Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lányok, ez normális, vagy az...

Lányok, ez normális, vagy az én agyamnak van valami baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok Lányok!

Bármilyen vallású/hitű lányok válaszaira kíváncsi vagyok.

Szerintetek az normális dolog, hogy Istent szeretem a legjobban a világon, még a szüleimnél, az életemnél is jobban szeretem Őt.

Szerintetek ha ez nem normális, akkor mit lehet ilyenkor csinálni?

Üdv: Anna


2011. ápr. 26. 13:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális. De ha te ettől boldog vagy, és így érzed jól magad, a te dolgod. Nem ítéllek el érte, szívesen elbeszélgetnék veled a világ dolgairól, hogy látod a dolgokat, és én is szívesen elmondom a saját nézeteimet. Ha érdekel a dolog, privátban megtalálsz.
2011. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Azért lányok válaszait várom, mert a lányok komolyabban gondolkodnak bizonyos kérdésekben, mint a fiúk, és a fiúk szeretnek hülyéskedni, a lányok kevésbé szoktak elviccelni komoly kérdéseket.

Megfordultam pár internetes fórumon, és azt tapasztaltam, hogy a lányok valamiért komolyabban veszik azt, amikor hozzászólnak egy témához, nem viccelnek el komoly dolgokat, stb.

Ettől még a pasik is rendes emberek, csakhát vanez a tulajdonságuk, hogy szeretnek hülyéskedni.

Remélem, majd nagyon sok lány ír majd ide, és nagyon okos válaszokat fognak írnia kérdésemre.

Üdv: Anna

2011. ápr. 26. 13:26
 3/24 napietus ***** válasza:

normálisnak normális, bár nem általános. vannak emberek, akik így gondolják, tehát ilyen szempontból normális, ár nem sokan, ezért nem általános.


29/N, katolikus vallású vagyok.

2011. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek veled egyet, csak meg kell találni a megfelelő köröket, és sok értelmes, komoly férfi is akad. Tegnap elmentünk moziba párommal, majd ettünk, és utána még kb 3 órát ott ültünk, és beszélgettünk, többek között a vallás dolgairól is (egyikünk sem gyakorolja a vallást, nem is hiszünk az egyházban, de katolikusok vagyunk mindketten, és állítom, hogy sok "mélyen vallásos" embernél többet tudunk, többet olvastunk a vallásról, mint ők maguk).
2011. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szia Anna!


Aki hisz Istenben, annak ez szerintem normális. Hozhatnék ide számos bibliai idézetet is, de azt hiszem nem kell. Ezt azok nélkül is érzed. Bennem ez úgy fogalmazódott meg, hogy van Valaki, aki ennyivel hatalmasabb nálam, bármit megtehet velem... és szeret. :-) Hát mit tehetnék én mást, mint viszontszeretem? A férjem is hívő és nekem az is normális, hogy neki én "csak" a második vagyok a Teremtő után. Amikor pedig lesz gyermekünk, mindketten lecsúszunk a harmadik helyre. :-) És ezzel nincs semmi baj.


Áldjon az Úr!

manju

2011. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

milyen idős vagy?

szerintem nem normális , főleg ha már 20-as éveidben jársz

nem volt valami trauma a gyermekkorodba neked ?

és azt el tudod magyarázni hogy miért szereted jobban mint minden mást ?

2011. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon jó dolog :) semmi különös nincs ebben. Bárcsak én is tudnék jobban szeretni mindenkit, és Istent is mégjobban de nem lehet mindenki egyforma, valaki kevésbé, valaki jobban tud szeretni. Sajnos nem vagyok eléggé jó, próbálok az lenni.

Te a szerencsésebbek közé tartozol. Biztos, hogy szeretnek s szüleid nagyon, nálunk régebb(sőt most is) sok probléma és konfliktus volt a családban, talán azért

2011. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne normális? A keresztény/zsidó vallásban mintha ez lenne az 1. számú parancsolat:)

A probléma ott kezdődik, ha Istenen kívül nem szeretsz mást.

2011. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A férfiellenességeddel viszont nem értek egyet. Az egyik legbölcsebb ember, akit ismerek, egy pasi:)
2011. ápr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Gondolom nem haragszol meg, ha férfi létemre írok. Gondolom a fiú-lány ellentétről való véleményed alapján fiatal lehetsz. Irigyellek :)


Nem is én szeretnék válaszolni, hanem a Bibliából tenném ezt. Nagyon nem mindegy, hogy mit nevezünk szeretetnek. Krisztus maga mondja a Jelenések könyvének 3. részében olvashatjuk:

"A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem..."


A szeretet nem imádat, nézzük mit is ír a Biblia a szeretetről:


"Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

A szeretet soha el nem fogy..."

Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész



És még egy nagyon fontos dolog, hogy mit szól Isten, ha őt szeretjük, de embertársainkat nem:

"Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert a ki nem szereti a maga atyjafiát, a kit lát, hogyan szeretheti az Istent, a kit nem lát?

Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy a ki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is."

Ján levele I. 4.rész


Isten áldjon!

2011. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!