Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha római katolikus nem kereszt...

Ha római katolikus nem keresztelt emberrel házasodik, akkor hogyan zajlik az esküvő előtti "eljárás"? Nem hiszem hogy bemegyünk, összeadnak és kész :/

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Én azt nem értem ha valaki nem vallásos azt miért érdekli a templomi esküvő, és ha valaki vallásos azmeg, hogy házasodhat össze templomban 1 nem vallásossal. Nem érzi úgy, hogy ezzel Isten ellen vét valamelyest?"


Gyerekkorom óta vallásos voltam, aztán kamaszkoromban eltávolodtam a vallástól és Istentől egyaránt.

20 évesen megismertem a férjemet, akivel csak polgári esküvőm volt mert ő nincs megkeresztelkedve.

Második gyermekem születése után gyökeresen megváltozott az életem, megtértem és ekkortól fontossá vált számomra a templomi esküvő.

Nem, nem érzem, hogy most amikor rendezni szeretném a kapcsolatomat Isten előtt is, az lenne a vétség Isten ellen, a korábbi életem volt vétség.

Isten talán nem a férjemet szánta nekem társnak,talán könnyebb, boldogabb életem lett volna vagy lenne egy hozzám hasonló gondolkodású keresztény férfi mellett,de talán pont rám volt szüksége a férjemnek, hogy ő is közelebb tudjon kerülni az Úrhoz, mintha egy hozzá "illő" pogány nőt vett volna feleségül.



Kedves kérdező!

Két lehetőségetek van:

1. Párod eljár felnőtt hittanra, megkeresztelkedik, összeházasodtok.

2. A plébánosotok püspöki engedélyt kér, hogy összeházasodhass a pároddal anélkül, hogy ő megkeresztelkedne. Úgy tudom, meg szokták adni az engedélyt, ám ennek az egésznek csak akkor van értelme, ha valóban fontos számodra/számotokra, hogy Istennek tetsző életet éljetek.

2011. márc. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

0:11

Hatásal tudsz lenni a férjedre? Úgy értem, hogy már ő is figékonyabb lett a vallás iránt? Mert ha igen akkor megértem mindazt amit leírsz, de ha nem akkor...

2011. márc. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hatással van rá az, hogy látja a hitbeli meggyőződésemet,úgy érzem, hogy változik, és biztos vagyok benne, hogy Isten segítségével a megtérése is be fog következni. Nem erőltetem a dolgot, mert azt szeretném, hogy ez az ő saját akaratából történjen,azért mert felismeri, hogy szüksége van Istenre, nem pedig az én kedvemért.
2011. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha így van akkor mindenképpen jóljárt veled a férjed:)
2011. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés, hogy biztos, hogy jó-e ha választasz egy pogány embert?

Mert a Bibliai is írja, hogy nem jó az, ha egyik hisz és másik nem. Könnyen az igaz hívő is hitetlen lesz.

2011. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igazad van,az az ideális ha keresztény ember keresztény társat választ, nem utolsó sorban a saját életét is megkönnyíti ezzel, sok nehéz perctől kíméli meg magát és egészen biztos,hogy a lelki fejlődését is megkönnyíti.Ha tudnád hányszor tűnődtem el azon-látva a keresztény családokat-,hogy milyen más is lehetne az életem egy keresztény férj mellett.

Éppen ezért a lányomat arra nevelem, hogy ilyen szempontok szerint válasszon majd férjet, de sajnos mint mondtam én nem éltem keresztényi életet amikor szerelmes lettem a férjembe és úgy érzem, hogy azért mert én rátaláltam a helyes útra, nem az a megoldás,hogy elhagyom őt, elszakítom a gyermekeitől akiket úgy szeret,hanem inkább próbálom őt is a helyes útra terelgetni.

Nagyon nem könnyű az biztos és az is igaz, hogy nagyon lassítja a lelki fejlődésemet,próbál néha visszarántani az előző életembe,de Jézus segítségével biztos vagyok benne,hogy lesz erőm ennek ellenállni és kitartok mellette, mert bízom benne, hogy megváltozik, megtér ő is.

2011. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Persze az lenne a leghelytelenebb döntés ha elhagynád a férjed, főleg ha amúgy megvagytok és szeretitek egymást. Még ha nem is tudsz hatással lenni rá, akkor se engedd, hogy elbizonytalanítson a hitetben. Kitartást és sok boldogságot.
2011. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!