Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan edzem magamat arra...

Hogyan edzem magamat arra hogy a szüzességi fogadalmat meg tudjam tartani?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 00:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Ha Te már eldöntötted akkor miért kérdezősködsz?

Vgy úgy gondoltad mindenki azt fogja írni amit "hallani" akarsz? Ez egy természet ellenes, Isten ellenes dolog!


Buta kérdésre buta válaszokat vársz????


Ha Te annyira hiszel magadban akkor old meg egyedül!

De ha annyira nehezedre esik akkor miért erölteted???

2011. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Azokat a válaszolóknak, akik Isten elleni vétségnek tartják ezt, felhívnám a figyelmét a Biblia ezen részére:

Máté 19: 11.

Ő pedig monda nékik: Nem mindenki veszi be ezt a beszédet, hanem a kinek adatott.

12.

Mert vannak heréltek, a kik anyjuk méhéből születtek így; és vannak heréltek, a kiket az emberek heréltek ki; és vannak heréltek, a kik maguk herélték ki magukat a mennyeknek országáért. A ki beveheti, vegye be.

Ézsaiás 56:4.

Mert így szól az Úr a herélteknek: A kik megőrzik szombatimat és szeretik azt, a miben gyönyörködöm, és ragaszkodnak az én szövetségemhez:

5.

Adok nékik házamban és falaimon belül helyet, és oly nevet, a mely jobb, mint a fiakban és lányokban élő név; örök nevet adok nékik, a mely soha el nem vész;

2011. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


Először is nagyon-nagyon örülök Neked, hogy a szerzetességre készülsz!!! Szörnyű, hogy mennyire kevesen vannak, akik az életüket ennyire Istennek tudják adni.

Szerintem az egyetlen ami meg tud erősíteni, az az ima! De elég néha csak egy fohász, hogy "Uram, segíts kérlek rajtam"

Ha Istenre figyelsz, nem nagyon fognak érni ilyen hatások, hiszen meg sem fogod látni!!

Az Úr áldjon meg Téged, és a szándékodat! :)

2011. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Máté 19: 11:

Látom, magad sem vetted be-e beszédet, példázatról vólt szó, próbáld értelmezni, vagy talán értelem nélkűl való vagy?


Ézsaiás 56:4:


Próbálj ne egy sort idézni, mert így pontatlan:


" És ne mondja ezt az idegen, a ki az Úrhoz adá magát: Bizony elszakaszt az Úr engem az Ő népétől! ne mondja a herélt sem: Ímé, én megszáradt fa vagyok!


Mert így szól az Úr a herélteknek: A kik megőrzik szombatimat és szeretik azt, a miben gyönyörködöm, és ragaszkodnak az én szövetségemhez:


Adok nékik házamban és falaimon belül helyet, és oly nevet, a mely jobb, mint a fiakban és lányokban élő név; örök nevet adok nékik, a mely soha el nem vész;"


Mindegy milyen nyűgöd, bajod van, még ha azt is hiszed, hogy végzetes baj ért, aki szereti Istent, szereti felebarátját...stb. betartja törvényeit, áldott lesz.


Az igaz ember hit által él. Nem a cselekedetek határozzák meg a megigazulást, hanem a megtérés általi megszentelődés folyamata határozza meg a cselekedeteket.

2011. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Gyakorlati tanácsok:

- ha jön a vágy: hidegzuhany

- nyáron lesütött szemmel közlekedj az utcán

- Ne internetezz (maximum levelezz és tanulj), ne tévézz, ne hallgass romantikus zenét, csak tudományos magazinokat olvass

- sportolj minden nap legalább 1 órát aktívan (tehát nem séta, hanem súlyzózás, aerobic)

- ne egyél/igyál afrodizákumokat

( - szerintem néha belefér egy-egy önkielégítés, így is úgyis megtörténik, ha akarod, ha nem) - utána bűnbánat.


