Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetnék muszlim kedvesemm...

Mit tehetnék muszlim kedvesemmel? Muszlimok válaszát várom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, és fél éve élek Berlinben. 2 éve vagyok együtt török barátommal, aki 7 éve él Németországban. Nagyon szeret és én is őt, de valamit nem merek elmondani neki. Hogy nekem nem lehet kisbabám. Nagyon szeret és őszinte velem, megbeszéltük, hogy hogyan bánjunk egymással, mert én nagyon vallásos vagyok (katolikus) és ő hithű muszlim.

Én túltettem magam a meddőségen, mert mindig is a legszebb gesztusnak tartottam az örökbefogadást. A párom vallása szerint kötelező az árvákról gondoskodni, de! örökbefogadni nem kívánatos(árva nevét meg kell tartani, stb.) Ő toleráns velem és őszinte, megmondta, hogy nem kényszerít semmire mert tudja, hogy nehéz életem volt, annyit kért, hogy legyen kölcsönös az alkalmazkodás és tartsuk tiszteletben egymás vallását. Nem használ ki. Az ő vallása szerint a keresztény nőket ki lehet használni, de nekem elmondta, úgy tisztel, mint egy muszlim nőt. Mindenkinek bemutat és ugyanúgy bánik velem mások előtt mint kettesben. Szeretem és le tudnám vele élni az életem, de ha ő úgy boldog, hogy egy másik nőt vesz el, aki szül neki, elfogadom, mert nekem az ő boldogsága a legfontosabb. Ő nyugatiasabban viselkedik, abban reménykedek, elfogadja. Eljegyzés elvileg jövőre lesz. Nekem lesz gyerekem attól, hogy nem szülhetek. Örökbefogadással.

Rengeteget beszélünk egymás vallásáról és különbségeket keresünk, amiket próbálunk áthidalni, eddig sikerrel, nagyon szeretném ha ez a jövőben is így lenne. A szexszel megvárattam, azt mondta, még jobban tisztel, amiért nem adtam oda magam egyből. Támogat és mindent megad nekem. Egyszer könnyes szemmel mondta hogy fontos vagyok neki és sok mindenre képes, hogy boldog legyek. Én nagyon tisztelem a vallását, de az iszlámban egy meddő nő értéktelennek számít és ez nem hagy nyugodni. Nekem mindig a család volt az álmom és elég konzervativ nevelést kaptam, szerintem ezért jövünk ki annyira jól egymással. Biztos vagyok benne, hogy az én részemről a boldogsághoz nem kell vérszerinti gyerek, mert 1.nevelőapám volt, aki jobban szeretett mint a saját vérét 2.aki a vérszerinti apám volt, az eldobott magától 3. nem egy családot ismerek, ami örökbefogadással vált teljessé.

Nagyon szeretem a párom, és mindent megtennék a boldogságáért, de ha úgy kell, én félreállok. Bizonytalan vagyok, nem merek beszélni vele, mert amióta kiderült, hogy nem szülhetek, melette érzem magam nőnek és nem szeretném, hogy ez megváltozzon.


2011. máj. 4. 00:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért ezt mások kedvéért tisztázzuk!


"Úgy tudom, házasság előtt a szex nálatok bűn. De ha keresztény nővel teszik muszlim férfiak, az olyannak számít, mintha meg sem történt volna."


És ezt tőle tudod, mert akkor ez már rég rossz!

A paráznaság, az paráznaság, hittől függetlenül!

2011. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

schmetterling17@hotmail.hu

ez az msn-em is :)

2011. máj. 4. 11:04
 13/17 A kérdező kommentje:
ezt nem tőle tudom, magam néztem utána
2011. máj. 4. 11:05
 14/17 anonim ***** válasza:
És hol néztél ennek utána, hol bukkantál ilyenre?
2011. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

most az a nagy kérdés hogy csak a neves keresztény , vagy tényleg az Isten mindenható Ur akaratát teszed vagy inkább akarod tenni. Mert ez 2 külön dolog. Ha Isten akaratát akarod tenni akkor Ö nem házasodhatsz össze muszlinnal. Ha ellenkezel az akaratával, vagyis mégis megházasodsz vele akkor ne mond magad kereszténynek mert csak önnmagad csapod be. Az a keresztény Isten előtt aki neki engedelmes.

Légy hűséges Istenhez Mindhalálig és megkapod az Életnek a koronájat! (örök Életet), persze teheted a saját akaratod is , ami könnyebb -de akkor a kegyelmet ELVESZÍTETTED . Nem a könnyebb ut a jobb hidd el!!!!!!!!

De azt mondta Isten elötökbe adom az életet és a halált, az áldást és az átkot, válaszd hát az életet hogy élj mind te mind a te magod(biztos vagyok hogy Isten megáldana téged eggy saját gyermekkel akkor is ha lehetetlen, ha engedelmeskednél neki. -mindez a TE DÖNTÉSED... kedves

2011. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

bocsánat a helyesírásért!!!!!!!!!!!!!!!

Eléggé szűk az időm.

Az Ur legyen kegyelmes hozzátok és hozzám.

Ámen

2011. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 habibi ***** válasza:

(a barátom muszlim, ezért válaszolok, mert nagyon el vagy tévedve)

nagyon vallásos katolikus- akkor miért nem tartod be a Tízparancsolatot?

hithű muszlim- betartja az iszlám 5 oszlopát, és ott nincs olyan, hogy más vallásúval a paráznaság nem számít paráznaságnak! akkor a más vallásúval kötött házassága sem számítana házasságnak!!! én nem nevezném őt hithű muszlimnak.


és ha szeret, akkor megértő lesz, és nem fog elhagyni a meddőséged miatt (bár bármikor megteheti), de mondd el neki mindenképpen!

2011. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!