Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az evangélikus...

Mi a különbség az evangélikus és a református vallások között?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 07:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Péter!

Nem szeretnék kötekedni veled, csak annyiban szeretnélek kijavítani, hogy az evangélikusok nem szoktak keresztet vetni. Evangélikus vagyok, és igazából azt sem tudom, hogy kell ezt pontosan csinálni, pedig jártam hittanra és konfirmáltam is.

2011. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
39%

Sziasztok!


A katolikus dogmatikából idézek:

"A víz általi keresztség (Baptismus fluminis), de legalábbis a rá irányuló kívánság, az Evangélium hirdetése óta minden embernek, kivétel nélkül, szükséges az üdvösséghez. (De fide)"

Magyarul: aki nincs megkereztelve az nem üdvözül...


Az evangélikusoknál gyülekezetenként eltérő szokások vannak.


Üdv. Péter

2011. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%

Péter, ez a következtetés hamis:


"Ami a keresztség nélkül meghalt gyermekeket illeti, az Egyház csak Isten irgalmasságára tudja őket bízni, amint ezt meg is teszi a megfelelő temetési szertartásban. A minden ember üdvösségét akaró Isten végtelen irgalmassága és Jézus gyöngédsége a gyermekek iránt, mely azt mondatta vele: "Engedjétek hozzám a kisdedeket, ne akadályozzátok őket" (Mk 10,14), följogosít bennünket a reményre, hogy a keresztség nélkül meghalt gyermekek számára is van út az üdvösségre. Az Egyház nyomatékosan kéri a szülőket, ne akadályozzák a gyermekeket abban, hogy a szent keresztség ajándéka által Krisztushoz jöjjenek." 1261

2011. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy vita alakult ki ezzel a témával kapcsolatban, hogy mi torténik, ha keresztelés előtt... meghal egy baba, de légyszives ne beszéljetek nekem itt erről... amúgy is nagyon parás vagyok, s minden nap ilyen idióta gondolatok járnak a fejemben, hogy mi történne ha baja esne... bizonyára belepusztulnék... Ám de légyetek szivesek, no, ne itt megbeszélni ezt a témát :) Köszönöm :)
2011. márc. 25. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!