Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetnék muszlim kedvesemm...

Mit tehetnék muszlim kedvesemmel? Muszlimok válaszát várom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, és fél éve élek Berlinben. 2 éve vagyok együtt török barátommal, aki 7 éve él Németországban. Nagyon szeret és én is őt, de valamit nem merek elmondani neki. Hogy nekem nem lehet kisbabám. Nagyon szeret és őszinte velem, megbeszéltük, hogy hogyan bánjunk egymással, mert én nagyon vallásos vagyok (katolikus) és ő hithű muszlim.

Én túltettem magam a meddőségen, mert mindig is a legszebb gesztusnak tartottam az örökbefogadást. A párom vallása szerint kötelező az árvákról gondoskodni, de! örökbefogadni nem kívánatos(árva nevét meg kell tartani, stb.) Ő toleráns velem és őszinte, megmondta, hogy nem kényszerít semmire mert tudja, hogy nehéz életem volt, annyit kért, hogy legyen kölcsönös az alkalmazkodás és tartsuk tiszteletben egymás vallását. Nem használ ki. Az ő vallása szerint a keresztény nőket ki lehet használni, de nekem elmondta, úgy tisztel, mint egy muszlim nőt. Mindenkinek bemutat és ugyanúgy bánik velem mások előtt mint kettesben. Szeretem és le tudnám vele élni az életem, de ha ő úgy boldog, hogy egy másik nőt vesz el, aki szül neki, elfogadom, mert nekem az ő boldogsága a legfontosabb. Ő nyugatiasabban viselkedik, abban reménykedek, elfogadja. Eljegyzés elvileg jövőre lesz. Nekem lesz gyerekem attól, hogy nem szülhetek. Örökbefogadással.

Rengeteget beszélünk egymás vallásáról és különbségeket keresünk, amiket próbálunk áthidalni, eddig sikerrel, nagyon szeretném ha ez a jövőben is így lenne. A szexszel megvárattam, azt mondta, még jobban tisztel, amiért nem adtam oda magam egyből. Támogat és mindent megad nekem. Egyszer könnyes szemmel mondta hogy fontos vagyok neki és sok mindenre képes, hogy boldog legyek. Én nagyon tisztelem a vallását, de az iszlámban egy meddő nő értéktelennek számít és ez nem hagy nyugodni. Nekem mindig a család volt az álmom és elég konzervativ nevelést kaptam, szerintem ezért jövünk ki annyira jól egymással. Biztos vagyok benne, hogy az én részemről a boldogsághoz nem kell vérszerinti gyerek, mert 1.nevelőapám volt, aki jobban szeretett mint a saját vérét 2.aki a vérszerinti apám volt, az eldobott magától 3. nem egy családot ismerek, ami örökbefogadással vált teljessé.

Nagyon szeretem a párom, és mindent megtennék a boldogságáért, de ha úgy kell, én félreállok. Bizonytalan vagyok, nem merek beszélni vele, mert amióta kiderült, hogy nem szülhetek, melette érzem magam nőnek és nem szeretném, hogy ez megváltozzon.


2011. máj. 4. 00:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Elnezest, hogy nem a kerdesre valaszolok, de 20 evesen honnan tudod ilyen biztosan, hogy nem lehet gyereked? (kiveve ha eltavolitottak a mehedet)


Sok olyan nonek lett gyereke a kornyezetemben, akinek azt mondtak az orvosok, hogy sosem lesz gyereke. Addig nem fogod ezt biztosra tudni, amig nem probalkoztok. Ne veszitsd el a remenyt!

2011. máj. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mikor 17 évesen sem menstruáltm, megvizsgáltak, és kiderült hogy fejletlen a méhem és a petefészkem. Ez genetikai, anyunak nem volt, de hordozta a gént. Az ő húga ugyanígy született. Mindent megpróbáltunk, de nem lehet mit tenni.
2011. máj. 4. 00:51
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor te hogyan születhettél meg?
2011. máj. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Bármennyire is fájdalmas, ezt minél előbb el kell mondani. Később még rosszabb lesz, és esetleg még mérgesebben reagálhat, hogy hosszú hónapokig nem mondtad meg az igazat. Ha igazán szeret, akkor melletted marad. Ha fontos neki a saját gyerek, akkor inkább legyen vége most, mert később talán nehezebb lesz ha otthagy.
2011. máj. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

00:58


Hordozta a gént.

