Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karmikusan "bűnnek" számít-e...

Karmikusan "bűnnek" számít-e az abortusz szándéka? Nem vagyok terhes, odafigyelek rá, de ha az lennék, elvetetném zokszó nélkül.

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 18:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
oké. hát akkor mi a f_sznak kérdezel ilyeneket,mi?:D idiótaság. mindenhogy elítélendő, kivéve ha a te,vagy a baba egészsége miatt kell elvetetni. nem vallás miatt mondom. hanem azért,mert ha megtudtad csinálni, akkor tartsd is el.
2011. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
56%
Első válaszoló, látszik, hogy pasi vagy és nem gondolkodsz. A gyereket _ti_ csináljátok meg, és _nektek_ is a tisztetek a védekezés (óvszer). Ha mégis _megcsináljátok_, akkor _tartsátok is el_.
2011. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
lány vagyok, ...:D:D:D de mind1. ez egyszerűen így van, és kész. és oké,a pasi dolga IS! de mivel a te tested, te hordod ki,te méhed..azért tiéd a másik 50% felelősség te idiót@! :D
2011. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Nem tudom, hogy karmikusan bűnnek számít, én csak azt tudom, hgy volt egy orvos barátom, aki mutatott abortuszban elvett magzati lábat, és bizony akárki akármit is mond az egy emberi láb volt.


Nagyon nagy a felelősége minden fiatalnak, hogy belekezd-e úgy egy testi kapcsolatba, hogy abból potenciálisan baba lehet (nincs 100%-os védekezés), vagy türelmesen megvárja, hogy legyen egy társa akire számíthat, aki képes lesz felnevelni vele közösségben a születendő gyermeket és ennek megfelelően önmegtartóztató életet él addig. Én így tettem a feleségemmel együtt és nem bántuk meg!


Üdv. Péter

2011. márc. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 yuda ***** válasza:
73%
Ki lehet ilyen lazán jelenteni, hogy valaki úgyis elvetetné, de amikor értelmes ember (feltételezzük a legjobbakat) odakerül, akkor olyan hatalmas bűntudat alá kerül mindenki, ami egész életére rányomja a bélyegét és ez nem belemagyarázás, nem pszichózis, hanem tények. Rendkívül kőkemény , rideg, érzelemmentes az a nő, aki nem ezt élte át... és utána szükségképpen elnyomja magában, mert tovább akar élni, de az már sosem lesz ugyanolyan élet.
2011. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

Ha még azt sem tudod, hogy a szándék bűn-e, de zokszó nélkül megölnéd a meg sem született gyermekedet, akkor azt ajánlom ne kerülj olyan helyzetbe amiból " baleset" lehet, magyarul NE szexelj!

Világszerte közel 1,5 milliárd a szülőképes korú, vagyis 15-45 éves nő. Ezen évek során ők rendszerint közösülnek, de nem akarnak teherbe esni, vagy azért, mert számukra „még nem jött el az ideje”, vagy pedig nem kívánnak a meglevőknél több gyermeket. A fogamzásgátlók gyakoribb használata ellenére a nők világszerte még igen sokszor vállalkoznak abortuszra. Évente kb. 26 millió legális és a becslések szerint 20 millió illegális abortusz történik világszerte. Más szavakkal: világszerte kb. 126,000 abortusz történik naponta! A legtöbb abortuszra a fejlődő országokban kerül sor. A mai, gyakran ádáz vitát az abortuszok erkölcsösségéről és legalitásáról e szomorú tények alapján kell megítélnünk.


Egyre több a 13-18 év közötti fiatalok szexuális kapcsolata és a 14-16 kor közötti tinédzserek 90%-a NEM védekezik.


Gondolkozzunk el azon, hogy ennek fényében jogos-e a felháborodásom, hogy ennyi felelőtlen ember van és ennyi felelőtlen ember dönt életről és halálról. Az éves kb 46 MILLIÓ (!) abortusz közűl csak 0,3%-a az erőszakból adódó abortusz !!! Tehát "egyéb" okokból ~44 és fél MILLIÓ abortusz történik évente a világon. Ennyien betegek lennének? NEM! Ennyien FELELŐTLENEK!!!

Ma túl sokat foglalkoznak az emberek önmagukkal. A mai világban az a fontos, hogy milyen mobil van a kezünkben, hány tévénk van, milyen autónk.


Érdemes elolvasni:

Október 5. Ma kezdődött meg az életem. Apám és anyám még nem is tudják. Kisebb vagyok ugyan a gombostű fejénél, de mégis önálló lény vagyok. És már minden testi és lelki adottságom meg van határozva. Például a szemem olyan lesz, mint az apámé, a hajam pedig szőke és göndör mint az anyámé. Már az is el van döntve, hogy lány leszek.


