Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem zavar, hogy Jézust állandó...

Nem zavar, hogy Jézust állandóan úgy mutatják hogy keresztre van feszítve?

Figyelt kérdés
Miért nem mutatják úgy, hogy vidám, hogy imádkozik, ehelyett egy félmeztelen, keresztrefeszített embert mutatnak, egyesek árulnak pénzért. Ha a te gyerekedet megölnék, hogyan akarnál rá emlékezni, halottan, vagy amikor vidám volt?
2011. szept. 7. 12:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Engem egyáltalán nem zavar. A keresztény vallás lényege, a megváltás. Azért illik ez az ábrázolás, mert arra emlékezteti a keresztény embert, hogy Jézus az ő bűnei miatt halt meg őérte. Ez teljesen rendben van, minden keresztény ember tudja ezt.
2011. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
42%
Utolsónak: te nagyon nagyon nagy paraszt vagy
2011. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem így van. Legalább annyiszor lehet találkozni más Jézus-ábrázokásokkal is, pl. mikor csodát tesz vagy ilyesmi. Legfeljebb te azokra nem figyelsz fel.

Egyébként guglizz rá: az első három oldalon egyáltalán nincs keresztre feszített kép róla!

[link]

2011. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Hát engem a legkevésbé sem zavar. A kereszt nemcsak Jézus kereszthalálát jelképezi, hanem a Szentháromságot is (3 ága van, Apa, Fiú és Szentlélek).
2011. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Jézus az én bűneim miatt halt meg, én ezt sosem értettem.


Nem a gugliról van szó, hanem a templomokról, meg az egyéb ajándéktárgyakról, sok benne az, hogy keresztre van feszítve. Szerintem ijesztő és nagyon csúnya.



Nem a kereszttel van bajom, hanem az ábrázolással, hogy fel van feszítve, nem igaz, hogy sehol nem látni egy képet sem a SZERETET HÍRDETŐJÉRŐL ahol mosolyog, ahol átkarol másokat, mindenhol csak szomorú, véres kereszten fekszik... Egyszer sem mutatták meg, és nem is azt próbálják beléd sújkolni, hogy milyen a vidám, önfeledt Jézus.

2011. szept. 7. 13:29
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

A templomokban vannak szobrok és festmények is amelyek különböző más, kellemesebb helyzetekben ábrázolják Jézust.

Szerintem az a normális ha összerándul a gyomrod amikor meglátod keresztre feszítve. Azt hiszem azért is kellett ilyen rettenetes módon meghalnia hogy megdöbbentse és elgondolkodtassa az embereket hogy miért kellett ennek így lennie.

A corpus nélküli üres kereszt egyébként sokkal vidámmabb üzenetet hordoz, ez már a feltámadást hirdeti.

Ha érdekel a téma ajánlom ezt az olvasmányt:

Emmerich Anna Katalin: A mi Urunk Jézus Krisztus kínszenvedése

[link]

2011. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Jézus az én bűneim miatt halt meg, én ezt sosem értettem."


Ez azt jelenti, hogy az áteredő bűntől megszabadította az embereket, és beavatta életébe itt a Földön is az ő által elrendelt szentségek által.


"Nem a kereszttel van bajom, hanem az ábrázolással, hogy fel van feszítve, nem igaz, hogy sehol nem látni egy képet sem a SZERETET HÍRDETŐJÉRŐL ahol mosolyog, ahol átkarol másokat, mindenhol csak szomorú, véres kereszten fekszik... Egyszer sem mutatták meg, és nem is azt próbálják beléd sújkolni, hogy milyen a vidám, önfeledt Jézus."


Részint jogos a kérésed, azonban a kereszthalált is a valóságunkba kell olvasztani. Mert hozzá kell életünkben hasonulni testben és lélekben, és ez a bűnbánat, amely szintén fontos az öröm mellett, alapja. És bűneinket folyamatosan meg kell bánni.


Üdv:

ὁ ϰαϑολικὸς ἵππιος

2011. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem arról van szó,hogy nem zavar,hanem még örülök is neki,hogy mindig emlékeztet rá,hogy kicsoda is vagyok,és milyen értéke van az életemnek.

Mert a Jézus szeretetből volt a kereszten,szeretetből szenvedett értünk,és ezzel megáldotta az életünket,fontossá tette azt.

Az élet teli van szenvedéssel,de nem értelmetlen szenvedéssel,hanem Istenivel,azáltal hogy Jézus velünk van közben (csakúgy mint az örömben is).

Jézus kereszthalála által nem csak azt tudjuk hogy ő kicsoda,hanem az is hogy mi kik vagyok.Isten gyermekei vagyunk,az életünket ebben a perspektívában kell szemlélnünk(és nem pedig relatívan).

A szenvedő Jézus a szerető Jézus is egyben,ez pedig mi minden boldogságunk.

Kívánom hogy megértsd Jézus üzenetét.

2011. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Ez azt jelenti, hogy az áteredő bűntől megszabadította az embereket, és beavatta életébe itt a Földön is az ő által elrendelt szentségek által."

Ha lehetne, akkor most mégegyszer, mi az áteredő bűn?

2011. szept. 7. 15:12
 10/25 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Nagyon szeretem azt a Jézus képet is, amilyennek a Vizuális Biblia Máté Evangéliuma film mutatja őt be. Pedig a film szövege szó szerint az evangélium. De ha nem lennék emlékeztetve, hogy Jézus mit vállalt be, hogy mi volt az ára, hogy békém legyen Istennel, akkor nehezebben lennék alázatos. Gondold csak el, hogy a sebhelyek nem tűntek el a feltámadt Jézusról, hogy örök időkön át emlékeztessen, hogy áron lettünk megváltva.
2011. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!