Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bennem van a hiba? Mit tegyek?

Bennem van a hiba? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves, református vallású fiú vagyok. Édesanyám katolikus,de református gyülekezetbe járunk (ünnepekkor), édesapám szintén református,de nem gyakorolja a vallását.

Én világéletemben hittem az Úrban, Jézusban. Arra tanítottak, hogy tiszteljem az Urat, és imádkozzak hozzá. Ezt minden este meg is teszem,saját szavaimmal. Minden imámat hálaadással kezdem,a családomért,a barátaimért. Az a gond,-és a kérdés érdemi része- hogy az utóbbi időben megingott a hitem. Ez konkrétan abban mutatkozik meg, hogy hiába imádkozom az Úrhoz bizonyos dolgokért( nem pénz, vagy ilyesmi,egyszerű,hétköznapi dolgok) nem adja meg. Sőt, ami még rosszabb: úgymond egy ideig megadja, aztán ,,elveszi"- és a helyzet rosszabb lesz mint volt. És mindeközben azt látom,hogy körülöttem emberek semmit nem tesznek,és bizonyos dolgokat gond nélkül megkapnak-és még csak nem is hívők. Én hiába imádkozom az Úrhoz, hiába próbálok jót tenni, ,,jól" élni, úgy érzem nem hallgat meg. Sőt, úgy érzem, ezzel teszi próbára a hitemet, hogy ,,direkt" nem adja meg,amit kérek...ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ateistának kéne lennem, és akkor nem lenne hitem,amit próbára tehetne az Úr?


Komolyan nem tudom, mit tegyek. Hiszek az Úrban-de nem értem, miért nem ,,hallgat meg." Ebben kérnék segítséget. Előre is köszönöm:)


2011. febr. 12. 02:43
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Az ima nem kívánságműsor. Hiába kérsz, hiába teszel meg "cserébe" mindenfélét. Annak örülj, amit kapsz, illetve amit megteszel, hiszen az mind a te épülésedet szolgálja (akár jónak, akár rossznak ítéled, vagyis felfogható úgy is, hogy minden rosszban van valami jó - mindenből tanulhatunk, és Istennek ez a célja). :) A hited az Úrban pedig ne inogjon meg. Létezik, de nem emberi, így a logikája sem emberi. Ennél nagyobb tervei/céljai vannak, mintsem hogy imákat teljesítsen, vagy direkt "próbálgassa" a hitedet. Elég, ha azt tudod, hogy mindig a kiteljesedés(ede)t akarja. Ennek érdekében történnek velünk a dolgok, amiket hol jónak, hol rossznak ítélünk. Pusztán ez az ítélet nem teszi az adott dolgot jóvá / rosszá. Épp ezért mondják a buddhisták, hogy tartózkodni kell az ítélkezéstől.


Isten nem tesz különbséget hívő és nem hívő között. A különbség a lélekben van - akinek bűntudattól terhes a lelke, az halála után saját önmarcangolását, mint poklot éli meg, mivel teljesen átlátja majd azt. Isten mindig megbocsájt, ha az illető felismeri hibáit és önmagának megbocsájt az őszinteség Fényében. Isten sokkalta hatalmasabb, minthogy "magára vegyen" dolgokat, vagy fölényesen "móresre tanítson", esetleg "követelőzzön". Isten mindig tanít, és mindig azt tanítja nekünk, amire éppen szükségünk van, még ha az ideiglenesen fájdalommal is jár. A tanulságot azonban nem feltétlenül vagyunk képesek leszűrni életünkben, vagy ha igen, akkor sem mindig tudatosan.


Béke Veled!

2011. febr. 12. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Segíts magadon az isten is megsegít!

Amúgy gyakran kívánunk dolgokat amit mégsem kapunk-kaphatunk meg.Ugyanakkor természetesnek vesszük amit már megadott pl:egészség,család...

2011. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy az ima nem szabad hogy egy kívánság listából álljon. Nem csak akkor kell imádkozni, ha valamire szükségünk van, hanem akkor is ha éppen örülünk valamiért, ha éppen el vagyunk keseredve, csalódottak vagyunk, stb. Nem azért kell imádkozni, hogy teljesüljön a vágyam, hanem hogy adjon az Úristen egy segítő kezet, amit megfoghatsz a nehéz időkben. Ő majd elfogja dönteni, hogy ezt a segítő jobbot milyen formában kapod meg.

Hidd el nem érdemes ezért ateistának lenned, sőt érdemben sosem tudnád az a "hitet" követni, hiszen az istennel való kapcsolatod mély, vagy legalább is az volt.

Én azt javaslom neked, hogy próbáld meg kicsit máshogy felfogni a dolgokat. Ha valamit nem kapsz meg, vagy csak részben, akkor gondolkozz el rajta, hogy mit akar ezzel üzenni neked Isten!