Október 19. Az első vér- és nyirokedényfalak sejtjei és első ütőereim keletkezőben vannak. Mivel egyes szerveim még nem fejlődtek ki teljesen, édesanyám segiti vérével az én vérkeringésemet és anyagcserémet. Ha majd megszülettem, akkor az első hónapokban már csak a tejére lesz szükségem.


Október 23. Már kinyilt a szám is. Egy év múlva, amikor kedves szüleim ágyacskám fölé hajolnak, majd rájuk mosolygok. Az első szavam biztosan, az “anyám” lesz…Utóirat: Az a vélekedés, hogy én még nem vagyok önálló ember, hanem csupán anyám testének egy része, egyszerüen nevetséges! Hiszen még a vércsoportom is egészen más, mint az anyámé.


Október 25. Ma elkezdett dobogni a szivem. Szünet nélkül végzi majd szolgálatát életem végéig, anélkül hogy valaha is pihenne. Milyen csoda ez!


November 2. Karom és lábam elkezdtek nőni. Igaz ugyan, hogy amig teljesen kifejlődnek, annyira hogy jól használhassam végtagjaimat, még születésem után is jó darab időnek kell eltelnie…


November 12. Most sarjadnak már kezemen az ujjaim. Ezekkel a kezekkel hóditom meg a világot, és jóbarátként nyújtom kezemet embertársaim felé.


November 20. Édesanyám csak ma tudta meg egészen bizonyosan az orvosnál, hogy engem a szive alatt hord. Milyen nagyon őrülhet!


November 25. Már látható rajtam, hogy lány leszek! Szüleim biztosan azon tanakodnak, hogy mi legyen a nevem. De szeretném már én is tudni!


November 28. Szerveim már teljesen kifejlődtek. Egészen nagy vagyok már.


December 10. Hajam és szemöldököm is elkezdett nőni. Mennyire örül majd anyám szőke kislányának!


December 13. Hamarosan látok majd! Szemeimet már csak egy gyenge varrat tartja zárva. Fények, szinek, virágok – milyen pompás lesz! De legjobban mégis annak örülök, hogy láthatom anyámat! …Csak ne tartana olyan sokáig! Még több mint hat hónapig.


December 24. A szivem teljesen kifejlődött. Állitólag vannak kisbabák, akik valami szervi bajjal jönnek a világra. A doktor bácsiknak rettentő fáradságukba kerül, hogy az ilyen kisbabákat operációval megmentsék. Hála az Istennek, az én szivem rendben van. Egészséges erős gyermek leszek. Mindenki öröl majd nekem.


December 28. ÉDESANYÁM MA MEGÖLT ENGEM!


Ennyire ki van fejlődve egy kisbaba, három hónapos korára, amikor elveszik az életét.


Az abortuszon átesett magzat soha nem lehet már kisgyermek, de vajon mi emberek vagyunk e?


Aki ilyen természetesnek veszi az abortuszt annak figyelmébe ajánlom a következőket, és nagyon szépen megkérem nézze meg! Utána pedig szeretném megkérni, hogy kommentálja a látottakat!


[link]

2011. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

többször láttam már hasonlókat,de ez valahogy nem hat meg.egyáltalán nem akarok gyereket,és tűzzel vízzel harcolok ellene.

de a konkrét kérdésemre nem kaptam választ.

2011. márc. 31. 22:36
 8/34 anonim ***** válasza:

Egyenlőre nem akarsz gyereket, vagy egyáltalán nem?

TudtommaL IGEN annak számít!

2011. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha te már eldöntötted, hogy nem akarsz gyereket, akkor miért foglalkozol azzal, hogy bűn-e vagy sem? Ha igen akkor változtatnál a döntéseden?

Miért nem akarsz, mert még fiatal vagy?

2011. ápr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
70%

Miért nem akarsz gyereket?


Az abortusz tudtommal karmikus bűnnek számít, mivel te már eldöntötted és így zokszó nélkül meg is csinálnád ebből következik, hogy ez is annak számít!


Küzdesz ellene??? És hogyan?? NEM az a küzdelem, hogy bekapsz két bogyót aztán szét teszed a lábad az orvos előtt hogy elvegye a gyermeked életét, hanem az a küzdelem, ha addig míg nem akarsz gyereket addig nem szexelsz!!! Na az küzdelem!!! Ha hónapokig, akár évekig megtartóztatód magad. Az is ilyen könnyen és természetesen menne mint az abortusz?

Újjászületés, karma, létrehozni, szerintem ez eléggé ellentmond az aborusznak nem gondolod?


Akinek ilyen felfogása van, az meg sem érdemli az élet egyik legszebb ajándékát, azt hogy legyen gyermeke.

Remélem csak fiatal vagy és azért gondolod így és majd egy felelősségteljes felnőtt ember lesz belőled aki örömmel és szeretettel neveli majd agyermekeit!

2011. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!