Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért támadják Jézust a...

Miért támadják Jézust a tolerancia korába?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 07:29
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

„Jézust hajlandó vagyok elfogadni, mint nagy erkölcsi tanítót, de nem fogadom el azt az állítását, hogy ő Isten.” Nos, ezt az egyet nem szabad mondanunk. Az olyan ember, aki pusztán ember, és olyasmiket mond, mint Jézus, nem nagy erkölcsi tanító, hanem vagy őrült - ugyanúgy, mint az, aki buggyantott tojásnak tartja magát -, vagy pedig maga a pokolbéli ördög. Választaniuk kell. Ez az ember vagy Isten Fia volt, és még most is az; vagy pedig őrült, sőt annál is rosszabb. Bezárhatják, mint valami bolondot, leköpdöshetik és megölhetik, mint démont; vagy leborulhatnak a lábai elé, s Úrnak, Istennek szólíthatják. De hagyjunk már fel ezzel a leereszkedő sületlenséggel arról, hogy nagy ember, nagy tanító volt. Ezt a lehetőséget nem hagyta nyitva számunkra. Nem is akarta.


vulgármarxista ateisták válaszait nem várom.(kiméljenek)

2009. júl. 14. 19:58
 22/24 anonim ***** válasza:

Mert ez lett a divat, meg azért mert a vallási eszméket, és Jézus szavait összekeverik az egyházak cselekedeteivel...pedig a kettő nem ugyanaz....

Meg azért mert az emberek zömét rohadt cionista és bolsevik eszméken nevelték..bocs, tudom ez sokaknak fáj, de ez az igazság....ez a különvélemény amit lehet gyalázni, betiltani, lenézni DE megcáfolni egyszer sem...

2009. júl. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Támadják, mert nem néznek utána, ki volt és mit tett, és nem tudják különválasztani azoktól a magukat hívőknek mondó álszent képmutatóktól, akikkel még maguknak a jó hiteles hívőknek is rossz tapasztalatuk van, de akik miatt a hiteleseket is szidalmazzák.


A kulturált ember nem támad, hanem utánaolvas és képes kulturáltan társalogni.


Én hívőnek tartom magam elsősorban, és csak másodsorban kereszténynek. Senkit nem akarok megtéríteni, aki nem akar, ugyanis én a tolakodó térítgetőkkel és házalókkal ellentétben úgy követem Jézus utasításait, ahogy ő meghagyta (menjetek és terjesszétek az evangéliumot... DE ... ahol nem hallgatnak meg, onnan menjetek el). Nem kell vitatkozni azzal, aki nem ért egyet, mert fölösleges. 2 okból. Lehet, hogy nem én vagyok a megfelelő kapocs hozzá Istentől, hanem valaki más, vagy Isten nem közvetítővel akarja felvenni vele a kapcsolatot (mint pl. Szent Pál esetében). De az is lehet, hogy soha nem lesz megfelelő út számára, és ennek is több oka van. Hagyni kell. Akik Jézust támadják, azok olyan követőivel találkoztak eddig, akik elfelejtik Jézus utasításának a második felét, hogy ne akarjanak minden áron téríteni, ha valaki nem akarja meghallgatni, hanem mindig csak az első felére hivatkoznak. Ez olyan viselkedés, mint ha valaki csak a kenyér belét eszi meg, a héját meg nem. De a kenyérhez a héja is hozzátartozik, nem csak a bele.


Sajnálom, ha valakinek még nem volt jó tapasztalata, de én tényleg ebben látom a Jézust támadók ellenszenvét.

2009. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Hagyni kell. Akik Jézust támadják, azok olyan követőivel találkoztak eddig, akik elfelejtik Jézus utasításának a második felét, hogy ne akarjanak minden áron téríteni, ha valaki nem akarja meghallgatni, hanem mindig csak az első felére hivatkoznak."



Esetleg például Jehova Tanúira gondolsz? Csak mert a válaszod nagy részével egyet értek és úgy gondolom én.

És akiket én ismerek a Tanúk közül, azok is egyet értenének veled!


Kérlek mondj példát arra, hogyan lehet "mindenáron" téríteni? Milyen az? Vagy nem fogalmaztál pontosan, és mégsem annyira mindenáron, az a "mindenáron"?

Ez most nem szójáték akar lenni, hanem valós, komoly kérdés.

Amikor a romai katolikus egyház a világ jelentős részét "megtérítette", akkor ott volt-e "mindenáron"? Sok dokumentum létezik a nem is olyan távoli múltból is, ami arról tanúskodik, hogy bizony volt "mindenáron"!!! A halálukkal fizettek azok, akik ellenáltak! Már bocsánat!


Mennyire lehet ezt mondani a Tanúk módszerére?! Ők valóban "kényszerítenek" és "mindenáron térítenek" embereket?

Vagy inkább csak azt teszik, amit az első tanítványok és maga Jézus is!

2009. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!