Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy megkeresztelt lehet ateista?

Egy megkeresztelt lehet ateista?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 18:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem tudom hogy lehet-e, de én az vagyok. :)
2011. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Képzeld el megkeresztelnek kisbaba korodban, mert valakinek ez fontos, aztán mire felnősz ateista leszel. Továbbá ki is lehet lépni az egyházból.
2011. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 don_treningatya ***** válasza:
51%

nem ellentmondásos, logikailag lehetséges.

a kereszténységben a keresztség az Egyházhoz tartozást jelenti transzcententálisan, jogilag pedig a felekezethez tartozást, egyaránt megváltoztathatatlanul.

az ateizmus pedig istentagadás - egy (akár idõleges) hit az istenség (Isten vagy istenek) nemlétében.

nagyon egyszerũ analógiával: attól hogy benn vagy egy épületben, letagathatod, hogy valaki is építette volna azt :)

2011. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 don_treningatya ***** válasza:
"Továbbá ki is lehet lépni az egyházból." - történelmi keresztény egyházak esetében nem igaz. (nem holmi klub!)
2011. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Attól, hogy megkereszteltek még azt csinálsz amit akarsz, jogilag ugyanolyan vallásszabadságod van, mint egy nem megkereszteltnek. Lehet ateista, buddhista, muszlim, sintoista stb...
2011. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Kedves don tréningatya,

lehet, hogy Magyarországon nem így nevezik, vagy nem lehet, de Németországban és Ausztriában tömegesen lépnek ki a KATOLIKUS egyházból. Pontosan nem tudom hogy zajlik, de személyesen is ismerek olyat aki kilépett. Azt hiszem nyilatkoznod kell arról, hogy nem kívánsz az egyházhoz tartozni, utána nem kell egyházi adót fizetned, de pl. nem lehet templomi esküvőd, stb.

2011. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A vallásszabadság értelmében egy kanál víz a fejedre nem jelent elköteleződést semmilyen egyház mellett. Magyarán nem az a keresztény, akit megkeresztelnek, hanem aki annak tartja magát.
2011. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%
és ami a legfontosabb fogadd be Jézus Krisztust a szívedbe :)
2011. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én is megkeresztelt ateista vagyok.
2011. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
akkor jó:) én is ateistának tartom magam. tudom hogy ez nem egy nagy cucc de isten és az összes természetfeletti erő létezését tagadom/nem hiszek bennük még a horoszkópokban sem!
2011. febr. 14. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!