Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidók kontra Jézus. Jogos...

Zsidók kontra Jézus. Jogos vagy jogtalan eljárás?

Figyelt kérdés
Mikben vétettek a tárgyaláson?
2011. márc. 8. 07:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A rómaiak csak eszközök voltak a kivégzésben? Római elnyomás alatt volt Izrael, szerinted mennyi hatalma volt a farizeusoknak? Feljelentették, és remélték, hogy Pilátus nem engedi el. Az más kérdés, ha nem lett volna római elnyomás, a farizeusok egyszerűen halálra köveztették volna. Mint ahogy a magyar nemesség is izzó vastrónon megégette Dózsa Györgyöt. Úgy tűnik, a vezető réteg mindenhol szemét, és a hősök szúrják a szemüket.


Egyébként nagyon érdekes volt Jézus esete, mert nem csak a szombatot sértette meg, hanem a fő "bűne" az volt, hogy egyenlővé tette magát Istennel. Ezért kellett meghalnia.

2011. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila:Szerintem is gusztustalan kisajátítani Jézust.Bár énszerintem valahol a világ történelem legnagyobb balekja volt,ha azt nézem,hogy az emberiség döntő része egy fikarcnyit sem érdemelt meg az állítólagos megváltásból,mert csak az elmúlt 2000-év alatt semmit sem változott,csak technikailag-technológiailag fejlődött,mert sok tekintetben még mindíg ugyanott tartunk mint akkor,sőt ami azt illeti erkölcsileg talán még némileg rosszabb állapotban is van az emberiségnek az előbb említett döntő része,mint akkoriban volt.Valószínűleg ez nem is nagyon fog változni,hacsak nem tényleg nem jön valaki,vagy éppen valami onnan fentről,ami-aki meggyőzze arról,hogy nem a jó úton jár,s ideje lenne már változtatnia!!
2011. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Pilátust nem érdekelte Jézus, neki csak egy volt a sok lázadó közül. Pilátus amúgy is egy vérengző helytartó volt, akit a vérengzései miatt vissza is hítvak Rómába. A mossa kezeit Pilátus történet hazugság, ezt csak azért írték bele a biblia írói, mert akkoriban nem lehetett rosszatt írni egy rómairól. Tehát az, hogy Pilátus felmentette volna Jézust, az a legnagyobb blődség, ami gondolhat egy ember.
2011. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Jézus önként vállalta halált. És mindenki bűnéért halt meg. Ha 1 ember lenne a Földön, azért is meghalt volna. De akkor annak az egynek kellett volna beverni a szögeket... Jézust a mi bűneink feszítették meg. (mindenkié)

Zsani

2011. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
2011. márc. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Jézust megvertem, gyönyörködtem kínzásában, a szöget bevertem, megöltem. Az irigységem, féltékenységem, hatalmat szerető szívem, emberek iránti gyűlöletem juttatta a keresztre azt az egyetlen igaz bűntelen, tökéletes bárányt az Isten egyszülött fiát, teremtésének kezdetét, akit Isten adott, hogy áldozatúl legyen nekem bűnös emberért, hogy Ádám óta a világba, a szívembe engedtem a gonoszt, a kígyót, pedig Isten nekem adta, de átengedtem, nem vigyáztam. A zsidók végezték ki...meg a rómaiak, meg az arabok, meg a németek, meg a magyarok, meg... és én. Bocsásd meg nekem, Atyám, bocsásd meg bűnömet, Te aki teremtettél mindent, hogy örökké éljünk a világodban, csak Te bocsájthatod meg ezt a szörnyű tetted ellened. Adj erőt, adj hitet, hogy úgy ahogy fiad mondta, megtörhessem testemet felebarátaimért, minden emberért, ha kell. Hogy ihassak szövetséged véréből. Hogy megbocsájthassak mindenkinek, aki vétkezne ellenem. Add nekem és házam népének az élet koronáját ingyen, add nekünk a vizet, hogy élő vizek forrásaivá válhasson bennünk. Krisztus nevében, a Te egyszülött fiad szeretetében bízva, aki megjelentette törvényedet, kérlek.


Biztos, hogy ez vagy az ölte meg az Istent? Nem mindenki? Hiszen aki nem ölte meg Őt, annak nincs is szüksége megváltóra, pedig Ő mindenki üdvéért jött. Tehát mindnyájan bűnösek vagyunk halálában.

2011. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:57


Nem túl kidolgozott a kertésztény vallás. Nagyon nem kellett volna összehozni Isten fiát, egy értelmetlen, erőszakos gyilkossággal. Valószínűleg ezért kergeti még mindig a saját farkát az emberiség. Mindenki

2011. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
folyt.: Mindenki bűnös=senki sem bűnös. A kereszténységről érdemesebb úgy beszélni, mint egy értékrendről, mivel az évszázadok során az egyház bebizonyította, hogy nincs a helyzet magaslatán.
2011. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Megint összetévesztjük a kereszténységet a katolikus egyházzal.

A kereszténységnek nem sok köze van a katolikus egyházhoz, és a katolikus egyháznak sem sok köze a keresztény, biblikus értékrendhez, tanításhoz. Nem jó összekeverni. A keresztény, Krisztus tanításaihoz ragaszkodó, biblikus értékrendű, csendben meghúzódó, a cselekedeteivel, életvitelével, Istennek és nem embereknek tetszeni akaró életével él, és semmi köze felekezeti hitvallásokhoz, jelképekhez, tradíciókhoz, egyházakhoz. Ne csoportosulásokban keressük a kereszténységet.

2011. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én is a keresztény értékrendre gondoltam. Ami egyértelműen pozitív, hosszú távon fenntartható társadalmat eredményezne (sajnos kicsit utópisztikus). Jézus ténykedése a Földön, egy kísérletre hasonlít, aminek kétségkívül vannak eredményei.
2011. márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!