Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem vagytok megkeresztelv...

Akik nem vagytok megkeresztelve, letagadjátok? Vagy mit mondtok milyen vallásuak vagytok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 20:30
1 2
 11/20 anonim válasza:

én sem vagyok megkeresztelve,de senki sem szólt egy rossz szót sem amikor ezt megtudta.és nem is tagadom le.

ráadásul mivel nem hiszek Istenben még örülök is neki,hogy a szüleim nem varrtak a nyakamba egy vallást :)

2011. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Miért tagadnám le? Ha kérdezik, akkor azt mondom, hogy pogány vagyok.
2011. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
nem tagadom le, mért tagadnám? Én attól ugyanúgy hiszek Istenben, csak legalább nem tukmáltak rám egy olyan vallást, amit nem is gyakorlok, mert valljuk be, 90%-ban ez a helyzet. Legalább én dönthetek, hogy milyen vallású leszek/vagyok..
2011. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Engem megkereszteltek, de nem hiszek semmilyen istenben,akkor voltam utoljára templomban.Akkor most mit kéne mondanom?
2011. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

És még vannak olyan vallások is, ahol nem keresztelkednek.Zsidó, muzulmán, buddhista...

Vallásos és mégsem keresztelt.

Erre varrjál gombot.

Nem tagadnám le.

2011. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én azt tagadnám le, hogy meg vagyok keresztelve.

De egyszer valaki elmagyarázta, úgysem számít a keresztelés, hisz nem hiszek benne. Ez a játék része. Ha én holnap felszállok a buszra, vizet spriccelek az emberekre, és azt mondom, mától Jedi lovagok, senki nem lesz az, csak mert én azt mondom, és senki nem fogja megkérdezni, hogy keresztelkedhet ki.

2011. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok, és soha nem is titkoltam. Miért is kéne? Ezért nem hiszem, hogy bárki megszólhat, az már viszont furcsa, amikor valaki egyáltalán nem vallásos, nem jár templomba, de keresztelő az kell. Ha meg megkérdezed miért, akkor jön az értelmes válasz: mert kell, úgy szokás. Ez képmutatás.
2011. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok megkeresztelve és nem is bánom, nem tagadom. Nem is akarok vallásos lenni.
2011. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

ÉN meg vagyok keresztelve (bár a papon kívül csak anyám és keresztanyám volt ott), de nem tartom magam keresztény embernek. Ahogy a kereszteléstől a vallásszabadság értelmében senki nem is lesz az, ezzel csak a statisztikát növelik :D

Szóval, én más vallásúnak vallom magam, és ha kérdezik, a saját vallásom mondom, nem azt, hogy keresztény lennék, mert anno egy kanál vizet csorgattak a fejemre.

2011. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Én is meg vagyok keresztelve mert csecsemőként nem kérdeztek meg, így nem is tartom magam kereszténynek.

Ha szóba kerül nagy ritkán valahol, akkor én sem mondom hogy keresztény vagyok és másoktól is gyakran hallom ezt.


A lányaimat már nem kereszteltettem meg, és ha valahol rákérdeznek hogy keresztszülők így vagy úgy, akkor egyenesen megmondom,hogy nincsenek megkeresztelve és kész.

Ez valami titok vagy szégyen kellene hogy legyen?

Eddigi tapasztalatom alapján inkább a csecsemőkori kényszer keresztelést tagadják, vagy egyből hozzáteszik hogy bár meg vannak keresztelve, de nem gyakorolják a vallásukat.

2011. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!