Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nazarénusok gyermek vállalás...

A nazarénusok gyermek vállalási gyermek nevelési szokásai érdekelnének. Úgy tudom náluk nincs családtervezés . Sokgyermeket nevelnek egy családan,6-8vagy még több is . Gyermekeik mégis nagyon jólneveltek. Vajon hogy csinálják?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Mit értesz a családtervezés hiányán?

Ha arra gondolsz, hogy sem abortusz sem fogamzásgátlás nincs akkor igazad van.

A családtervezés hiánya nem jelenti a nevelés hiányát.

Attól,hogy sok gyermeket vállalnak lehetnek jóravaló és jol nevelt emberek. Csupán a szülőpkön múlik, nem feltélen a hiten.

2009. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nekem volt egy nazarénus osztálytársam. Kedves, aranyos, szerény lány volt, de én nem tartottam helyesnek, hogy otthon még tv-jük sem volt, illetve, hogy a szalagavató táncban nem vett részt, mert Isten azt neki nem engedi (vagy valami ilyesmi). Nem igazán tudtam meghatározni, hogy valóban neki is ez a meggyőződése, és így boldog - mert akkor ámen - vagy csak ilyen erős hatással van rá a nevelés. Szerintem -személyes vélemény- nem jó, ha ennyire meghatározottan nevelnek egy gyereket.
2009. febr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
14:05_nek üzenem:a családtervezés szó jelentése előre eltervezem hány gyermeket szeretnék hány év korkülönbséggel stb.Pont arra kérdeztem rá miért ilyen jól neveltek a gyermekeik!
2009. febr. 13. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez nem feltétlenül csak a nazarénusok között van így, bár nem sokat tudok róluk. Katolikus családot is ismerek, ahol 10 gyerek van, szintén derék embereket igyekszenek nevelni belőlük.

Szerintem a titok abban van, hogy ezek a családok elhiszik, hogy a gyerek (új élet), Istentől kapott ajándék, áldás, és hogy Isten gondoskodik róluk (erőt és lehetőségeket adva). Vagyis nem a maguk erejét tartják fontosnak, hanem Isten áldásait. Egy ilyen család vezetői semmiképp sem lehetnek önzők a maguk életét tekintve (önmegvalósítás, szabadidő, stb), hanem életüket a szolgálatnak szentelik, aminek Isten és egymás iránti szeretetük a motivációja. Egy ilyen légkörben a gyerekek is ezt viszik tovább, megtanulnak egymásért felelősséget vállalni, szüleiket segíteni, stb. Ez nem nagyon ad teret az önzés kialakulásának. Ezen kívül ők is tudják, hogy önmagukban értékek, és szükség van rájuk, ami szerintem a legfontosabb tényező.

2009. febr. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy nem védekeznek és a között, hogy jól neveltek a gyerekek, nincs összefüggés.

Ahol pedig nagy a tömeg, ott szinte kivétel nélkül az adott helyben való illemet jól elsajátítják, mert nincs hely a kibontakozásra, az egyén szabadságára.

2009. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!