Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyén (hívő) fiatalként...

Keresztyén (hívő) fiatalként hallgathatok rockzenét?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 14:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mért ne hallgathatnál?
2011. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mert egyesek sátánistának tartják(pl: Linkin Park)
2011. máj. 2. 14:30
 3/26 anonim ***** válasza:
A világ legnagyobb baromsága, hogy a rock sátánista. A rock isteni;) Ismerek rockzenész papot is, szóval tuti igen.
2011. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Mert egyesek azt hiszik, hogy a kereszténység babonák és törvények tömkelege. Pedig sokkal inkább egy személyes kapcsolat Istennel. Mellesleg rengeteg keresztény rock vagy hasonló zenekar van, pl.: Pillar, Switchfoot, Thousandfootkrutch, Skillet, hasonló akusztikus még a Jars of Clay, Sixpence None The Richer, vagy Ska pl az Insyderz

Ezek mind világszerte elismert zenekarok amik keresztény rockot játszanak. Szerintem minden zene Istent illeti. Az más kérdés, hogy van olyan, amikor Istent szidja vagy Istentelen dolgokat éltet a szöveg és a zenekar is, de ezeket te sem hallgatod szívesen, mert fogod érezni, hogy nem Isten dicsőségét szolgálja ha ezt hallgatod.

2011. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Persze, én is hallgatom.

Főleg Romantikus Erőszakot, Titkolt Ellenállást és Radical-t.

2011. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nekem mondjuk azt mondták, hogy a Linkin Park sátánista. Én mondtam, hogy úgysem értem a szövegét de valami olyasmit mondtak, hogy a zenéjétől"transzba lehet esni".Ezt nem én mondtam!!!!
2011. máj. 2. 17:22
 7/26 A kérdező kommentje:
Jah és sajna eddig az első 3 zenekarnak, amit írtál, az én országomból nem tekinthetőek meg a dalai:(
2011. máj. 2. 17:26
 8/26 anonim ***** válasza:
17%

Szia!


Erről Pál apostol szavai jutnak eszembe:

"Mindent szabad nékem, de nem minden használ, mindent szabad nékem, de nem minden épít."

A rockzene se nem használ, se nem épít, éppen ellenkezőleg...


Üdv. Péter

2011. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A rockzene is szolgálhatja Istent, mint minden más. Nem a stílus számít, hanem a mondanivaló, és amit képvisel.
2011. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Miért, Péter mi rossz van a rockban(nem a legkeményebb káromkodósokra gondolok)
2011. máj. 2. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!