2011. máj. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És bánhat úgy majd a gyerekkel, mint a sajátjával? Erről ír a Korán?
2011. máj. 4. 01:03
 7/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Nem tudom mit ír a Korán, de szerintem muszlim és muszlim között is van különbség. AZ egyik tiszteli a feleségét, a másik nem, az egyik meghallgatja a véleményét a másik még csak idegenekhez sem szólhat...


Ha elfogadja a helyzeted, elvesz így, beleegyezik majd az örökbefogadásba, akkor szerintem nem lesz gond azzal, hogy a gyereket ne kezelné apa módjára.

2011. máj. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Muszlim vagyok!


"Az ő vallása szerint a keresztény nőket ki lehet használni"

Hogy lehet őket kihasználni?


"de az iszlámban egy meddő nő értéktelennek számít"

Ez nem igaz.

Akkor miért mondja a Próféta, hogy: "Nincs különbség köztetek, csak az istenfélelemben!"?


Természetesen kötelességed elmondani, hogy nem lehet gyereked, mert a házasság feltétele, hogy betegségünkel tisztában legyen a másik fél. Ugyan akkor lehetősége van, később elvenni egy másik asszonyt is, hogy saját gyermeke lehessen, és ne egy idegen gyereket neveljen. Ez a bevett szokás.


Úgy érzem, nem ismered az Iszlám igazi oldalát, és a barátod sem vallásos. Ha igazán az lenne, nem kezdett volna kereszténnyel, az utódok miatt. Ha lehetne gyereked, és muszlim lesz a férjed, akkor minek szeretnéd nevelni a gyereket? Ha kereszténynek, akkor konfliktus lesz, ha muszlimnak, a gyermeked sosem fog elfogadni, mint tiszta hitűt. Ha az apát nem érdekli, hogy a gyermekéből keresztényt nevelnek, akkor meg nem is vallásos.

Azt ajánlom, hogy ismerd meg az Iszlámot, és legyél muszlim! Ha nem érdekel az Iszlám, akkor később, ha valóban vallásos a fiú, biztos hogy problémák lesznek, és nem a meddőség miatt.


Az Iszlám érted van, és a hitetőből, egy igazabb hitbe visz, és a ha szereted Istent, akkor még jobban megismerheted, és megszeretheted az Iszlámban.

2011. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

(9:50)

Szia!

Úgy tudom, házasság előtt a szex nálatok bűn. De ha keresztény nővel teszik muszlim férfiak, az olyannak számít, mintha meg sem történt volna.

Atatürk után a törököknél nincs többnejűség, valamint az én vallásomban a poligámia megbocsáthatatlan bűn. Az Iszlámban az asszony legfontosabb feladata az utódnemzés. Örökbefogadni szeretnék, ha lehet, muszlim kisfiút, akit muszlimnak nevelnék, és az anyanyelvét is meg fogja tanulni. Nem az én hitemre szeretném nevelni, hanem új esélyt adni neki a normális életre. Muszlim gyerek muszlim marad nálam. Mindent meg fogok adni neki, amire csak szüksége lesz. Az Iszlám érdekel, mert sok olyan dologra tanítja az embert, amit jónak és ésszerűek tartok. Viszont keresztény maradok mindhalálig és nem mondok le a vallásomról. Ha a családomban más vallásúak lesznek, én tiszteletben tartom a hitüket és próbálok aszerint bánni velük. Nálunk a szeretet a másik elfogadása feltétel nélkül és eszerint támogatni őket és boldogságot adni nekik.

Muszlim férfi elvehet nem muszlim nőt, de ez forditva nem igaz. Szerintem ettől még hithű marad.

Tudnál esetleg mesélni az Iszlámról privátban, esetleg , msn-en? Mindenesetre köszönöm, hogy Írtál!

2011. máj. 4. 10:07
 10/17 anonim ***** válasza:
Szívesen segítek, ha adsz egy emailt!
2011. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!