Lelki tanácsok:

- ima, ima, ima

- Ige, Ige, Ige

- férfiak közösségében imádkozz és dicsőíts

- olvass rengeteg lélekerősítő könyvet

- minden napnak legyen célja

- legyen a szolgálatodnak célja: pl a szegényekért fogsz élni és akkor minden nap értük imádkozol és értük cselekszel


De mindezek előtt szerintem is ajánlatos kikérni Isten véleményét. Szép dolog, hogy ezt akarod, de ha Isten mást szánt neked, akkor bármennyire megfeszülhetsz nem fogod elérni. Aztán a végén még teljesen elveszted a hited, akkorát csalódsz magadban.

Sok sikert!

2011. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
9%

"Szörnyű, hogy mennyire kevesen vannak, akik az életüket ennyire Istennek tudják adni."

Annál többen vannak, akik valami értelmes, létező dolognak adják az életüket.

A "tisztaság" fogalmát én ebben az esetben nem értem... Én attól szeretnék tiszta lenni, hogy fürdök, hajat mosok, nem attól, hogy elvetek egy természetes és jó dolgot. Bár ha te ezt akarod, csináld, nincs jogom beleszólni, de véleményt nyilvánítani lehet.

2011. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
20%

Tegnap 18:29-es jókat ír. Ha lány vagy, akkor viszont nem kell, hogy becsússzon 1-2 önkielégítés sem. Akkor nem fiziológiai szükséglet...

Ha volt testi kapcsolatod már, vagy önkielégítettél, akkor nehezebb az egész... De nem lehetetlen.


Az elsődleges az, hogy Istennel kerülj mély, imádságos szeretet-kapcsolatba. Aztán fontos, hogy napirended legyen, és tartsd. Legyen sok jó barátod, akikkel azokról a témákról tudsz beszélgetni, amik valóban érdekelnek. Sportolj valamit, mozogj. Ne legyen "üres terület" az életedben, és akkor nem fog hiányozni. Néha-néha nehéz lehet, de összességében tartható.


És ha kopogtat a kísértés... NE engedd be, egy kicsit sem! Gondolatban sem. Mert akkor azonnal rádtör, és véged. Amint jön egy ilyen gondolat, tudatosan csinálj valami mást. Bármit, amit kedvelsz, bármit, ami leköt.


Aki ilyesmire készül, az meg kell, hogy válogassa pl. azt is, milyen filmeket néz, mit olvas, milyen zenét hallgat. Te tudod, Neked mi okoz kísértést, van, akinek már kísértés, ami másnak még nem. Légy konzekvens mindig.


És csak szeretetből tedd, és ha elbuksz, ne ijedj meg, kérj bocsánatot, és hajrá tovább! Légy alázatos, ha nehéz tartani, ha nem, mindig Istentől kérd az erőt, kegyelmet rá! Mert magától senki nem képes rá beképzeltség/betegség/kiégés/bűnbeesés nélkül.


A hurrogókra pedig ne hallgass, ha viszont nagyon bezavarnak a lelked mélyén, érdemes elgondolkodnod, valóban ez-e az utad.


Lelkivezetőd pedig mindenképpen legyen! Beszéljetek rendszeresen, és ilyesmikről is! Ha olyan, akivel ciki, akkor keress másikat, mert ez fontos téma...


Isten áldjon!

2011. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat Isten áldjon téged is!
2011. ápr. 18. 22:50
 29/29 anonim ***** válasza:
33%

Jajj, ne hallgass erre a sok értetlenre akik nem képesek felfogni, miért teszi ezt az embert, ne hagyd hogy ilyenek döntsenek meg elhatározásodban. Mindenesetre megértem, hogy nincs könnyű dolgod mert én is ezzel próbálkozom...

Vannak itt jó válaszok, de a legtöbb nagyon sokat nekem se tudott segíteni.

Erre nagyon edzeni magad nem lehet, erős inspiráció kell, mély hit Istenben és fel kell készülni lelkiekben.Az ilyen gondolatokat teljesen el kell folytatnod mert később ez vezet a cselekedethez. Ha pedig jön a kísértés akkor csak mindig gondolj arra miért csinálod ezt és bízz Istenben.

(Az első pár hónap lesz a legnehezebb)

Nem tudom segítettem-e ezzel bármit is, de az igen ha valamit segítettem akkor se sokat...Azért remélem hasznát veszed.

Sok sikert, Minden jót, és Isten Áldjon!

2011. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!