Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak azoknak kell megbocsátanu...

Csak azoknak kell megbocsátanunk, akik megbánják felénk bűneinket és bocsánatot kérnek?

Figyelt kérdés

A Tízparancsolat ugyebár azt tanítja, hogy bocsássunk meg az ellenünk vétkezőknek - de Isten sem bocsát meg azoknak, akik nem hajlandóak megbánni a bűneiket (mert például nem is tudják, hogy bűnt követnek el a tetteikkel), hanem a Pokolba küldi őket.


Mivel aligha hirdethet bárki olyan tant, amelyet ő maga sem követ, így elég, ha én is csak azoknak bocsátok meg, akik megbánják, amit velem tettek, a többit pedig vethetem az elméleti Pokolba?


2011. ápr. 19. 08:46
1 2 3
 11/29 yuda ***** válasza:
10%

Péter is érdekes kérdést feszeget, mert rosszul tanították neki... szabadon gondolkodás pedig az értelmesek kiváltsága bármelyik felekezetnél.

Ószövetség idején valóban a Seol bizonyos szekciójába kerültek a meghalt emberek lelkei szigorúan elválasztva az igazakat a bűnösöktől, de Isten jobbat rendelt mostanság, így már a mennybe kerülnek a hívők haláluk után.

Péter, lemaradtál 2000 évvel:D


Kérdezőnek: ahogyan írták, nem a tízparancsolatban van a megbocsátás, hanem mikor Jézus imádkozni tanítja a tanítványokat...

Isten MÁR megbocsátott, az üdvösség MÁR végbement,örök élet MÁR megadatott, egy sikeres, áldott élet, ...ezek MÁR végbement események... nem az a kérdés , ezek megtörténtek e MÁR, hanem hogy persze megtörténtek, végbementek- mégis itt kínlódnak sokan a saját hitetlenségük miatt- miközben Isten MÁR mindent elvégzett, ingyenes a kegyelem, csak át kellene MÁR végre venni!!!


Mire vártok még? Isten nem tud többet tenni- egyébként is elment a végsőkig: Jézus minden emberért meghalt.


Ilyen szamárságot, hogy Isten nem bocsát meg... már ne is haragudj, de idejössz vitatkozni bibliaismeret nélkül...különben is magad miatt kell elsősorban megbocsátanod, mert a megbocsátatlan szív felőröl.- magadnak okozol csak ezzel rosszat!

2011. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

A jelek szerint én nem élek ezzel, mert nem vagyok keresztény, s azt sem hiszem, hogy az emberek bűnösök lennének, épp ellenkezőleg, én úgy gondolom, hogy alapvetően jók, csupán követnek el bűnöket - nem sajnálatraméltó, tévelygő és megszűnésre született teremtmények, hanem csodálatos és tiszteletreméltó lények, akik csodálatos dolgokra képesek. Miért akarná Isten elfogadni, hogy van, aki nem hajlandó "megtérni" hozzá, amikor van más út is?


A megbocsátás ugyanis nem azt jelenti, hogy beletörődünk a másik elkárhozásába. Éppen azért, mert szeretünk valakit, nem azt akarjuk, hogy megszűnjön létezni (avagy ne kapjon örök életet), hanem hogy rájöjjön a tévedésére és megértse, hogyan lehet másképp élni. A szeretet megbocsát és ha olyan hatalma van, hogy változtathat, akkor nem beletörődik, hanem új esélyt ad. Ezért hiszek jómagam a reinkarnációban - mert egyszer elbukni nagyon könnyű, de egy újabb esély újabb reményt jelent arra, hogy megmenthetjük, akit szeretünk.


Vagy ha a te gyermeked valami rosszat követ el, és nem hajlandó megbánni a tetteit, hanem csak dacol tovább, akkor intézetbe adod, mert neki úgysem kellettél, vagy megbocsátasz neki és tovább próbálod terelni a helyes útra? Elfogadod, hogy így döntött és lemondasz róla vagy újabb esélyt adsz neki és megpróbálod megláttatni vele a szereteted?

2011. ápr. 19. 13:04
 13/29 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem a Tízparancsolatot akartam írni, igazatok van, hogy ott én írtam hülyeséget. Viszont mivel 10 éve foglalkozom vallásokkal, aligha mondhatja bárki, hogy nulla bibliaismerettel rendelkezem...
2011. ápr. 19. 13:44
 14/29 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt az olvasnivalót ami Isten irgalmasságáról szól:

[link]


Szent Fausztina nővér naplója ez, szerintem nagyon kellemes olvasmány.

