Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek ma olyan mesterek,...

Léteznek ma olyan mesterek, mint pl. Buddha volt? Hogyan találkozhatnék ilyennel, ha komolyan érdekel?

Figyelt kérdés

Olyan mesterekre, tanítókra gondolok, akik a megvilágosodást elérve képesek olyan dolgokra, amiket a különböző vallások csodatételeknek hívnak, illetve ismerik az élet és halál titkait. Akik meditálással elérték a boldogságot, a nirvánát.


Azt leszögezem, hogy nem az a része érdekel a dolognak, hogy ők tudnak lebegni meg lebegtetni, nem 12 éves vagyok, akinek "szuperképességekre" fáj a foga. A meditáció, a megvilágosodás, az öngyógyítás és a tanításuk érdekel. Kérem az olyanokat, akik elkomolytalankodják, drogokat javasolnak a megvilágosodáshoz, illetve nem hisznek ebben, ne válaszoljanak.


Elnézést, ha kategóriát tévesztettem, az Ezotériába nem szeretek kérdést feltenni.


2011. máj. 9. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A shaolin kung fu mesterek ilyenek elvileg.. a Nat geo-n láttam anno egy műsort, ahol az egyik mester azért űzte a kung fut, hogy shintoista istenné váljon..elvileg elég hosszú kort meg lehet élni így..

Asztrálutazás során elvileg lehet találkozni mesterekkel, akik már elérték ezt a szintet, amit mondasz, de földi(fizikai síkon) nem lehet elsajátítani, azaz ezen a síkon nem lehet megvilágosodni...ilyen dolgokban nem lehet kizárni az ezoterikus látásmódot.. A fizikai sík az alsóbb szintek közé tartozik, az önmegvalósítás.. nirvána magasabb szinteken érhető el.

2011. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék rá, hogy hol lehetne beszélgetni egy ilyen mesterrel.
2011. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

léteznek, több is.

Nekem Kryon a kedvencem (ha lehet ilyet mondani) Ő egy identitás, aki közvetít. Akkor megtapasztalt egy másik dimenziót.

Nem mondja meg hogyan élj és mit csinálj, csak azt ami Van.

A társa Robert Coxon, ő zenész. Az ő zenéjére lehet meditálni is.

www.kryon.hu

2011. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tibetben:

[link]

2011. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem olyan régen halt meg Sri Chinmoy, világszerte ismert volt. Könyvei, zenéi, világbékét szorgalmazó tevékenysége páratlan volt. Egyik magyar származású anítványa, Gunagriha rendszeresen tart előadásokat, könyvet is írt a mesteréről. Sajnos ma élőt nem tudok.
2011. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 pelgrim ***** válasza:

Igen léteznek. Az alábbi könyvben egy józan, tárgyilagos információt találsz róluk, nem arról, hogy hogyan találkozhatsz velük, az talán ha eléggé komoly az érdeklődésed, majd idővel sikerül.


Baird T. Spalding: Life and Teachings of the Masters of the Far East (A Távol-Keleti Mesterek Élete és Tanítása)

2011. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Bocs hogy nem fog tetszeni amit írok, de csak Isten létezik és rajta kívül még vannak angyalok. Az angyalokkal érdemes vigyázni, mert némelyik rosszindulatú és közben úgy tesz mintha jófiú lenne. Szóval én a helyedben nagyon óvatos lennék.
2011. máj. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

You Tube-on üsd be: Echart Tolle


Ha ő nem az,akkor senki.

2011. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Bocs hogy nem fog tetszeni amit írok, de csak Isten létezik és rajta kívül még vannak angyalok. Az angyalokkal érdemes vigyázni, mert némelyik rosszindulatú és közben úgy tesz mintha jófiú lenne. Szóval én a helyedben nagyon óvatos lennék."



Miért vigyázzak velük? Úgy értem (már ha tényleg így van, ahogy mondod), mégis mivel vívnám ki a haragjukat? Miért akarnának nekem ártani? És mivel tudod alátámasztani, hogy így van?

2011. máj. 10. 18:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Lényegtelen. Keresztény ellenreklám.
2011. aug. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!