Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek célja lehet, hogy...

Istennek célja lehet, hogy nem akar bűntelen embert teremteni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez a földi helyzet egy fogadás az Atya és az ördög, a jó és a rossz között.

Mert, ha Isten akar, tud bűntelen embert teremteni. Ld. Jézus, aki fogantatott Szentlélektől és mondta, hogy Istentől való vagyok. De mi emberek a szülőktől valók vagyunk. Szerintem Isten Ádám és Éva után magára az emberekre hagyta a további teremtést és kíváncsi arra, hogy képes-e az ember generációk során bűntelen egyedet "létrehozni".

A Bibliában olvashatjuk, hogy senki sem bűntelen. De szerintem meg van a képességünk, hogy valaki bűntelen legyen, egyszer talán. Nem kizárt, hogy létezhet ember olyannak lenni, akit teljesen hidegen hagy a bűnre való hajlam. Mondok egy példát, én nem szeretem a kávét, cigarettát, szivart. Kipróbáltam, de teljesen hidegen hagynak. És enni is azért eszem, hogy élve maradjak és nem élvezetből.

Na most, nem elképzelhetetlen, hogy létezhet olyan ember, aki nem úgy szereti a nőt, hogy házasságot törne, aki nem tud lopni semmilyen formában, nem hazudik, nem okoz senkinek kárt, soha nem veszekszik, nem vitatkozik, mindenkit szeret, stb. Lehet pont ezek miatt is gyűlölné a világ, mert nem hinnék el, hogy ilyen létezhet. Egy megoldás van rá, csak leszületni lehet így a Földre, az emberbe bele van kódolva a bűnre való hajlam, kinek erre, kinek arra. Lehet nekünk a célunk, hogy a genetikával ezt megvalósítsuk?


2011. febr. 27. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól látod a dolgokat, de Jézus is hajlott a bűnre, hiszen x időt a pusztában töltött, és megküzdött azokkal(bűnre való hajlamival), és az Atya segítségével le is győzte...önmagát. Erről szól a Jézus sztori, és Jézus ezt próbálta átadni nekünk, hogy mi is képesek vagyunk erre az Atyával. Szóval a célunk nem genetikai úton való megszabadulás a hajlamoktól, hanem tudatunkban, elménkben való belátás során, amit az Isten segítségével teszünk meg. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11:23 által felvázolt jelenetben az is benne rejlik, hogy egy eredendően bűntelen embert is megkörnyékezhet a Sátán, és ha nincs elég hite, könnyen bűnre csábíthatja. Az ember nem hozhat létre bűntelen egyedet (ahogy írtad, kérdező), mivel eredendően bűnös. Legfeljebb élhet olyan életet, melyben nem enged teret a bűnnek, de ez nem genetikán, hanem jellemen múlik, amit nagyrészt a környezet formál olyanná, amilyen. Az általános tapasztalat az, hogy meg kell ismerni a gonoszt is, mielőtt az ember elkötelezné magát a jó mellett, és akkor is csak kitartással, a bűn csábításai elleni folyamatos küzdelemmel valósítható meg egy tiszta élet.
2011. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az ember azért járja itt a földön az útját,hogy fejlődjön,válasszon,hogy merre szeretne továbbmenni.ha Isten teljesen tökéletes embereket teremtene,akkor nem lenne hová fejlődni,tanulni.tehát Isten tudatosan nem teremt teljesen bűntelen embert.Jézus sem volt teljesen tökéletes.

ha soha életében nem engedett volna a test kísértésének,hogyan taníthatta volna az embereket pl. önuralomra,egy olyan dologgal kapcsolatban,amit még ő maga sem élt át?

2011. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Jézus, aki fogantatott Szentlélektől és mondta, hogy Istentől való vagyok. De mi emberek a szülőktől valók vagyunk."

Ez nem igaz,a biblia ezért tanítja az újjászületés fontosságát!


Ján 17:14 Én a te igédet nekik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, amint hogy én sem e világból vagyok.


2Kor 5:17 Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés [az]; a régiek elmúltak, íme, újjá lett minden.


1Pét 1:17 És ha Atyának hívjátok őt, aki személyválogatás nélkül ítél, kinek-kinek cselekedete szerint, félelemmel töltsétek a ti jövevénységtek idejét:

1Pét 1:18 Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;

1Pét 1:23 Mint akik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek igéje által, amely él és megmarad örökké.


Ef 2:8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Ef 2:9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

Ef 2:10 Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén [Általa] a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.


Szóval Isten ma isteremt bűntelen embereket,erről szól az újjászületés.


Az újjászületett ember számára Jézus szentsége,igaz volta tulajdoníttatik,úgy tekint rá az Atya ,mint Jézusra.Erről szól a hit általi megigazulás!


Róm 4:5 Ellenben annak, aki nem munkálkodik, hanem hisz abban, aki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul.

Róm 4:6 Amint Dávid is boldognak mondja azt az embert, akinek az Isten igazságot tulajdonít cselekedetek nélkül.

Róm 4:7 Boldogok, akiknek megbocsáttattak az ő hamisságaik, és akiknek elfedeztettek az ő bűneik.

Róm 4:8 Boldog ember az, akinek az Úr bűnt nem tulajdonít.


Róm 4:21 És teljesen elhitte, hogy amit ő ígért, meg is cselekedheti.

Róm 4:22 Azért is tulajdoníttaték neki igazságul.

Róm 4:23 De nemcsak ő érte iratott meg, hogy tulajdoníttaték neki [igazságul],

Róm 4:24 Hanem mi értünk is, akiknek majd tulajdoníttatik, azoknak tudniillik, akik hisznek Abban, aki feltámasztotta a mi Urunkat a Jézust a halálból,

Róm 4:25 Ki a mi bűneinkért [halálra] adatott, és feltámasztatott a mi megigazulásunkért.


Gal 3:6 Miképpen Ábrahám hitt az Istennek, és tulajdoníttatott neki igazságul.

Gal 3:7 Értsétek meg tehát, hogy akik hitből vannak, azok az Ábrahám fiai.

Gal 3:8 Előre látván pedig az Írás, hogy Isten hitből fogja megigazítani a pogányokat, eleve hirdette Ábrahámnak, hogy: Te benned fognak megáldatni minden népek.

Gal 3:9 Ekként a hitből valók áldatnak meg a hívő Ábrahámmal.

Gal 3:10 Mert akik törvény cselekedeteiből vannak, átok alatt vannak; minthogy meg van írva: Átkozott minden, aki meg nem marad mindazokban, amik megírattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje.

Gal 3:11 Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él.

Gal 3:12 A törvény pedig nincs hitből, hanem amely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által.

Gal 3:13 Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén értünk; mert meg van írva: Átkozott minden, aki fán függ:

Gal 3:14 Hogy az Ábrahám áldása Krisztus Jézusban legyen a pogányokon, hogy a Lélek ígéretét elnyerjük hit által.


1Kor 1:29 Hogy ne dicsekedjék ő előtte egy test sem.

1Kor 1:30 Tőle vagytok pedig ti a Krisztus Jézusban, ki bölcsességül lőn nékünk Istentől, és igazságul, szentségül és váltságul:


Ha pedig ez az egész csak egy fogadás része lenne,akkor a biblia nem igaz Isten hazudott,és mind elkárhozunk!

2011. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akinek nincsenek bűnei, azt nem kell megváltani.
2011. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki a megváltás által bűnbocsánatot kapott,annak nincsenek bűnei!
2011. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!