Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi célja volt az...

Istennek mi célja volt az emberek megteremtésével?

Figyelt kérdés
Egyáltalán volt valami célja vele.Vagy csak röhögni akart az emberek szenvedésein?
2009. márc. 2. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
ISTEN NEM LÉTEZIK! Vagy estleg acélja volt és elment leadni a színesfémgyűjtőbe.
2009. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én se hiszek istenben csak kiváncsi vagyok a hívők és nem hívők véleményére.
2009. márc. 2. 17:22
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem hisztek Istenben akkor miert tesztek fel egy ilyen kerdest.?Ez igy ertelmetlen ,neked mi a celod ezzel a kerdessel.Ha valaszolsz en is valaszolni fogok a kerdesedre.
2009. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
valóságshow!!! az utolsó, aki életben marad, kap egy glóriát! addig meg jót szórakozik rajtunk, és bámul minket mint a kisgyerek a hangyafarmját...
2009. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Hogy jót röhögjön.
2009. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszek abban hogy isten teremtett volna bármit is.
2009. márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Hat rajtatok tenyleg van amit rohogjon.
2009. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Hát...."Boldogok a lelkiszegények......boldogok, de lelkiszegények"

Ne féljetek, hamarosan megtudjátok....:) A végső időket éljük....HALLELUJA!!!!!!!

2009. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ melyik vallásban vagy filozófiában. Plótinosz szerint az istenségnek nem lehetnek céljai (lévén tökéletes). A teremtés csak annyi, hogy ez a tökéletesség túlcsordult. (Nem fejtem ki). A Bibliában szereplő Isten lényegében azért teremt, mert kedve van hozzá. Az ember a legfejlettebb teremtménye, ebben gyönyörködik legjobban. A bibliai elképzelésben Istentől eléggé távol áll a röhögés a szenvedéseken. Akkor miért teszi lehetővé? Ez a teodicea kérdése, amivel könyvtárnyi könyv foglalkozik. Spinoza szerint Isten azért teremt, és ebbe az ember is beletartozik, mert lényege a teremtés, és slussz. Célja tehát a spinozai "Isten avagy természet"-nek sincs. A világ sokfélesége csupán a lényegéből folyik. Schellingnél viszont a természet egy olyan folyamaton megy keresztül, melyben öntudatra ébred, mégpedig az emberben. Isten abban a létrejövésben "van" egyáltalán, amelyben az ember megjelenése is logikailag benne foglaltatik. (Ezt sem fejtem ki.) Szóval végignézve néhány filozófiai és vallási rendszert azt látjuk, hogy különösebb "célja" egyikben sincs Istennek az emberrel vagy a világgal, hanem vagy Isten lényegéből következik ezekben a teremtés, vagy pedig egyszerűen kedve volt hozzá.
2009. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Srapnel ***** válasza:
44%

"LUCIFER

Szép a magasból, mint a templomének,

Bármily rekedt hang, jajszó és sohaj

Dallamba olvad össze, míg fölér. -

Így hallja azt az Isten is, azért

Hiszi, hogy jól csinálta e világot."

(Madách: Az Ember tragédiája)


Na, hát így vagyok én is vele: minél többet és többet látok ebből a világból, annál inkább azt gondolom, hogy a teremtés a legnagyobb szégyen, ami valaha volt. Értelemszerűen a holocaustnál is lesújtóbb és szörnyűbb, mert ez utóbbi csak csepp a pohárban.

2009. márc. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!