Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan edzem magamat arra...

Hogyan edzem magamat arra hogy a szüzességi fogadalmat meg tudjam tartani?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 00:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Na halljuk!Mert így nem értjük miért?Csak sejtjük.
2011. ápr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Önként vállalom hogy miért az nem mondhatom el.Vagy mégis elmondom .Azért hogy makulátlan legyek ezen a téren,azért mert jobban szeretném élvezni a tisztaságot mint a szexualitást ,azért mert megtapasztaltam azt hogy milyen a tisztaság és ehhez szorosabban akarok fűződni.Mert csodálatos érzés örökre szabadnak lenni és ez nem nehéz.

Ugyanúgy ahogyan más megtapasztalja a szexuális élvezetet ugy meg lehet tapasztalni az önmegtartóztatás csodálatos érzését is.Sajnos sokan nem értik és nem fogadják ezt el mert nem tudják magukat elképzenli ebben a helyzetben.

2011. ápr. 17. 01:04
 13/29 anonim ***** válasza:
Én eltudom képzelni,csak-hogy ezt Isten nem várja el senkitől!Akkor is lehet valaki tiszta ha szűzen megy Férjhez vagy Nősül meg!Ne érts félre én megértelek és elfogadom,h.vannak olyan emberek akik úgy gondolják csak igy maradhatnak tiszták!Csak Te is értsd meg,h.a szexualitás az nem bűn!Azért lettünk meg teremtve ,h.szaporodjunk.Igaz,h. sajnos a világ nagyon elkorcsosult,de mindenki a maga életéért felelős!
2011. ápr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha te döntötted el magadtól, abból nem biztos, h jó fog kisülni. Én ezt a dolgot úgy tudom elképzelni, hogy úgy éled az életed olyan közel Istenhez, hogy egyszer csak rádöbbensz, neked nincs feleségre és családra szükséged, mert Istennek szeretnél csak szolgálni. De fordítva, hogy te eldöntöd, és saját erődből megpróbálod, így lehet, hogy nem fog működni.
2011. ápr. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Vadmeggy ***** válasza:

A tisztaság és a szexualitás teljesen különböző dolog.

Az önmegtartóztatás rossz, ezt már a 4 éves kisgyerek is tudja amikor nem kap csokit. Ne mondd már nekem azt, hogy te boldogabb és teljesebb ember leszel, hogy megvonod magadtól ezt az élvezetet. Ez az önmegtartóztatás nemhogy erőssé tesz, hanem gyengít téged. A szexuális vágyaidat az önmegtartóztatás csak erősíteni fogja és nagyon nagy önfegyelem kell, hogy ne törjön egyszer ki belőled, vagy ne törj össze lelkileg.


Mondd azt, hogy ezt egy felsőbb cél érdekében teszed, vagy mert Istent akarod szolgálni, de magadat ne csapd be!

Ezzel nem örömet okozol magadnak, hanem szenvedést és szorongást. Remélem helyesen fogsz dönteni...

2011. ápr. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Istent akarom szolgálni
2011. ápr. 17. 03:12
 17/29 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de ezzel semmit nem érsz el. Egy nem létező dologhoz nem kerülhetsz se közel, se távol. Ahelyett, hogy mást próbálnál megérteni, meg másnak akarnál megfelelni, ami ráadásul nincs is, foglalkozz magaddal. Saját magadhoz kerülj közel. Ha nem vagy önmagad, más akarata, elvárása szerint élsz, valóban szabad vagy? Ez népbetegség, de gondolkozz el a kérdésen.
2011. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Isten azt mondta: "Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet"


Isten férfinek és nőnek teremtette az embert, nem véletlenül! Természetesen azt csinálsz amit jónak látsz.


Úgy gondolom, nem csak így tudod szolgálni az Istent! Nem hiszem, hogy ezt várná el Tőled a mindenható Teremtő! Hacsak ki nem nyilatkoztatta magát neked...?


Krisztus sem mondta tudtommal azt, hogy mindörökre tartóztasssátok meg magatokat! Azt sem mondta, hogy ne házasodjatok! De a házasság szentségét természetesen ne rontsuk meg! Ne paráználkodjunk!


Olvasgasd a bibliát és rá fogsz jönni mi a fontos! Idéznék egy fontos és sokat mondó verset: "Mindazáltal sem férfiú nincs asszony nélkül, sem asszony férfiú nélkül az Úrban.

Mert a miképen az asszony a férfiúból van, azonképen a férfiú is az asszony által, az egész pedig az Istentől."


Természetesen semmi jogom beleszolni az életedbe és megmondani mi a jó! A bibliában minden benne van!


Jó elmélkedést!

2011. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 pelgrim ***** válasza:
71%

Miért edzenéd magad ilyen természetellenes, tehát Isten ellenes dologra ? A természetet vagy Istent legyőzni nem tudod. Ha idővel mégis azt gondolnád hogy sikerült, akkor tönkretettél valamit amit Isten neked ajándékozott. Az egyházi emberek többsége nem éri el a tökéletes szüzességet, de ha mégis, akkor gyakran gondolkodásuk válik perverzé.


A normális nemi élet nem tisztátlan, abban nincs semmi megvetni való, de ha tovább akarsz fejlődni, akkor a gondolkodás átalakításával kell kezdeni, azzal elérheted a tudatnak oly magas állapotát ami a nemi élet gyönyöreit távolra felülmúlja.

2011. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem válaszoltatok a kérdésemre csak meg akartatok győzni a magatok igazáról.Már döntöttem egyébként sem tartom bűnnek a nemi életet és szó sincs arról hogy azt hiszem az Úr ezt várja tőlem .Mondtam már hogy önként vállalom.De miért nem azok irnak akik tudnak válaszolni a kérdésemre.
2011. ápr. 17. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!