Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi rengeteg...

Miért van ennyi rengeteg abortusz?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy még mindig minden harmadik magzatot megöleti az anyja. Én ezt egyszerűen nem bírom felfogni. Ma már annyiféle olcsó védekezés van. Miért csinálják ezt az emberek? Ha a magzatot nem tisztelik, legalább a saját testüket megkímélhetnék egy ilyen durva, primitív beavatkozástól.
2010. nov. 30. 19:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
31%

Az emberek önző patkányok. Nekik fontosabb a saját kényelmük, mint egy gyerek élete, ezért gond nélkül legyilkolják arra hivatkozva, hogy még nem is életről beszélnek (Márpedig a megtermékenyített petesejt már magában hordozza az élet lehetőségét.)


Ha megtagadod a lehetőséget egy magzattól, hogy kifejlődjön, és ember legyen belőle, akkor egy gyilkos vagy, akárhogyan is próbálod mentegetni magad.

2010. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
40%
Teljes mértékben egyetértek az elsővel, annyit tennék hozzá, hogy ha nagyon betegen születne meg a gyerek, abban az esetben nem ítélem el az abortuszt.
2010. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%
Mert utólag könnyű okosnak lenni. Én még elég fiatal vagyok, de az ismeretségi körömben jópár abortuszról hallottam. Anyukám mesélte, hogy nemrég a munkahelyén szóba került a téma, és úgy néztek rá, mint valami marslakóra, egyedül neki nem volt még abortusza. Igaz, van is három gyereke, a kollégáinak meg jó esetben egy, nagyon jó esetben max. kettő...
2010. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
98%

-Van aki tényleg hülye s nemérdekli még védekezni se akar.

De szerintem ebből van kevesebb(vagy remélem).

-Inkább arragondolok, hogy valahogy védekezett (így nyilván nem akart akkor babát) de becsúszott hisz mindben van kisebb-nagyobb hibaszázalék.

-Vagy (ami számomra elfogadott indok) az erőszak vagy betegség (babánál vagy anyukánál).

2010. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem lenne ennyi felelőtlen, ostoba ember, mint amennyi, akkor nem lenne ennyi abortusz.
2010. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
98%
A fiatalok egyre korábban szexelnek, azt se tudják, mi a következménye. (Volt itt olyan kérdés, hogy mi az abortusz, mi a következménye, mi a terhesség tünete, stb...) A "normál korosztály" anyagi okok miatt nem meri bevállalni a babát. Illetve szerintem egyre gyakoribb nyílt kapcsolat, ami csak a szexről szól, de ha közbejön a baba, senki nem akarja vállalni. De még mindig a legfőbb hibának a tudatlanságot tartom.
2010. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem abszolút elítélendő.

Mellesleg ott vannak a kórházak mellett az inkubátorok.

Nem kell gyilkolászni.

A legnevetségesebb kifogásnak tartom mikor azért abortusz mellett dönt valaki,mert nem tudná elviselni, hogy a gyerekét más emberek neveljék fel.

2010. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
67%

Jaj Istenem, miért kell állandóan ezen a témán lovagolni? Szétnézel itt a keresőben 100ezer ilyen kérdést találsz már, olvasgasd azokat. Nagyon kényes téma ez és nagy feszültségeket szül egy ilyen kérdés, de ha annyira érdekel tényleg olvasgass eddigi válaszokat. Le van írva ki miért "támogatná" és ki miért ellenezné az abortuszt.

Ugyanazt tudja mindenki hajtogatni: az abortusz gyilkosság, védekezz (azzal is lehet terhes az ember), ne legyél felelőtlen, nézd meg a (nagyon unalmas már...) sikoly című filmet, vetesd el, ne szúrd el az életed, éld még ki magad stb.

Felesleges feszültséget kelteni, úgyis csak egymásnak esnek az emberek erre a kérdésre, mivel mindenki kiáll a maga érve mellett, amit mellesleg el kéne fogadni, mivel nem mindenkinek egy a véleménye.

2010. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
19.52: Én most nem azt kérdeztem, hogy helyes-e az abortusz (nekem ez nem kérdés), hanem hogy miért van, miért nem csökken minimumra nálunk. Az se baj, ha volt már erről szó, sajnos most is aktuális. Én a vitát sem bánom, bár ahogy látod, eddig nem nagyon volt.
2010. nov. 30. 19:57
 10/37 anonim ***** válasza:
81%
meg pl azért mert a sok olcsó védekezés között a pharmatex a patentex oval és a többi ilyen tv-ben reklámozott nagy határ szar nem véd semmit csak a szerencsén múlik...csak ezt nem hangoztatják..le lehet ugatni de kérdezze meg utána mindneki az orvost aki osztani fogja a véleményem..ja meg azért is mert 10ből 8pasi addig vállalná a felelősséget amíg nincs felelősség egy tízen vége éves húszon eleji lány meg nem biztos hogy megszüli a semmire azt a gyereket se kereset lakás munkahely akármi nélkül...havi 30ezer ft állami támogatásra...hát ezért
2010. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!