Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet e mondjuk evangélikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet e mondjuk evangélikus templomi esküvő ha az egyik fél katolikus (minden kiegészítéssel) a másik meg csak meg van keresztelve (katolikus templomban)?

Figyelt kérdés

Párom katolikus (első áld., bérm. stb). Engem csak születésem után kereszteltek meg katolikus templomban, bármit is jelentsen ez. Míg párom igen, én egyátalán nem gyakorlom a vallást, sőt nem is hiszek Istenben. Párom templomi esküvőt akar, nekem mindegy. De életem során tapasztaltak miatt soha sem fogok Istenben hinni, valamint a magukat hivőnek mondó, de életmódjában ezt meghazudtoló embereknek sem. És nem vagyok hajlandó fejet hajtani a hite előtt, persze nem akadályozom a gyakorlásában sem, sőt a később születendő gyermekeink nevelési szelleme is lehet az. Persze párom utóbbi időbe elítéli az egyházat, és a katolikusoktól elhatárolódik, főleg a helyitől. Persze Istenben a hite megmaradt rendíthetetlenül.

Számít az, hogy anno hol keresztelik meg az embert? vagy keresztelés az keresztelés?

Szerintetek van így lehetőség (ésszerű határokon belül) valamelyik felekezet templomában esküvőre, vagy szigorúan csak akkor számít a keresztelés, ha a saját felekezetben történik? Találtunk pl. egy aranyos evangélikus templomot. Vajon lehet valahogy? (információink szerint hittel ellentétben majdnem mindenhol a pénz beszél) Abszolút nem értek ehhez az egyházi maszlaghoz.


2011. jún. 6. 14:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Hát a párodnak biztos jól esik, hogy maszlagnak nevezed a világnézetét.


"Engem csak születésem után kereszteltek meg katolikus templomban, bármit is jelentsen ez." Mindenkit születése után keresztelnek meg...


Amúgy igen, lehetséges evangélikus esküvő. A helyi lelkésztől kéne megkérdezni, esküdhettek-e nála, de azért lehetőleg ne azzal kezdjétek, hogy lefizetitek, mert esetleg érzékenyen érinti...

2011. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Na ezt pont úgyanígy mond el az evangélikus lelkésznek, és tuti összead :-D

Hát ilyen jót rég nevettem :-D


NA ez az igazi látszat egyházi esküvő! Úgy őszintén, miért nem maradtok a polgárinál? miért kéritek ISTEN áldását, ha úgysem hiszel benne? Tudod, egyáltalán mi az egyházi esküvő?

2011. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Lehet. De minek kellett ehhez a kérdéshez kisregényt írni, hogy miért nem hiszel Istenben? A te dolgod. Ha ebből nincs semmilyen konfliktusotok, akkor mi a gond?
2011. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom a párja vágyik rá, hiszen ő hívő... :-/

Mondjuk én nehezen tudom elképzelni, hogy összekössem az életem valakivel, akinek homlokegyenest más a világnézete.

2011. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Lehet vegyes
2011. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%

14:19 vagyok

Ja értem: "Találtunk pl. egy aranyos evangélikus templomot." ezek szerint csak esküvői helyszínt kerestek :-Dm akkor kérdezzétek meg a fenntartó közösséget, hogy esetleg nem adják-e bérbe az "épületet"? Lehet, hogy mindenki jobban járna, pláne, szegély lelkész.

2011. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
59%

Ebben én nagyon tudok segíteni,mert a katolikusok szőrszálhasogatása miatt Evangélikus templomban esküdtünk.

A lényeg: a Katolikus egyház érvénytelenek tartja,ha két katolikusnak keresztelt nem náluk házasodik. A te szempontból lényegtelen,de a te párodat ki fogják közösíteni, azt fogják mondani bűnben él,mert nem náluk házasodott. Iszonyatosan képmutató a Katolikus egyház. Ha a párod nem befolyásolható, akkor nem érdekli. Egyszerűen nem árulja el gyónáskor és tovább jár a templomba vagy evangélikus lesz.Én is az lettem.Nagyon jó,elfogadóak. Nincs fülbegyónás,hanem a liturgiába van beépítve a bűnbocsánat. Szóval a párodtól függ,tud-e nemet mondani a hülyeségre és a kiátkozástól való fenyegetőzésre.Egyébként én hiszek,és szeretem Jézust,de mindezt a fenti okok miatt az evangélikus templomban.

2011. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
56%

ma 14:19

Talán mert a párja Isten előtt akar hűséget esküdni.

Kemény dió ez. Nálunk is úgy volt, hogy a páromnak a templomi esküvő nem jelentett semmit, nekem meg a polgári nem jelentett semmit. De úgy azért mégsem lehet, hogy ő megy az anyakönyvvezetőhöz, én meg a templomba és telefonon mondjuk ki az igent. :D

2011. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%
És arra gondoltál már, hogy mennyire lesz jó az a gyerekeknek, hogy Apa szerint van Isten, Anya szerint nincs? (Vagy fordítva, nemeket nem írtad, de nem is ez a lényeg...)
2011. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

legyen katolikusban az esküvő - a vőlegényed/mennyasszonyod miatt (melyik vagy?)

minek most bekeverni az Ev. egyházat?

annyit, azért megtehetnél, hogy ilyen mereven, mint egy megcsontosodott tudatú, szenilis, elaggott, kriptaszökevény 80 éves nem mondasz:

"soha sem fogok Istenben hinni"

hm?:))

- legyél nyitott - nyitott a csodára, a világra- és Istenre is. Nem "kell hinni", nem is lehet, de nyitottnak lenni- hát valahogy az a természetes...


a szerelem is csoda, a gyerek is csoda, az egész életünk csoda,szép, attól, hogy van, attól szép

2011. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!