Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidók kontra Jézus. Jogos...

Zsidók kontra Jézus. Jogos vagy jogtalan eljárás?

Figyelt kérdés
Mikben vétettek a tárgyaláson?
2011. márc. 8. 07:56
1 2 3
 1/23 hollófernyiges ***** válasza:
10%

Jézus is zsidó volt, nem értem a problémát :)

Egyébként érdekes hogy az olaszokra nem fújnak, pedig konkrétan ők ítélték halálra és szögezték keresztre Jézust.

2011. márc. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy az olaszok ítélték el, hiszen Pilátusnak csak kiszolgáltatták a farizeusok. Nem ítélte volna el, ha nem viszik elé, nem is ismerte. A zsidók akarták kivégeztetni. Mellesleg sikerült is nekik.
2011. márc. 8. 08:23
 3/23 anonim ***** válasza:
21%

Igen, a zsidók egy része. És?

nem az a lényeg, hogy zsidók voltak, hanem hogy emberek akiket zavart. Eléggé zavarta egyébként Pilátust is, nem kellett őt kényszeríteni semmire.és sok rómait is. sőt egy csomó ott élő afrikai/arab kereskedőt is.

És?

Mi a gond?

2011. márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Szimpla koncepciós politika per volt...
2011. márc. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 hollófernyiges ***** válasza:
29%
Judea római provincia volt, római törvényekkel. Jézust a római helytartó ítélte el lázításért (még ha a helyi papok jelentették is fel) és római katonák végezték ki. Az olaszok sokkal inkább 'istengyilkosok' mint a zsidók.
2011. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon piti ez a kérdés. Nem tudom eldönteni, hogy a kérdező, kinek az érdekeit képviseli ezzel a kérdéssel, mert Jézusét biztos nem, a zsidókét nyilván nem. Akkor ez valami magányos harc? Megbolondultál?

Jártam Jeruzsálembe, Betlehembe megnéztem a helyszíneket, utánaolvastam a történetnek, de igazából nem értem a lényegét a keresztre feszítésnek. Jézus tudta, hogy meg "fog halni" és csak a sorsa teljesült, be akkor miért van ennek, ekkora jelentősége. Sok jó ember volt a történelembe, akit nagyon brutálisan megöltek. Mi a történet tanulsága?, hogy ne féljünk a haláltól?

2011. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%
Mindíg nagyon kedves pap-hittantanárom szavai jutnak az eszembe: "nagy kakóban lett volna Jézus, ha nem feszítik keresztre. Oda a megváltás" :)
2011. márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

A vád elvileg az volt, hogy Jézus nem tisztelte a szombatot és az őrökkel tivornyázott.

És igen, a zsidók küldték a halálba, a rómaiaknak semmi köze nem volt ehhez. (az más, hogy római katonák feszítették meg, de ők csak eszközök voltak)


Benne persze az is, hogy Jézus valószínűleg AKARTA, hogy kivégezzék, hiszen így keltette fel a figyelmet a vallásra. Csak így válhatott messiássá, vértanúvá. Ha szépen, boldogan leélte volna az életét, lehet, hogy ma semmit sem tudnánk róla.

2011. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%

Jézus hogyan lehetett már zsidó? Mi ez a baromság? Mi a tény arra, hogy zsidó volt?

(amúgy azt sem mondom, hogy magyar volt, mielőtt valaki ezzel jönne, amúgy is, egy népnek sincs joga kisajátítani azt).

2011. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Aki azon agonizál, hogy Jézus zsidó volt vagy nem, nem érti a kereszténység lényegét. Fölösleges ezzel a témával foglalkoznia.
2011. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!