Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenre hogy tekintenek a...

Istenre hogy tekintenek a vallásos emberkék mint egy személyre azaz mint egy valakire VAGY! Mint egy erőre, energiára azaz mint egy valamire?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 06:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

a fő kérdés inkább az lenne, hogy Istenre úgy tekintünk, mint valamire, ami nem önmagunk, vagy valamire, ami az.


hiába véljük, hogy egy erő, vagy egy személy, ha úgy hisszük tőlünk elkülönülten létezik, akkor beleesünk a hibába, vagyis a bűnbe, mivel a bűn maga az önzés, és az önzés az, ami megkülönböztet...az önzetlenség, ami a szeretet maga, az egyenértékűnek lát mindent, egy nagy Egységnek...Istennek. :)


Egyébként Isten egy személytelen, érzékeknek megfoghatatlan erő. A személytelensége pont abban nyilvánul meg, hogy egyáltalán nem jut érvényre benne a rossz, így nem válik személyiséggé, megmarad teljesen elfogulatlan, racionális, józan, mert csak akkor képes feltétel nélkül szeretni.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
én keresztény vagyok és vkinek képzelem el de tudom hogy ő nem csak egy "vki"...a bibliában benne van hogy felfoghatatlan és tényleg nem is tudjuk felfogni azt ami Ő de nem is ez a lényeg, hanem hogy hiszel benne:)
2011. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

miért, te energiának vallod saját magad is? mert atomokból tevődünk össze, az meg energia, tehát energiából vagyunk(még egy asztal is, meg 1 darab kő).

ugyanakkor lelkünk is van

2011. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ha Istenre úgy gondolsz mint valami energiára, az sértő rá nézve. Ez olyan mintha én rád mondanám azt hogy te csak egy szellemi mező vagy :)

Inkább kérd egy rövid imában hogy mutassa meg Neked hogy milyen Ő valójában, és ezután figyelj oda hogy milyen módon fog válaszolni.

2011. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Aha értem és hogy fogom őt hallani? Elvégre nem telefonon fog engem felhívni hogy "Csákány Isten vagyok mi a stájsz?"


(Amugy ezt a csákányos témát ne vedd zokon csak nem tudom elképzelni hogy mégis hogyan fog engem szólítani.)

2011. máj. 6. 13:52
 16/23 anonim ***** válasza:
ebből, kedves Kérdező, csak az derül ki, nem tudod mi az, hogy ima, nem tudsz imádkozni. Kár.
2011. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
, de nem baj, a sok értelmes, önzetlenűl segítő válaszból sokat tanultam. Helyetted is, és köszönöm nekik.
2011. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 yuda ***** válasza:

Isten természetesen egy személy, ez nem zárja ki az hogy van ereje és szeretete- emiatt nem kellene személyteleníteni, mint néhányan leírták energiának.


Feltételezem nektek is van erőtök és talán szeretet is van bennetek, de nem csak ezek vagytok, hanem személyek nem?


A biblia mikor azt írja Isten a szeretet, a legbensőbb lényegét írják le- persze ehhez érteni kellene amit olvastok..és hogy erőben is megnyílvánul, az nem a személyiségét zárja ki, hanem mivel mindenható - nagyobb erők felett rendelkezik, mint azt mi ésszel felfoghatnánk.- de attól még megmarad személynek.

2011. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
13:58 illetve 15:09-es tudom mi az hogy ima és csináltam is még réges régen csak engem valami oknál fogva nem érintett meg Isten jóléte, gondoskodása és szeretete talán mert akkoriban még nem volt tiszta lelkiismeretem és mert akkoriban csak a negatív dolgokra figyeltem fel nem a pozitívumokra talán ezek lehettek az okok és ezek okok téríthettek meg Istennel szemben, én legalább annyit tanultam a kommentekből mint te magad illetve választ is kaptam a kérdésemre amit szívből köszönöm szépen mindenkinek. Az utolsó válaszommal kapcsolatban amit leírtam csak annyit hogy nem voltam jó formában mikor azt írtam. És elnézést kérek tőled illetve mindenkitől azért a kis "elírásért". :)
2011. máj. 6. 17:06
 20/23 anonim ***** válasza:
Egy személy, aki mint erő nyilvánul meg. Legalább is én így képzelem el.
2011. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!