Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben különbözik az Adventista...

Miben különbözik az Adventista és a Jehova Tanúi közösség?

Figyelt kérdés
Jól emlékszem, h a JT-i alapítója is Adventista volt?
2011. febr. 17. 13:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!


Köszönöm a kiigazítást, bár nem értek egyet az ott leírt tanításaitokkal, természetesen tiszteletben tartom. Annak is örülök, hogy a nők is prédikálhatnak, hiszen Krisztusban nincs többé férfi és nő között különbség ilyen szempontból sem. Örülök a tisztességes és korrekt hozzászólásokhoz, nincs szükség arra, hogy befogad a szád, szívesen olvasunk ilyen korrekt hozzászólást bármikor.


Üdv. Péter

2011. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
16%

:)

Csak azért írtam,mert amúgy is nagyon beszédes lány vagyok,szeretek mindenféle témáról társalogni.:D

Mindenki abban hisz,amiről meggyőződött,meg amit helyesnek tart.Attól még élhetünk békésen s boldogan egymás mellett,s szerintem így is kellene élnie minden embernek.

A nők is szoktak előadásokban,programokban szerepelni,én például a héten kaptam feladatnak,hogy készítsek egy előadást,amiben megmagyarázok egy Biblia verset,s ezt előadtam egy másik testvérnővel a gyülekezetben.:)Nagyon szeretem a vallásomat,az az igazság,szeretem a hittársaimat,ők a tágabb családom,s szeretem Istent,s várom,hogy beteljesítse az ígéretét.

Nekem is jó volt veled beszélgetni,tényleg sokkal jobb,amikor nem a pocskondiázás,az ítélkezés megy,hanem a nyílt és őszinte kommunikáció.

Szia!

2011. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Péter!


Nem írtad különbségként a Krisztusról szóló hitet. Tehát ti (adventisták) is ugyanazt hiszitek (vagyis nem hiszitek) Krisztusról, amit a Jehova tanúi? Azaz ti sem hisztek Krisztus (és a Szentlélek) istenségében? Én ezt eddig nem tudtam.

2011. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27%

Sziasztok!


A hozzászólásomat így fejeztem be:

"Nagyon sok mindent fel lehetne még sorolni, de úgy gondolom ennyi is elég talán első körben..."


Igen sok teológiai különbséget fel lehet még sorolni az Istenképtől kezdve a próféciamagyarázatokig, de úgy gondolom, ez egy kivülálló számára nem különösebben érdekes, hiszen a gyakorlatban nem igazán jelentkezik.


Az adventisták természetesen nem ugyanazt hiszik Krisztusról mint a tanúk, hiszen ők egy angyalnak, teremtett lénynek tartják csupán, mi viszont Istennek.


Üdv. Péter

2011. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
Különös, hogy szerinted ez nem egy ülönösebben érdekes kérdés. Igaz, nem gyakorlati, de a hitünk alapvető, lényegi kérdése, hogy kinek tartjuk Krisztust. Szerintem.
2011. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
3%

Alapvető kérdés, hogy kit kell imádni EGYEDÜL? És hogy Jézus is csak ezt a személyt imádta velünk együtt.


Ha majd rövidesen a széles köztudatban is a maga helyére kerül a háromság sötét meséje, úgy mint a lélek halhatatlanságé, akkor majd lassan helyrerázódnak a dolgok!

2011. febr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2011. febr. 21. 13:01
 18/18 anonim ***** válasza:
52%

2011-02-17 20:48 -hoz: Ez mind így igaz.


De azért fontos megkülönböztetés van Jehova Tanúi között a férfiak és nők között:

- a "prédikálás" alatt a hozzászóló a házról-házra végzett szolgálatot értette: itt nincs tényleg különbség férfi és nő között. Nő is lehet akár különleges úttörő vagy misszionárius.

- tanító szolgálatot nő nem kaphat (előadás). Csak párbeszédes formában fejthet ki nő egy azott némát, ami már nem számít tanításnak

- vezető feladatot sem kaphat nő (vén, felviszázó, kisegítő szolga, stb. nem lehet nő)

- közösség nevében nő nem imádkozhat, csak ha nincs más férfi jelen. (Ilyenkor be kell fednie a fejét).


Adventistáknál is van hasonló dolog?

2012. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!