Az én legutóbbi nagy csalódásom pl a főiskolai jelentkezés volt. Fél évet végig imádkoztam, hogy jól sikerüljön az érettségim, felvegyenek oda ahova menni szeretnék, stb stb. Ennek ellenére a matek érettségim annyira rosszul sikerült rengeteg tanulás után, hogy 20 ponttal lecsúsztam onnan, ahova menni akartam! Végül az utolsó, tartalék helyemen kötöttem ki, ami egy teljesen másik szak volt, és iszonyatosan el voltam keseredve, kerestem a választ, hogy miért akar nekem rosszat Isten. Mit tettem? És mit akar ezzel nekem üzenni? Miért pont mérnöki szakon kötöttem ki, amikor nem is igazán ezt akartam? Nagyon nagyon nehéz volt a lelkem, de igyekeztem úgy felfogni, hogy Ő vezetett ide, és ezzel biztosan célja van, ez kicsit könnyített a helyzeten, hiszen a rossz hangulatom átalakult várakozássá, hogy miért is kerültem ide a rengeteg imám ellenére. Nyár közepén tudtam meg, hogy van egy olyan lehetőségem, hogy át mehetnék a szeretett szakomra ezen iskolában egy-két hónap múlva, de nem mentem bele, mert tudtam hogy az Úrnak célja volt azzal, hogy marasztalt... Végül a válaszomat megkaptam. Évfolyam első lettem, imádom amit csinálunk, imádok tanulni, nem megerőltető, mert szeretem! Szinte belezúgtam a szakomba, és tökéletes életcélként lebeg a szemem előtt az, hogy egyszer mérnök lesz belőlem! Ezt akarom csinálni egész életemben, míg mondjuk amit az első két helyen jelöltem meg, onnan mostmár érzem, hogy fél év után eljöttem volna, hiszen nem az én stílusom... Isten így akart segíteni nekem a döntésben... oda vezetett, ahova ő jónak látta, és nagyon hálás vagyok neki, hogy ezt megtette, még ha jó pár hónap szenvedéssel is járt.

Jelenleg a beilleszkedéssel vannak problémáim, holott egy nyitott csajnak tartom magam, sosem volt ilyen jellegű problémám, sőőt... Rengeteg rossz érzés terjeng bennem, viszont mindig felteszem az imámban a kérdést, hogy "miért?" és türelmesen, kitartóan várom a választ még ha nehéz is jelenleg így. 20/L

2011. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

Ábrahám, Izmael, és Izsák Istenéhez imádkozz, az egy igaz, és oszthatatlan Istenhez, és teljesülni fog imád!


Ne imádkozz hús vér, emberhez! Jézus is a Teremtőhöz imádkozott, és ezt tanította!


Olvasgasd ezt az oldalt, hogy sok minden kiderüljön számodra!

[link]


[link] iszlam-az-elet-vallasa/iszlam-alapismeretek/jezus-a-koranban


[link] koran/a-koran/jezus-es-maria-a-koranban

2011. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen,abban igazatok van, hogy tényleg nem kívánságlista kell legyen az ima...nálam sem így van. Hálát adok akkor is Úrnak, ha valami jó történik velem, és mint írtam,minden imámat este hálaadással kezdem. Csak annyira kitartóan imádkozom egy bizonyos dologért, és annyira nem akar megtörténni:(:(:(

De megfogadom a tanácsokat, megpróbálom ,,visszanyerni" a hitem:)

2011. febr. 12. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

37.Zsoltár a nem hívők szerencséjéről. Ne foglalkozz vele.

Nos, Krisztus követése azt jelenti, hogy odaszánod az életedet. Nagyon sok minden amit szeretnél nem fog veled megtörténni, és csak hosszú évek távlatából visszatekintve fogod látni, miért is nem. 12 évvel vagyok idősebb nálad, hidd el, azokért a dolgokért, amikért 22 éves fejjel imádkoztam, mai eszemmel már nem imádkoznék.

Másképp látom a hitet és Istent is, mélyebben és letisztultabban.


Isten létét a szívedben nem az bizonyítja, hogy átmész-e a vizsgán vagy beléd szeret-e szíved választottja esetleg megkaptad-e azt az állást. Isten létét a szívedben a Szent Szellem bizonyítja, ő ad neked bizonyságot. Olvasd a hit embereinek életét, nézz jó filmeket (Gandhi, Az utolsó szamuráj stb.) és gondolkozz el rajta, mi lett volna, ha ezek az emberek feladják, mert zsákutcába kerültek.


Kívánok sok hitet, örömet és békét Istenben.

Freya

2011. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy vallásos ( vagy éppen ezért)családban élsz, nem ismered eléggé az Urat. Próbáld jobban megismerni Őt vallástól függetlenül pusztán hittel, akár az internet segítségével és akkor nem lesznek többé ilyen kérdéseid.

Pl: [link]

Itt is sok hasznos információt találsz ami segíteni fog. Szánj rá időt naponta, és az első amit imában kérsz tőle az a bölcsesség legyen. Ezt viszont ne mulaszd el kérni tőle egy nap sem.

2011. febr. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!