Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan edzem magamat arra...

Hogyan edzem magamat arra hogy a szüzességi fogadalmat meg tudjam tartani?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 00:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Kicsit több részletet kérünk szépen. Miért tetted, milyen vallás, stb.

Szerintem amúgy nem tudod magad erre edzeni, erre Isten tesz alkalmassá, már ha keresztény vagy, és őszinte a fogadalmad nem megfelelési kényszer vagy bármi más hajtott bele.

2011. ápr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Szeretném erősiteni az erőt bennem hogy ellenálljak a szexuális kisértéseknek.Az egyházi emberek ezt hogy érik el.Ha megfosztom magamtól a dolgot akkor attól még nem mulik el valamivel helyettesiteni kell de hogyan.Minden felől oly sok inger ér akármerre fordulok.Az egyházi személyek mire koncentrálnak?
2011. ápr. 17. 00:12
 3/29 anonim ***** válasza:
58%

Fiú fiúval, lány lánnyal. Úgy tudom, az egyházi személyek egy része így csinálja. :P De ha ezt undorítónak tartod, szexuális vágy esetén mondj el 3 tized rózsafüzért, garantáltan elveszi az "étvágyat".


Az álmoskönyv szerint egyébként sporttal, testmozgással lehet helyettesíteni. (Nekem speciel nem jött be.)

2011. ápr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Bretso ***** válasza:
Férfiaknál a herélés szerintem sokat segíthetne, lányoknál nem tudom, biztos van hasonló procedúra.
2011. ápr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Azok az egyházi személyek, akik az Istennek való odaszánt élet miatt teszik, nyilván Istenre koncentrálnak. Sok időt töltenek Isten jelenlétében, tanulmányozzák az igéjét, betöltekeznek az Ő Lelkével minden nap, így nem okoz nekik gondot a dolog, hiszen nem érdekli őket egyáltalán semmi, ami nem Isten országának az építésére lenne. Az egy másik dolog, hogy van aki nem emiatt tesz szüzességi fogadalmat, előfordul, hogy muszájból, felelőtlenségből, megfelelési kényszerből, stb.. és ebből sülhetnek ki rossz dolgok.
2011. ápr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Egyszer amikor eljön annak az ideje szeretnék szerzetességi fogadalmat tenni de amig ezt meg nem teszem addig szeretném magamat erősiteni.
2011. ápr. 17. 00:46
 7/29 anonim ***** válasza:
49%
Ezért jó a reformátusoknak;) De ha ennyire nehéz, miért akarod ezt csinálni??Magad miatt vagy hogy másoknak megfelelj? Nem tudok azonosulni ezzel, mert nem értem meg, mire jó a szenvedés. Ki találta ezt ki egyáltalán?? Miért bűn az, ha valaki Isten ajándékát (szeretkezés)élvezi? Azért csinált nekünk nemiszervet, hogy használjuk..Gyorsan kihalnánk, ha Isten nevében mától senki sem élne nemi életet.
2011. ápr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Úgy is lehetsz isten szolgája,h.Férjhez mész vagy Megnősülsz!Válassz olyan vallást ami ezt lehetővé teszi.Isten senkitől sem várja el,h.egy életen át szenvedjen!Isten annak örül ha Te boldog vagy!De így nem lehetsz az mert egy életen át szenvedni fogsz!Persze van olyan ember akinek nem olyan fontos a saját nemisége!Ő így is boldog!
2011. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
MEgmondom hogy mért kell de te nem fogod megérteni mert te másra öszpontositasz
2011. ápr. 17. 00:57
 10/29 anonim ***** válasza:
62%

News Flash: A rendszeres szexuális élet szó szerint létfontosságú a testi-lelki egészséghez. Erősíti az immunrendszert, pozitív hatású vegyületeket szabadít fel, zsírt és kalóriát éget (talán innen a sportos hasonlat, mivel ezáltal sportteljesítményre is átszámolható),...


...huzamosabb megvonása pedig (tekintve, hogy férfi vagy) prosztatarákot kockáztat, hosszú távon lelki problémákat is okoz, és egyre növeli annak a veszélyét, hogy olyan botrányokba keveredj, amibe rendszeresen buknak bele az ennek a hülyeségnek szintén bedőlt egyházi illetők.


Gondolkodj el a fentieken (főképp a biológiai-egészségi tényezőin), és vesd össze azzal, hogy vajon miért várja el tőled a vallásod, hogy szó szerint tönkretedd magad.


De ha úgy jobban tetszik, fogalmazhatnék úgy is, hogy: Nem szégyelled magad, hogy így tönkreteszed Isten mesterművét, azt a testet, amit alkotott neked, és nem használod rendeltetésszerűen?!

2011. ápr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!