Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bűn-e ha az abortusz életmenté...

Bűn-e ha az abortusz életmentést szolgál?

Figyelt kérdés
Barátnőm egy ismerőse megtartotta volna a születendő gyerekét, azonban szívbetegsége miatt valószínűleg ő és a gyerek is meghalt volna, ha nem veteti el. Ilyen esetben is bűn az abortusz a keresztények szerint?
2010. máj. 2. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem
2010. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy a keresztények szerint?

Én, mint katolikus, nem vetem meg, mert megment egy életet (az anyáét, hiszen a gyerek így sem, úgy sem él, az anya viszont legalább így túléli).

Hogy az ötödik parancsolat szerint ez gyilkosság-e, azt nem tudom (de ha megtartja, az mindenképpen gyilkosság és öngyilkosság is).

2010. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

ma 11:55:

Nem mindenképpen hal meg a gyerek és az anya, azért is írtam hogy valószínűleg, szóval a dolog több kimenetelű lehetett volna, lett volna az esély a gyerek életben maradására is.

2010. máj. 2. 12:00
 4/18 A kérdező kommentje:
A vallásukat gyakorló keresztények szerint, úgy értettem. Legalábbis én azt gondolom, hogy ha valaki követi a vallása törvényeit, akkor szerinte a bűn fogalma egybeesik a törvények szerinti bűn fogalmával.
2010. máj. 2. 12:01
 5/18 anonim ***** válasza:
A katolikus vallás szerint az abortusz egyetlen mentsége az életmentés lehet, tehát nem.
2010. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

En ugy tudom, hogy az abortusz minden formaja bun. De ha megtertod a babat egyesek szerint Isten segit es nem lesz semmi baja:)

De lehet, hogy nem mindenki ert egyet velem, de a rosszfeleseget fereteve en igy tudom:)

2010. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

ma 12:05:

Ez nagyon érdekes, én eddig nem hallottam semmiféle kivételről.


ma 20:22:

Ez ugyanaz a baromság, mint amit a jehova tanúi gondolnak a vérátömlesztésről, és többnyire nem menti meg az életüket Isten.

2010. máj. 2. 21:23
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

háááááát a keresztényekhez sokan tartoznak, nemcsak a katolikusok. Szerintem például a reformátusok egyáltalán nem ítélik el az abortuszt. (de nem vagyok benne biztos)

A másik, hogy egyedül Isten döntheti el bűn vagy nem bűn amit elkövettél, tehát itt a Földön senkinek nincs joga és módja megmondani most ebben a konkrét esetben ez bűn vagy nem bűn és nem ítélhetjük ezt meg.

A harmadik pedig a klasszikus vicc:

papot sodorja az ár. Arra megy valaki, Jöjjön Atyám, kimentem

Nem kell fiam Isten majd megsegít.

Pap megfullad. Fenn kérdezi Istent:

Miért nem segítettél?

Mit gondolsz ki küldte a révészt?


Úgyhogy ez is egy ilyen dolog, lehet Isten küldte az orvost, teremtette a technikát, hogy meg lehet menteni egy nő életét. Mert bizony a múlt században meghalt volna a baba és anya is. (hol volt Isten, amikor még valóban vallásosok voltak az emberek és hitük szerint éltek és annyi anya és baba halt meg?)

2010. máj. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 ceri ***** válasza:
42%

Én az abortuszt alap esetben gyilkosságnak tartom. Nem azért mert keresztény vagyok, hanem, mert egy emberi élet elpusztítása gyilkosság, függetlenül attól, hogy a fejlettségnek milyen fokán van az a kis lény. Undorító erkölcstelenségnek és elfogadhatatlannak tartom, hogy valaki a felelőtlen szexuális magatartásának a következményét egy másik lény kiirtásával kompenzálja. Teszi ezt az erő pozíciójából -visszaélve azzal-, a legsúlyosabban büntetve, azt aki semmiről sem tehet.

Ebben az esetben nem erről van szó. Ha nem is mindenképpen halnak meg mindketten, ha megtartja, de az orvostudomány szerint legalábbis nagyon valószínű. Ezt pedig nem lehet figyelmen kívül hagyni. Ilyen alapon semmi rosszat, bajt, betegséget nem próbálnánk megelőzni, mert csak az a biztos ami már megtörtént. Az anyának is joga van megvédeni az életét. Ráadásul itt nem arról van szó, hogy az anya a felelőtlenül járt volna el. A problémára akkor derült fény amikor már csak ez a lehetősége maradt. Itt nem önző anyagiasságról, felelőtlenségről van szó. Persze gyilkolni bűn. Ez az általános szabály (nem csak isten, de az emberi törvények szerint is), de van olyan, hogy jogos védelem. Erre a bibliában is számtalan példát láthatunk. Tehát vannak különleges esetek, amikor nem hogy jogunk van gyilkolni, hanem az lenne bűn, ha nem tennénk. Pl. nem védenénk meg magunkat és családunkat a rablógyilkossal szemben. Ha nem védekeznénk, néhány tömeggyilkos kiirthatná az egész emberiséget - nem hinném, hogy isten ezért teremtett minket, hogy ezt tegyük. Azon fanatikus felekezetek, szekták melyek ezt hirdetik, nem látják isten törvényeinek valódi célját.

2010. máj. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

08:21-es érdekes választ írt, nagyon elgondolkodtatott.

Mindenesetre teljesen egyetértek vele!

2010. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!