2011. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Alapvetően tévesen értelmezed Istent és a megbocsátást. Mindenkinek meg kell bocsátanunk,ahogyan Isten is megbocsátó. Ő nem küld senkit a pokolra. A poklot magadnak választod azáltal, hogy megtagadod Istent. Ő ugyanis nem tukmálja magát rád.

Azon kívül ha nem bánsz meg egy bűnt, akkor annak a bűnnek a hatása alatt maradsz. Nem isten büntet téged, hanen a saját bűnöd.

2011. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"keresztény Isten, ha maga sem teszi?"

-Kérdező! Egy Isten van- ezt lehet hinni, lehet nem hinni

de nincs külön ilyen-olyan Isten

És könyörgöm, ne egy ~40-70%-os, ma X.Y. mondja meg,

mit tesz vagy nem tesz.


"van, aki nem hajlandó "megtérni" hozzá, amikor van más út is?"

megtérni HOZZÁ -megfordulni [metanoia] az Eredetehez

a szellemi úton az első lépés

nincs kivétel... nincs kerülő út...

vagy hiszed vagy nem

buddhista is. (sőt!)megvalósítani a buddha tudatállapotot Pont

először felé kell fordulni: hinni kell, hogy ez lehet,

mert potenciálisan adott, meg kell valósítani.


"hiszek jómagam a reinkarnációban - mert egyszer elbukni nagyon könnyű, de egy újabb esély újabb reményt jelent arra, hogy megmenthetjük, akit szeretünk."

-szólott az ábrándos hindu vallású Kérdező.


Közmondás: A halogatás az ördög útja.

Ismered a magyar népmesék kedvelt igazságát?


"egy életem, egy halálom"


ne halogassunk.

2011. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nagy Lászlónál jobban nem tudom elmondani, ezért engedd meg, hogy őt idézzem:


Adjon az Isten

szerencsét,

szerelmet, forró

kemencét,

üres vékámba

gabonát,

árva kezembe

parolát,

lámpámba lángot,

ne kelljen

korán az ágyra

hevernem,


kérdésre választ

õ küldjön,

hogy hitem széjjel

ne düljön,

adjon az Isten

fényeket,

temetõk helyett

életet -

nekem a kérés

nagy szégyen,

adjon ugyis, ha

nem kérem.

2011. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Hmmm pokol...

Már pirítósnak érzem magam...

2011. júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Isten senkit nem küld a pokolra.ezt a hitetlen,könnyen manipulálható,egyház által megfélemlített emberek hangoztatják.(nem bántani akarom őket,mert ez leginkább szomorú)

A megbocsájtás pedig nem "kell vagy nem kell" kérdése.annak bocsájtasz meg,akinek intelligenciád,élettapasztalatod,önzetlenséged,belátásod,stb... szintje lehetővé teszi.

2011. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Jézus erre a kérdésre egyszer ezt válaszolta: 7x70-szer...

Ami azt akarja jelenti/szimbolizálni, hogy : MINDÍG!


Igen, akkor is meg KELL bocsátanunk, ha a másiknak esze ágában sem áll megbánni, amit ellenünk tett, a bocsánatkérésröl nem is beszélve...


A megbocsátás ui. elsösorban nekünk jó!

Ha nem bocsátunk meg, a tüske a MI szívünkben marad (nem az övében!!) és MINKET (nem öt!!) tesz elöbb-utóbb beteggé...


A megbocsátással tehát elsösorban magunknak teszünk jót...

A Bibliában különben úgy van, hogy amit mi nem bocsátunk meg v.kinek, azt Isten sem fogja neki megbocsátani, és így a kozekquenciáktól nem tud megszabadúlni.


Tehát a megbocsátásunk egy kegyelmi kérdés/gesztus is...


Van ezzel kapcsolatban egy "trükk" is:

ha nem vagyunk képesek megbocsátani, mert a sérelem ezt egyszerüen nem engedi, akkor Jézust kell kérnünk, hogy helyettünk, nevünkben Ö tegye meg ezt a lépést....


Ìgy a bünös megszabadúlt a bünétöl, ha nem is általunk.

2011. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!