglalkozol a "gondjaid" helyett, akkor meglátod, hip-hop eltűnik a csüggedés. Isten mindenhol van, engedd hogy átjárjon, s ne hagyd, hogy a negatív érzelmek elhomályosítsák a fényét benned. Isten segít, ha tényleg akarod, s amikor a segítéségét hívod, olyankor vele törődsz, s nem a bajjal. ezért írom neked ezt. próbálj meg nem elvárni, mert akkor nem biztos, hogy sikerrel jársz...Istenhez feltétel nélkül kell hozzáállnod, ahogyan minden máshoz is, mert valójában bajod nem eshet. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Tényleg nagy a bajod, azt elhiszem, de Istentől nem szabad csodát várni.

Amúgy meg a mi a végzettséged, ha szabadna tudnom?

2011. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Szakács vagyok. 2. Lettem anno a szakma kiváló tanulója versenyen, nem iszom, dohányzom, apámékkal, meg a hülyeségeikkel, (alkoholizálás, züllés) nem foglalkozom.

Nem csodát várok csak nem értem...

2011. febr. 9. 17:41
 4/23 anonim ***** válasza:

Nem ártottál senkinek és semminek..Ok. Isten Igéje szerint éled az életedet? Törekedsz a bűn nélküli életre?(Itt nem arra gondolok,hogy nem lopsz ölsz stb. Hanem nem beszélsz sértően,gondolataidban sem paráználkodsz,mindenkinek megbocsátasz aki vétkezik ellened stb.) Minden nap rendszerességel olvasod a Bibliát (és nem csak kötelességből hanem mert vársz valamit Istentől) ? Minden nap minden élethelyzetben kikéred Isten véleményét? Kéred az Ő oltalmát? Ha nem akkor tedd meg. Ugyanis,ha valaki azt mondja magárol,hogy "hisz" de nem teszi azt amit Isten mond az nem feltétlen igazi hit. Az Ige azt mondja,hogy az ördög azért jött,hogy öljön,lopjon és pusztítson. De Jézus azért jött,hogy életünk legyen,sőt bőségben éljünk. A Sátán eléggé kikezdett téged ahogy látom, ha komolyan Istentől várod a segítséget akkor nem annak kell lenni a reakciónak,hogy "Na ilyenkor hol van Isten?" - mert ez egy hitetlen reakció, hanem annak,hogy elkezded olvasni a Bibliát kéred Istent,hogy adjon igéket,segítsen meg adjon kiutat.


Na akkor mit kell tenni?: Ne kételkedj,bízz Istenben teljes szívedből. Tudd meg Ő nagyon szeret téged és gondja van rád. Hidd el neki sem tetszik,hogy ilyen helyzetbe jutottál,ki akar téged hozni belőle. Tagja vagy egy aktív élő hitű közösségnek? - Ha nem keress egyet - Kérd Istent,hogy adja neked a legjobbat. Imádkozz Istenhez,hidd el meg fogja oldani a problémáidat,olvasd az Igét ott is sok válasz van. A lényeg: Bizalom és hit Istenben.

2011. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 BenQs ***** válasza:
20%

Ó az Anyucikátok kinyát. Nincs isten. Nem volt nem is lessz. HA Valami Scifi superhöstöl vársz választ a problémáidra mind isten. akkor már elb.sztad.

Nekem Elég jó állásom van. És biza mondom néktek lopok csalok hazudok ha az kell az életben maradáshoz. Mert tudod barátom a végén nem lessz menny vagy pokol... csak 2 méternyi föld feletted.

2011. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2011. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Fura. Tudtommal a szakács egy nagyon keresett szakma, akárhol is van az ember.
2011. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Szerintem Istennek ezzel pont hogy célja van: arra akar rávilágítani hogy el kell veszítened mindent, hogy rájöjj, igazából semmire sincs szükséged. Minden megvan benned, hogy változtass az életeden.

Engedd el a vágyaid, és tiszta szívből kérd meg Őt hogy mutasson utat. Meg fogja tenni, de át kell lépned a saját korlátaidon. (saját tapasztalat)

2011. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

BenQ!

Ha feleted lessz a kétméter föld ,a válaszodra fogsz gondolni,és arra ,már késő bármit hinni.

2011. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Szerintem Istennek ezzel pont hogy célja van: arra akar rávilágítani hogy el kell veszítened mindent, hogy rájöjj, igazából semmire sincs szükséged. Minden megvan benned, hogy változtass az életeden.

Engedd el a vágyaid, és tiszta szívből kérd meg Őt hogy mutasson utat. Meg fogja tenni, de át kell lépned a saját korlátaidon. (saját tapasztalat)"


egyszóval legyek csöves, hogy rájöjjek ez valójában menő dolog? Szüleim hibáiért nem tudom miért nekem kell vezekelnem...


Sajnos itt a szakács, szakma (vidék) nem túl felkapot...

2011. febr. 9. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!