Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Örök élet. A földön vagy az...

Mulder614 kérdése:

Örök élet. A földön vagy az égben?

Figyelt kérdés

A (Zsoltárok 37:11) vajon nem azt jelenti hogy az örök élet a földön lesz?


"A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében."


2011. nov. 3. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nos az égben semmiképp, mert nem vagyunk madarak. Talán helyesebb lett volna úgy feltenned a kérdést, hogy a Mennyben, vagy a Földön.


A Szentírás azt tanítja, hogy amikor az igazak feltámadnak, akkor Jézus Krisztus a Mennybe viszi őket az Atyához, és ott élnek Krisztussal 1000 esztendeig, addig, amíg a többi halottak feltámadnak. Amikor Isten végrehajtja az ítéletet, arról olvasunk, hogy újjáteremti a Földet, és erre a Földre költözik és itt fog együtt élni az emberekkel.


Üdv. Péter

2011. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 eric_one ***** válasza:

Kedves Péter, aki elsőként válaszoltál!


A Jelenések könyve szerint a messiási királyság a földön ezer évig fog tartani, és csak ez után lép majd át a világmindenség a történelmen túli örökkévalóságba; a messianisztikus korszak tehát a történelmi időn belül, ebben a világban valósul meg.

2011. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
képzelt világban élők :D
2011. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 eric_one ***** válasza:

"képzelt világban élők :D "


Képzeld! Még elképzelni sem tudjuk! Mert azt mondja az Úr hogy olyat készít számunkra, melyet szem nem látott, fül nem hallott, és ember el nem gondolt. :-)

2011. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Döntsd el magad:


2Pt 3,13 "De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik."


Jel 21,1-2 "Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.

És én János látám a szent várost, az új Jeruzsálemet, a mely az Istentől szálla alá a mennyből..."


Dániel könyvében olvashatod, miképpen mutatta be Isten a föld hatalmasságainak eljövetelét a nagy szobor képében. Majd Krisztus második eljöveteléről ezt olvashatod:

Dán 2,34-35 "Nézed vala, a míg egy kő leszakada kéz érintése nélkül, és letöré azt az állóképet vas- és cseréplábairól, és darabokra zúzá azokat."..."Az a kő pedig, a mely leüté az állóképet nagy hegygyé lőn, és betölté az egész földet."


Akkor? Szerinted?


Üdv: L

2011. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nagyon fontos a millenium értelmezésekor, hogy helyén kezeljük a dolgokat. Én úgy gondolom, hogy óriási hiba lenne kiemelni Jelenések könyve szerkezetéből a 20. fejezetet, és önálló értelmet adni neki.


Ha valaki figyelmesen olvassa Jelenések könyvét lehetetlen nem észrevenni, hogy a 19. fejezet már bemutatta Jézus Krisztus dicsőséges visszajövetelét. A prófécia ezt követően azt kezdi el részletezni, miként történik Krisztus ellenségeinek az elszámoltatása és megbüntetése, végül a Föld megtisztítása a bűn minden nyomától. Ezen belül szól az ezeréves időszakról.


A 20. fejezet azzal a képpel kezdődik, hogy egy angyal leszáll a mennyből, jelképes kulccsal és lánccal a kezében, megfogja és megkötözi Sátánt, bezárja a mélységbe, és bepecsételi azt fölötte. Kérdés: mit jelképez a mélység? I.Móz. 1:2 szerint a mélység a kietlen és puszta Föld, de jelenti a démonok birodalmát is (Lk. 8:31, II.Pt. 2:4). Jelenések könyvében a 9:1-2,11, a 11:7 és 17:8 versekben jelenik meg ugyanez a fogalom.


A Föld a hét csapás után a kietlenség és pusztaság képét fogja mutatni, ugyanis a hetedik csapás következtében kimozdulnak a helyükről a hegyek és a szigetek, valamint a soha nem látott jégeső is borzalmas pusztítást eredményez (16:20-21). Valószínűleg temetetlen holtestek borítják majd a Földet, melyekből madarak lakmároznak, míg csak ők is el nem pusztulnak (19:21). A Szentírás szerint Jézus le sem száll a borzalmas állapotba jutott Földre, a megváltottak fognak felemelkedni és "elragadtatnak a felhőkön az Úr elébe" és ő magával viszi őket a mennybe ígérete szerint (I.Thessz. 4:16-17).

Jeremiás 4:20-26 szépen szemlélteti milyen állapotban marad itta Föld, de említhetem Ésa. 24:3-at és 24:21-22-őt is. Sátán megkötözését jól szemlélteti Ésa. 14:16-17.

A Jóm Kippur utolsó mozzanata is ezt szemlélteti: III.Móz. 16:7-10, 20-22.


Jelenések könyve a két feltámadás közé teszi az ezeréves ítéletet. Erre utal az I.Kor. 6:1-3-ban Pál apostol is. Az első feltámadásban csak azok részesülnek, akik Üdvözülnek, a másodikban pedig azok, akik nem. Róluk szól az ezer esztendő (lásd. 5. vers).


Üdv. Péter

2011. nov. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jn 6,47 - Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, annak örök élete van.

Jn 6,54 - De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon.


Örök élete "van", jelen időben mondja, tehát a mennyei boldogság már itt a földön megkezdődik. Aki Istennek adja az életét az már itt a földön megtapasztalja a menny előízét. Ez teszi őket képessé arra hogy a nagy szenvedéseket is örömmel vállalják.

2011. nov. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
utolsó! őket nevezzük mazochistáknak :) szóval ha jól értem,akik sokat szenvednek életük során,utána ha meghalnak minden megváltozik,és egy jobb helyre kerülnek...elég meseszerűnek hangzik. szerintem csak ezzel próbálja az egyház vigasztalni a sokat szenvedőket.
2011. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A mazochisták élvezete máshonnan származik.

Ha viszont valakit Isten tesz boldoggá tesz akkor az szívesen vállal egy kevés szenvedést. Van egy ismerősöm aki ezt olyan módon megérezte hogy a Szentlélek érintésétől három napig olyan örömöt érzett hogy saját állítása szerint ha lefűrészelték volna a kezét azt meg se érezte volna.


És ez nem mese, Isten létét valóságosan, kézzelfoghatóan is meg lehet tapasztalni. Csak egy kicsit keresni kell mert Isten szelíd és nem erőlteti ránk magát. Ha valaki nélküle akar élni akkor hagyni fogja.

2011. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én nagyon sokszor imádkoztam már életemben,és legtöbbször lelki dolgok miatt,nem pénzt vagy még több házat akartam mert sokan azért imádkoznak,hanem mikor még gyerek voltam nem felejtem el,hogy kisállatot szerettem volna,és ez lehet gyerekesen hangzik de azért imádkoztam,hogy legyen,nem lett. a későbbiekben azért,hogy a családomnak jobb legyen mert nehéz idők voltak,valamikor a barátok terén,és a szerelemben,és még egyszer nem éreztem úgy hogy bármiféle isteni jel vagy válasz érkezett volna.
2011. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!