Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház miért ítéli el...

Az egyház miért ítéli el azokat, akiknek az élet nem tette lehetővé hogy színészkedés nélkül heteroszexuális életmódot folytassanak?

Figyelt kérdés

semmi közöm nincs a melegekhez.. elég rosszul tölt el a gondolat hogy ha kiderülne hogy az egyik barátom valójában homokos


de ettől függetlenül hogy ha valaki úgy született ,az nem élhet boldogan(tudom hogy ez baromira undorító, higgyétek el nekem is, de most ne ezen legyen a hangsúly)


van egyfajta empátiám ,mivel viszonylag sok dolgot éltem meg ami belémnevelte hogy (volt egy ilyen idézet) "Tégy úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy véled is cselekedjenek"


erre mi a válasz? 17F


2011. márc. 28. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Én egyáltalán nem vagyok meggyőződve hogy úgy született és semmit nem tudott volna tenni ellene.Pld én soha semilyen drogot nem szednék be és ha valaki rá akarna beszélni pofánvágnám.Akkor akik falják a drogot azok is úgy születtek és nem tud semmit tenni ellene? Borzasztó mikor valaki ráfogja a felelősséget a születésre.
2011. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az egészen biztos, hogy aki valóban hívő, el nem ítél senkit. "Ne ítélj, hogy ne ítéltess." A bűnt megvetni, és a bűnös embert szeretni kell.

Egyáltalán nem tartom normális dolognak a homoszexualitást, de önmagában véve attól, hogy valaki homokos, még nem fogom őt utálni. Viszont tudjon róla, hogy szerintem nincs rendben, amit tesz.

Amit egy hívő homoszexuális tehet, az az, hogy tudja, mi a helyzet vele, és nem tart fenn testi kapcsolatot senkivel.

2011. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, az egyház szerint nincs olyan, hogy valaki "úgy született". Ennyi.

Másrészről viszont munkalehetőséget is ad nekik, hiszen ha valaki nem tud egy nővel családot alapítani, az még mindig elmehet szerzetesnek :D

2011. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ajajajj. Elsö válaszoló, te nagyon el vagy tévedve. Nem akarlak lebutázni, de a hasonlatod bizony az. Igenis a gének a hibásak. Jó, a környezeti hatások is szerepet játszanak, de hidd el, nem mindenki egy melegbárban jön rá, hogy mi a helyzet vele. És könnyü azt mondani, hogy akkor ne tarton fenn kapcsolatot senkivel. Öszintén, normális az, aki boldogtalanul éli le az életét, csak azért, hogy mások ne gondoljanak róla rosszat? Ha diszkréten, négy fal között intézi, szerintem nem sért vele senkit. Egyébként meg pont az egyházat hozni fel a melegség kapcsán... hát,irónikus. Sehol máshol nincs több beteg szexualitású ember,mint az egyházban.
2011. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha meleg emberke megy el szerzetesnek, az nagyon ciki. Az olyan, ha pld. pasi, mintha heteróként egy lánykoleszban kéne leélnie az egész életét, úgy, hogy nem nyúlhat senkihez. :)
2011. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mert az egyház által képviselt hatalomnak szüksége van az ítélkezésre,különben nem maradhatna fennt.csak persze ennek az az ára,hogy képmutatónak bélyegzik őket,de ezen nem is lehet csodálkozni.

"Tégy úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy véled is cselekedjenek" hát igen....

2011. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
eléggé eltérő válaszokat kaptam ,de legalább kaptam valamit:)
2011. márc. 28. 20:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne így fogd fel a dolgot. Ha egy nőnek meghal a férje egy év házasság után, és többé nem házasodik meg, hanem Istennek szenteli az életét, az normális. Akkor ezt miért ne tehetné meg egy meleg is?

Ne érts félre, nem kell ezt tenniük, de ha Istent valóban szolgálni akarják, ezt kell tenniük. A szex ugyanis a házasság egyik szentsége, ami azt jelenti, hogy házasságon kívül bűn. A jó hír az, hogy nem ettől fog pokolra jutni az ember.


Szerintem a meleg hívőnek tudnia kell döntést hozni. Vagy elmegy szerzetesnek, vagy nem él szexuális életet, vagy megházasodik (mondjuk ha biszexuális, és ha nem is az igazi a számára a nővel való együttlét, de fizikailag kielégíti.)Es ha minden kötél szakad, még mindig élhet monogám kapcsolatban egy férfival akit szeret. Az egyház ezt már elítéli, de ha ő igazán szereti Istent, akkor csak rá kell bíznia magát Jézusra és remélni, hogy az Úr a szíveket vizsgálja és igazságos. (Lehet, hogy előbb jut a mennyországba, mint egy nőfaló gátlástalan pasi. Sőt. )


A partnerváltogatás minden szexuális orientáltságon belül bűn.

2011. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy a "gének hibájának" tartják egyesek az alkoholizmust és minden szenvedélyproblémát, valamint mindenféle rendellenességet is, amin a személyeknek nem akaródzik változtatni, mert a saját kívánságaikat követik inkább, mint Isten igazságát. Ezen nem változtat az, hogy ezen személyek esetleg nem fogadják el ezen igazságokat igaznak!


De nyilvánvaló, hogy a gének NEM DETERMINÁLJÁK DÖNTŐEN egy ember sorsát!!!

2011. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondd ezt annak, aki olyan betegséget örököl genetikusan, ami miatt fiatalon meghal. gondolkozzál már, mielőtt írsz. Az alkoholizmus szenvedélybetegség, a homoszexualitás meg egy olyan dolog, amiért régen börtönbüntetés vagy kivégzés járt, tehát aki bevállalta, nem véletlenül vállalta be.
2011. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!