Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vélemények a hitgyülekezetről?

Vélemények a hitgyülekezetről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Nekem az jut eszembe róla, hogy "szekta". De eléggé alulinformált vagyok e tekintetben.
2011. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
nekem meg az, hogy csürhe, és én informált vagyok :(
2011. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
csürhe? ezt hogy érted?
2011. márc. 25. 14:15
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon jó egy gyülekezet szerintem a lehető legjobb, igaz más gyülekezetben nem jártam még, de igy hogy tudom milyen a hitgyüli, nem is kell már máshova járnom mert nagyon megfogott... én meg is tértem ott szóval tudom hogy mivan .. ez nem egy szekta.. meg nem is a pénzről szól mielőtt még vki ide irná, mert nemkötelező adni nem szólnak meg ha nemadsz viszont jó szemmel nézik ha adsz mert a jólelkű embereket szeretik..

kedvesek az emberek nagyon, mindenki közvetlen egymással.. csak jót tudok elmondani róla... Isten ott tényleg jelen van a Szent SZelleme által a gyülekezetben és ezt az érzi aki elmegy és megtapasztalja .. aki nem volt még az ne mondjon semmi roszat előre! mert ezt énsem gondoltam volna legelőször, hogy ilyen jó ...

előítélet= tudatlanság ..

www.hit.hu

www.nemethsandor.hu

2011. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A Hit Gyülekezetének mára mintegy háromszáz közössége működik szerte az országban és a határokon túl. Valamennyi szomszédos országban, továbbá Csehországban, Németországban, Svájcban és az Egyesült Államokban is vannak helyi közösségei. A gyülekezetek jelentős része saját tulajdonú ingatlanban rendezi istentiszteleteit, melyek közül a mintegy tízezer fő befogadására alkalmas budapesti Hit Csarnok a legnagyobb, de Pécsett, Debrecenben, Nyíregyházán és Salgótarjánban is több mint ezer férőhelyes csarnokokban zajlanak az istentiszteletek.
2011. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2011. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Nem vagyok hitgyülis, de többször megfordultam már ott, ismerem tanításaikat, vannak ismerőseim barátaim akik oda járnak. Ezek alapján azt tudom elmondani, hogy a Hit Gyülekezete egy karizmatikus protestáns közösség. Egyik legnagyobb hibája, hogy nem veszi komolyan Pál szavait, amelyek így hangoznak:

"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14:23).

Sajnos ez a gyakorlatban pontosan így történik, szó szerint félelemetes egy ilyen alkalmon résztvenni egy kivülállónak...


Nagyon sok komoly kérdésre nem igazán tudnak pontos és korrekt választ adni. Sokkal inkább érzelmekre alapszik a hitük mint értelemre és meggyőződésre. Elég visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk, és gyakorlatuk, igazából a nagy botrányok mindig ekörül forognak. Nagyon liberálisak az életmódukban, ugyanazt a zenét találod az alkalmaikon, mint a divatos könnyűzenei rádióadásokban, csak éppen keresztény szöveggel. A liberalizmus áthatja életmódjukat is nem veszik komolyan a biblia szerénységre, mértékletességre, egészséges életmódra vonatkozó tanácsait. Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet:

"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket..." Mt. 7:22-23.


Ugyanakkor nagyon sok fiatalt térítenek jó útra, akik igazán mélyről kerülnek közéjük! Többnyire vidám, és társadalmilag értékes életet élnek, jószándékú rendes emberek.


Üdv. Péter

2011. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Pártatlanság és részlehajlás nélkül szeretném most leírni a véleményem.


Ahogy elolvastam a kommenteket észrevettem,hogy csak azok vétettek helyesírási hibákat,akiknek bármilyen közük volt/van az említett gyülekezethez:)Persze valószínűleg ez csak véletlen egybeesés,ezért nem szükséges messzemenő következtetéseket levonnunk.


Én a magam részéről maradok a saját vallásomnál,de nem ítélem el mások meggyőződését.Csupán egyszer láttam a TV-ben ilyen alkalomról közvetítést.Laikusként leginkább az amerikai filmekben látható fekete közösségek vallási összejöveteleihez láttam hasonlatosnak.Szemet szúrt,hogy mindenki modern dalokat énekel,a lelkész pedig hangos,harsány,impulzív de számomra kissé manipulatív benyomást keltett.

2011. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Illetve pártatlanul,részrehajlás nélkül.:)

Az előző

2011. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
demokráciában élünk, kimondhatom, hogy utálom őket.
2011. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!