Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol árulták el Jézust?

Hol árulták el Jézust?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 13:00
 1/6 yuda ***** válasza:
44%

Luk. 22.-részben leírtak az utolsó vacsoránál...plusz:


Az Úr Jézus azon az éjszakán, amelyen elárultatott, vette a kenyeret, és hálát adva megtörte, és ezt mondta: Vegyétek, egyétek, ez az én testem, amely tiérettetek megtöretik, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Hasonlóképpen vette a poharat is, miután vacsoráltak, és ezt mondta: e pohár amaz úgy szövetség az én vérem által, ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre." (1 Kor 11,23-25) Ezek az úrvacsora "szerzési igéi"

2011. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Márha benne is lenne hogy hol van az a hely :S
2011. ápr. 19. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nincs benne az Evangéliumban, hogy helyileg hol. Azt írja Máté és Márk,hogy Júdás elment a főpapokhoz, azt nem írják, hogy helyileg hol voltak akkor a papok.Jánosban nincs benne, hogy hova ment Júdás. Lukácsban is ez van,de még annyival többet ír, hogy Júdás megbeszélte a papokkal és a templomőrség parancsnokaival hogyan adja kezükre Jézust. Ezért szerintem lehet, hogy a templomban voltak. De ez csak az én véleményem.

Máté 26:14; Márk 14:10; Lukács 22:4; János 13:30

Miután elfogták, a főpaphoz vitték, a főpap házába. Így az is lehet, hogy ott árulta el Őt.

Máté 26:57; Márk 14:53; Lukács 22:54;

2011. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Getszemáni kertben (olajfák hegye)

Máté 26. 36-56.


[link]

2011. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jézus a Gecsemáné kertben árulták el. A Gecsemáné kert Jeruzsálem mellett található az Olajfák hegyén. Nevét a kertben lévő olajprésről illetve olajsajtóról kapta (Héberül: Gat Smanim). Ez a kert volt Jézus kedvenc helye, gyakran imádkozott itt az Olajfák hegyén és tanította tanítványait.


Jézus az utolsó vacsorát tanítványai körében költötte el, azután a Gecsemáné kertbe ment, és arra kérte őket, hogy virrasszanak vele. A tanítványok azonban elaludtak. Júdás a Gecsemáné kertben árulta el egy csókkal Jézus kilétét a római katonáknak, akik ezután elhurcolták.


Üdv. Péter

2011. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen csókkal Péter?
2011. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!