Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vélemények vannak a...

Milyen vélemények vannak a wicca vallásról? Ki hisz benne, és ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 15:14
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem érdekes és egyben nagyszerű vallás. Nem ítél el másokat és tiszteletben tartja mások meggyőződést.

Ha választani kéne a világ vallásai közül 2-őt akkor a Wicca és a Buddhizmus nálam a nyerő.

2010. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Nos ez különös :) Én buddhista vagyok, és az eddigi tudásom szerint sem a wicca, sem a buddhizmus nem ütközik sehol, szóval a buddhisták hihetnek a wicca vallásban, és fordítva :)
2010. júl. 13. 15:47
 3/46 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is az egyik legjobb vallás, és ez áll a szívemhez a legközelebb :). Nincs sok konkrét kikötés benne (pl. úgy nevezed Istent ahogy akarod, természetközeli, nem ébreszt bűntudatot...), és nagyon elfogadó vallás. a legfőbb szabálya is nagyon helytálló: "Tégy amit akarsz, csak ne árts!" :)
2010. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Igen, ez volt az a mondat, ami által eljutottam ehhez a valláshoz :)
2010. júl. 13. 16:14
 5/46 anonim ***** válasza:
69%
Mint minden vallásnak, ennek is megvan a maga pozitív és negatív oldala. Azt gondolom, hogy még mindig jobb vallás, mint az ábrahámita vallások, mert nem képmutató, és nem gyűlöletre hív. Nagyon értékelem a természetközeliségét, a toleranciáját, de nem igazán tetszik, hogy árulják a nem létező tudásukat (pénzért jóslás, stb.), illetve hogy kívülállókkal szemben nagyon titkolózóak, elzárkózóak. Az erkölcsi dolgokat sem úgy fogom fel, mint ők... Azért alapvetően pozitív vallás, inkább ebben higgyenek az emberek, mint a kereszténységben...
2010. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
88%

"hogy árulják a nem létező tudásukat"


Aki ilyet tesz, az nem igazi wicca... Elég sok wiccával foglalkozó könyvem van, és az egyikben le is írja, hogy nem szabadna pénzt kérni semmi ilyesmiért. Az elzárkózásról szóló mondatodat sem értem, mert én úgy vettem észre ez nagyon is nyitott bárki számára.

2010. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Édesanyám is jósol, de sosem kér érte pénzt, mégha ajánlanak is neki.
2010. júl. 13. 17:50
 8/46 anonim ***** válasza:
33%

"Nos ez különös :) Én buddhista vagyok, és az eddigi tudásom szerint sem a wicca, sem a buddhizmus nem ütközik sehol, szóval a buddhisták hihetnek a wicca vallásban, és fordítva :)"


Látom te is azt keresed ami szimpi neked, és nem feltétel, hogy igaz is legyen.

2010. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
40%

18:38:

Vallási kérdésekben mindenki azt tart igaznak, amit csak akar. Attól, hgoy valamit leírtak egy könyvben párezer éve, még nem biztos, hogy minden úgy lesz.

2010. júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Pontosan. És igen, azt keresem, ami szimpi. Lehet, hogy Allah létezik, és a vallásuk is igaz, de attól még nem leszek a vallásuk tagja. ÉS honnan veszed, hogy csak egyetlen egy vallás az igaz?
2010. júl. 13. 19:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!