Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kérjek bocsánatot egy...

Hogyan kérjek bocsánatot egy tanártól?

Figyelt kérdés

Kb. két hete valamiért nagyon elküldött a francba egy tanárom(nem készültem az órájára),akit régebben nagyon szerettem (mint tanárt,félreértés ne essék:)) Én meg közöltem vele,hogy azért nem készülök már egy ideje,mert nem érdekel. De nagyon lelkiismeret furdalásom van azóta,és igazából nem is igaz,hogy nem érdekel a tantárgy,csak egyszerűen nincs már időm tanulni és csak melléktantárgy(műv.történet). Nem akartam megbántani,mert nagyon kedvelem,de ha dühös vagyok,mindig ezt csinálom. Szerintetek hogyan kérjek tőle bocsánatot? légyszi csak normális válaszokat írjatok. Köszi


17/l (középsulis)


2011. márc. 29. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen óra után menj oda hozzá, hogy szeretnél vele beszélni, vagy szünetben, utolsó óra után hívd ki a tanáriból, hogy ráér-e. Ha igen, egyszerűen mondd meg, hogy ne haragudjon rád, elnézést kérsz a viselkedésért, és nem gondoltad komolyan, csak egyre kevesebb időd van erre a tantárgyra. Nyilván ő is tudja, hogy a matek, irodalom, töri, nyelv fontosabb. Mondd el, hogy sajnos rosszul reagálsz a konfliktushelyzetekre, de ezen szeretnél a jövőben változtatni, és sokat segítene, ha megbocsátana, stb. A többi rajta múlik.
2011. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze mondd el azt is, hogy érdekel a tantárgya, szereted is, csak mindjárt érettségi, és ebből nem kell. Egy társadalmi ismereteket tanító tanár történelemhez is konyít, esetleg kérd meg, hogy segítsen a tételek kidolgozásában. Én is tanári pályára készülök, és megmondom őszintén, én nagyon örülnék neki, ha egy diákom odajönne, elnézést kérne valamiért, amennyiben az jogos, majd segítséget történelemből pl. Biztos, hogy szívesen segítenék, és még jobb lehet a kapcsolatunk utána.
2011. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,valami ilyesmire gondoltam én is,csak az a baj,hogy ilyen helyzetekben néha tök spontán elsírom magam minden előjel nélkül. Tudom szerencsétlen vagyok,de ez van... ráadásul még több mint egy évig tanítani fog és nem akarom,hogy ilyen kis bénácskának nézzen,ugyanakkor azt sem,hogy haragudjon rám...:(
2011. márc. 29. 19:41
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Gyakorló tanár vagyok. Nekem egy őszinte, "bocsánatot kérek Tanárnőtől a múltkori viselkedésemért" bőven elég lenne. Amúgy én nem amiatt haragudnék rád, hogy szarsz a tantárgyamra (szíved joga), hanem a bunkó stílusért. Szerintem a tanárnőd is így van ezzel.


25 N

2011. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy ő ennél jóval kifinomultabb ember,neki ennyi nem lenne elég... de azért köszönöm a választ :)
2011. márc. 29. 19:45
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Kevés vagy ahhoz hogy megbánts egy tanárt szerintem, bár a tiédet nem ismerem... én hasonló helyzetben nem kértem bocsánatot, csak úgy viselkedtem utána, ahogy azt szerintem elvárja. Nem az anyád/apád ő... nem úgy viszonyultok egymáshoz. Magamból kiindulva.
2011. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
vegyél neki valamit és őszintén(testbeszéddel is) kérj tőle bocsánatot
2011. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én néha nagyon nehezen tudtam szóban megfogalmazni a gondolataimat, az érzéseimet meg még annál is nehezebben, főleg gyerekkoromban, néha egyszerűbb volt leírnom egy lapra és azt valahogy eljuttatni (pl. a tanáriban az asztalán). Pont ilyen helyzetben nem voltam, de olyanban már igen, hogy az új iskolámban a karácsonyi szünet előtti nagy témazáró dolgozatot egyszerűen elfelejtettem beadni, és véletlenül hazavittem, és csak otthon a táskámat kinyitva vettem észre, hogy véletlenül hazavittem a dolgozatot. (A tárgyból kevés jegyünk volt, mert nagy volt az osztály, a félévi jegy nagy részét épp a témazáró adta [volna].) Ráadásul másnap már szünet kezdődött. Mire visszaértem az iskolába, az ismerős tanárok már szinte mind elmentek, a tanáriban már csak az osztályfőnököt találtam meg, neki adtam oda a dolgozatot meg a levelet, amit melléje írtam, az osztályfőnök kicsit megijedt, kicsit nevetett is, de azért biztatott is. Hát ilyen szorongással telt a karácsony, szerencsére a téli szünet karácsony utáni napjaiban volt egy iskolai ünnepség, ott a tanár is ott volt, és megmondta, hogy nem lett baj. Sok sikert kívánok Neked is.
2011. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg egyszer később, egy másik iskolában volt az is, hogy bocsánatot kellett kérnem, mármint nem mintha kötelezett volna rá valaki, hanem én magam éreztem úgy, akkor megvártam az óra után a tanárt. és szóban mondtam élőben. De máskor meg sokszor van úgy, hogy írni jobban tudok, most viszont éppen könnyebb volt szóban.
2011. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!