Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Konfirmációra járok, de...

Konfirmációra járok, de rájöttem, hogy itt inkább keretek nélkül leélem a földön életem, vélemények?

Figyelt kérdés
nem kell arra gondolni, hogy minden rosszaságot elkövetek, mert pl nem szeretem, ha piszkálják az időseket, ha bántják az állatokat ésa növényeket, meg sok rossz dolgot nem szeretek, de szabadon szeretném leélni az életem.
2011. máj. 17. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Azzal hogy konfirmálsz nem teszel esküt hogy soha többet nem fogsz orrot turkálni, vagy tudom is én mit.

csináld végig a konfirmációt és élj úgy ahogy akarsz.

2011. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Végre egy gondolkodó katolikus!

Az, hogy valaki nem vallásos, nem azt jelenti, hogy rossz ember, csak annyit, hogy nem az istenétől való félelemből nem tesz rosszat.

2011. máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Konfirmáció előkészítőre, akartad mondani. :)

Nézd, rengeteg sok minden kereteket ad az ember életének, a polgári törvények, a családi kötelékek, a szerelem, az iskola, munkahely, még a játékokban a szabályok is, és így tovább. Egyik sem a szabadságodat veszi el, hanem biztonságot szeretne nyújtani. Azért mersz autóba ülni, mert bízol a többi emberben, hogy betartja a KRESZ szabályait, és viszonylag kicsi az esély, hogy mert úgy van kedve, valaki belédjön az első percben.

A vallás nem beszabályozni akar, hanem olyan irányelveket mutatni, amelyek az ember szívébe alapvetően is be vannak írva. Ezeket erősíti meg kimondással is. Én is konfirmáltam, nem lettem semmivel kevésbé szabad, mint előtte.


Próbálj elgondolkodni rajta, mi is ez az egész, és ha nagyon nem akarod, várj vele pár évet, hátha később kedved lesz hozzá. Ne zárd ki a lehetőségét, de ha most nem szeretnéd, hát ne konfirmálj, csak azért, mert a szüleid azt mondják pl. Jobb az, ha saját döntésen alapul. Nem tudom, hány éves vagy, gondolom 12-18. Ilyenkor minden keretet tehernek érez az ember, később önként hajtja a fejét az édes igába.

Addig meg barátkozz Istennel, olyan tempóban, ahogy Neked jólesik. Jófej, érdemes. ;)

2011. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második, a katolikusoknál nincs konfirmáció, ill. idegen nyelveken hívják úgy a bérmálást. Tehát a kérdező igencsak protestáns: evangélikus, református, esetleg unitárius. :)
2011. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

bizony evangélikus templomban konfirmálok majd:). De azért köszi a bókot:D ezt amúgy mire értetted?


Köszönöm az értelmes válaszokat, szerintem elgondolkodok ezen, és akkor inkább azt mondom, hogy nem értek egyet néhány dologgal, és hülyeségnek tartom ezeket, de attól még ha nem lennék vallásos, akkor is lennének erkölcseim, és a sok szabály az egészben idegesítő. Így is sok a szabály, (hát igen, ami a biztonságunkat szolgálja, és amúgy 13 vagyok), iskolánkban Kresz projektnap volt, és a rendőrnő elmondta, a szabályok a biztonságunkért vannak. De hogy nincsenek szabad gondolataink (ne csúnyákra gondoljatok, inkább nem írok példát), az is a nem olyan dolgok részét képezi, amivel egyetértek.

2011. máj. 17. 20:31
 6/9 A kérdező kommentje:
a bókot a gondolkodóra értettem;)
2011. máj. 17. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A valós kérdés az: szeretnél-e az evangélikus egyház aktív tagja lenni, részt venni a gyülekezeted életében, ahova jársz előkészítőre, szeretnél-e az egyházban tisztséget, szolgálatot vállalni, szeretnél-e élni az úrvacsorával. Ha ezeket nem szeretnéd, akkor semmi értelme nincs a konfirmációdnak.


Üdv. Péter

2011. máj. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, ezt valóban elírtam. A gondolkodót arra értettem, hogy a hívők jó része felháborítónak tartja még az ötletet is, hogy esetleg elgondolkozzon azon, mit és miért csinál... Csak hajtogatják, hogy ezen gondolkodni "istentelenség".
2011. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát ebben teljesen igazad van! szerintem az emberek nagy többsége semmibe sem gondol bele. És sokan még képmutatóskodnak azzal, hogy hívők. Ez nagyon undorító, még családomban is van ilyen.
2011. máj. 18. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!