Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Református és az Evangélikus...

A Református és az Evangélikus Egyházban mennyi az egyházi adó (hozzájárulás)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én református vagyok, és nálunk nem egyházi adó van, hanem egyházfenntartói járulék.Csak ajánlott összeg van, semmi nem kötelező.Nálunk az aktív kereső egyháztagok számára az ajánlott összeg havi 2500,- Ft, a nyugdíjasok számára havi 1000,- Ft, a tanulók számára havi 500,- Ft. Van, aki ennél többet, jóval többet, vagy kevesebbet, esetleg csak jelképes összeget fizet.S mindenki csak önkéntesen. Vannak néhányan, akik a jövedelmük tizedét befizetik, de szó sincs kötelező tizedfizetésről.

20 éve- amikor járni kezdtem a gyülekezetbe- még a fizetésünk 1%-a volt az ajánlott havi összeg. Van, aki azóta is ezt tartja, de ugye ez eltérő, hiszen sokan eltérő nagyságú fizetésből élnek.

2011. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


A református és evangélikus egyházaknak igazából nincs szüksége egyházi adóra, hozzájárulásra, mert sok-sok millió forintot kapnak az államtól hitéleti támogatás és egyéb jogcímeken.


Az egy más kérdés, hogy ezek a pénzek a gyülekezeti szintekre - ahol az effektív hitélet folyik - sajnos nem jutnak el, így a gyülekezetek kénytelenek hozzájárulást kérni a tagoktól a költségeikre.


Én többek között ezért is hagytam ott a református egyházat és kerestem egy olyan közösséget, amelyik önfentartó, az államtól nem kér és nem fogad el sem hitéleti sem egyéb támogatást. Nálunk a közösséget a tagok adományai tartják fent, ami jóval meghaladja a kereseteink 10%-át...


Üdv. Péter

2011. márc. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!