Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kap az ember vágyakat,...

Miért kap az ember vágyakat, ha csak néhányan érik el céljukat?

Figyelt kérdés

Sok ember, főleg fiatalok nagy terveket szőnek, olyan célokat tűznek ki, amiket nem biztos hogy el is tudnak érni.

Párnak végül sikerül is, viszont vannak, akik ebbe mennek tönkre, lelkileg összeomlanak a csalódás miatt. Miért kellett azoknak ilyenekre vágyniuk, ha már fönt meg volt írva, hogy csak veszíthetnek?


2011. ápr. 10. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Azért, hogy Isten időnként felemelhesse két kezét a magasba és elkezdhessen Voldemort-stílusban kacagni, hogy

"HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAA!"

2011. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 napietus ***** válasza:
lehet, hogy nem érjük el teljesen amire vágyunk, de valamit elérünk belőle. vagy egész másfelé visz az utunk, és végül rájövünk, hogy nem is az kellett igazán, ahová elindultunk. de ha nem lennének vágyaink, céljaink (magyarul ambíció), akkor még mindig nem ismernénk a kereket, a tűzgyújtás módszerét, sőt nem lennénk a táplálékpiramis csúcsán sem. haugyan lennénk egyáltalán. és mi ketten pláne nem beszélgetnénk ismeretlenül egy gépen keresztül, amit emberi elme alkotott meg :)
2011. ápr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 napietus ***** válasza:

ja, egy példa a fentiekre (hogy nem mindig érjük el a vágyainkat, de van úgy, hogy így lesz jó):


van egy barátom, aki gyerek korától nagy focista akart lenni. mindent megtett, állandóan edzett, próbálta, de nem jött össze. hiányzott valami, talán a tehetség, talán a szerencse. DE: mivel minden szabadidejét a pályán töltötte, rengeteg kapcsolatot szerzett, amiket akkor még nem is tartott fontosnak. ma sportszerekkel kereskedik, és ő támogat utánpótlás-csapatokat. ráadásul ez egyik edző lánya lett a felesége (aki egyébként sosem rekta be kezdőcsapatba). szóval végülis az egykori vágyainak köszönheti, hogy az lett, aki, pedig nem teljesültek...

2011. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első haláli jó XD


De komolyabbra fordítva a szót, a második remek példát mondott. "Nem is maga a cél a fontos, hanem a megtett út" - rémlik?

Az álmok nem arról szólnak, hogy egytől-egyig mindet valóra váltsuk, hanem hogy megtanuljunk általuk küzdeni, bízni, remélni... ha mindig minden sikerülne, akkor a lelki fejlődésnek lenne fuccs...


Szóval nehéz dolog ez, mert egyrészt abszolút egyetértek azzal, hogy nagyon nehéz dolog, ha le kell mondanunk az álmainkról. Szegény családban nőttem, fel, én aztán kifejezetten tudom, hogy milyen olyan dolgokat elveszíteni, amiket később nem lehet bepótolni - mert sajnos pénz kellett volna hozzá, akkor és ott.

De azt vallom, hogy a reális álmokat mindig el lehet érni, ha igazán akarja az ember. Néha meghökkentő módon, néha furcsán vagy épp sok,sok veríték után, de akik akar és próbálkozik, annak sikerülni fog - és ez most azt jelenti ,hogy nem válogat a lehetőségek között, hanem tényleg mindet megragadja... merthogy az emberek gyakran úgy panaszkodnak, hogy közben egy csomó esélyt elvesztegettek, csak mert féltek vagy kényelmesek voltak, de ezt a világért be nem vallanák maguknak.


A boldogsághoz tehát kell némi lemondás és reális célkitűzés. Mert akinek nincs hangja, az keressen más álmot, mint az énekesi pálya, ne ragadjon le annál, ami úgyis esélytelen. És ha nem sikerül, akkor néha nézzünk vissza, hogy mennyi mindent nyertünk amíg az "úton" haladtunk.

2011. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy idézet jutott eszembe, ami nagyon megtetszett egyszer, és talán idevág:

"Meg kell tanulnunk vágyakozni azután, ami a miénk."


Egyébként szerintem nincs sehol sem megírva hogy kivel mi történik...inkább finoman vezetve vagyunk, de a döntés a mi kezünkben van.

2011. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsánat, elírtam, "az után" nyilván, nem egybe
2011. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a vágy hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés. a vágyakozás hajlam, ami egy tévedésből fakadó. azért termel az ember hiányt a bizonyos dolgokra, mert azt hiszi ami nem a fizikai teste az más, vagyis nem önmaga(a tapasztalat az elkülönültség illúzióját dobja az egyénre). viszont az emberben ott van mélyen, hogy egy mindennel tudatban, de ez nincsen felszínen, ezért tévedésében hiányt kreál azon dolgokra amiket lát, hall...persze ha egy vágyat beteljesített, akkor előbukkan egy következő, ugyanis a vágy kielégítése csak elégedettséget, örömöt okoz, de nem a boldogságot.


ebből kideríthetjük, hogy a vágy(hiány) léte egyetlen okból van...hogy mi tudjuk mi a teljesség, egység...hiány nélkül nem tudnánk ezt a dolgot mihez hasonlítani...:)


tehát azon embereknek nem kell vágyniuk a dolgokra...hanem tévedésükben akarnak vágyni rá, mert azt hiszik azzal lehetnek teljesek...holott már réges-régen azok. :)


egy idézet a végére.


"Nem az a gazdag kinek nagy a vagyona, hanem kinek kevés a vágya."


ui.: egyébként a vágy, ahogyan 16:51 es leírja, nagy tanító mester...és akkor érte el a valós célját az egyén, ha vágytalanná vált...mivel ekkor érzi teljesen egynek magát a mindenséggel elméjében...ohh és az egyének léte nem a születés-halál közti állapotra van koncentrálva...hanem örök. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A vágyak nagyon fontosak, de azt, hogy mire irányulnak, az egyén dönti el. Én kislány koromban mindig balettezni szerettem volna, de nem vettek fel komoly balettsikolába,mert erős dioptriás szemüvegem volt. (akkoriban még nem volt divat a kontakt lencse) Aztán később meg már nem volt értelme, mert ahhoz hogy azt profi szinten csináld, tényleg korán kell kezdeni. Sokáig fájt a dolog, de mára már rájöttem, hogy igazából nagyon sok más dolog érdekel, és nem baj hogy nem lettem balett táncos.
2011. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Isten vágyakat adott, hogy szenvedhessünk, mert ha nem szenvedünk nem látjuk a jót. A bibliában mindenre van magyarázat. Arra viszont nincs, hogy miért kell olyan nagy összegeket fizetni egy temetésért.
2011. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Első válaszolónak: ne haragudj, de te rettenetesen bunkó vagy.

A kérdezőnek: a vágyak be nem teljesülésének nagyon sok oka lehet.

1. Az illető irreális, elérhetetlen célokat tűzött ki maga elé, és nem érheti el azokat, mert olyan dolgokat akar megvalósítani, amihez nincsen adottsága, tehetsége, stb.

2. Egy cél megvalósítása érdekében tenni is kell dolgokat, nagyon sokszor rengeteg tanulással lehet valamit elérni, és sokan ehhez lusták, és ezért inkább csak ülnek ölbetett kézzel, és várják a sültgalambot, ami nem fog a szájukba repülni. Szerintem ilyen egyszerű az egész.

Üdv: Anna

2011. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!