Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmondaná nekem hogy miért...

Elmondaná nekem hogy miért szenvedett Jézus helyettem az én bűneimért?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy miért kellene újjongva dicsérnem és örülnöm annak hogy valaki feláldozza életét és agyonkinoztatja magát hogy ne én vigyem el a balhét azért amit vétkeztem.
2011. máj. 17. 23:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Öhmm, mivel halált érdemelt a bűneidért, ezért ez azt jelenti, hogy Te is halált érdemelnél a sajátjaidért. Viszont mivel Ő halt meg, Neked nem kell. Szerintem ez azért kicsit jó. Nem kell ujjongva örömködni meg minden, elég, ha annyit mondasz, hogy köszönöm.


És most ne gyere azzal, hogy Neked nincsenek olyan szintű bűneid, meg azzal se, hogy összesen mindenki bűnéért kapta azt, amit, nemcsak a Tiedért. Épp eléggé defektesek vagyunk egyenként, és jó sokkal tartozunk a marhaságainkért. Szerintem nagyon jó, hogy esélyünk van élni. És örökké. Ami alapból képtelenség lenne, de Jézus az út erre.

2011. máj. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Akkor előző, mindenkit meg kellene ölni, hogyha Jézus nem halt volna meg? Szerintem az eredendő bűn nem létezik, bár szerintem Isten sem létezik, és Jézus sem támadt fel, miután meghalt, tehát szkeptikusként írom a véleményem. Születésekor még senki nem csinált semmit, ezért ha nem bűn a légzés, akkor senki nem követett el még bűnt, mindannyian tiszta lappal indulunk, ha a logikát nézzük. Nem attól lesz egy ember jó, hogy Jézus "megváltotta", hanem tetteitől. A kérdezőnek igaza van.
2011. máj. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem írtam eredendő bűnről. A válaszomban a tudva és akarva elkövetett dolgainkra gondolok.

És nem gondolom, hogy mindenkit le kéne gyilkolászni, ahogy Jézus előtt sem ez volt a gyakorlat. Viszont az örök életet simán nem érdemeljük meg.

2011. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%
Én nem hiszek az örök életben. De ígérem, hogy az örök élet végén megkövetlek, ha igazad van :)
2011. máj. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 00:05 válaszolónak.


Az örök életnek nincsen vége pont ezért örök élet.

2011. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ádám követte el az eredendő bűnt és nem te. Ádám igaz tovább örökítette neked, mivel a büntetése az volt, hogy meg kell halnia. Ez a jelenlegi világrendszerben nálad is fenn áll, vagyis megöregszünk, megbetegszünk és meghalunk. Ádám a bűnbeesése előtt tökéletes volt és nem kellett volna meghalnia, hanem örökké élhetett volna egy paradicsomi földön. Jézusnak az ő bűne miatt kellet meghalnia. Jézus előtt a tökéletlen embereknek állatáldozatot kellet bemutatniuk a saját vagy a közösségi bűneikért. Jézus halála úgy érint ma minket, hogy a Jézus után élő embereknek ezt az állatáldozatot nem kell bemutatniuk.

Róma 5:12 "... e g y ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek"

Szemléltetésképpen:

Van egy tökéletes sütőformád (Ádám) leejted (bűn) akkor már minden süti amit sütsz benne horpadt lesz (minden ember). De sajnos ezt a formát csak kölcsön kaptad. Kéri vissza a tulajdonosa. Vajon megelégszik azzal a formával amit te behorpasztottál vagy 2, 3, 4 olyannal ami szintén horpadt? Nem neki csak 1 kell ami nem horpad, hanem tökéletes formájú sütit süt. Ezért kellet Jézus, mert ő szintén tökéletes (sütőforma) volt.

2011. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 pelgrim ***** válasza:
10%

Jézus nem helyetted szenvedett, ő nem szenvedett senki más helyet, ez egy helytelen magyarázat. De Jézus értünk szenvedte el a gyötrelmes kereszthalált, ez nem ugyanaz mintha helyettünk vállalta volna e dolgokat.


Jézus feladatának tekintette, hogy az emberek tudatát felemelje; tanítása, példamutatása, halála és feltámadása csak ezt az egy célt szolgálta. Nagyszerű tanítása és számos nagy tettei nem voltak elegendő, hogy tanítványai (ön-)tudatát felemelje arra a színvonalra, melyen a nagy belátás megillethette volna őket. Hiába mondta tanítványainak, hogy ők is hasonló dolgokat fognak végbe vinni és még nagyobbakat is, azok képtelenek voltak elhinni, hogy ők is hívatottak ezt a nagyszerű tanítást tovább adni, saját és mások tudatát felemelni.


Jézus, tehát hogy tanítása ne menjen feledésbe, arra kényszerült, hogy saját példájával mutassa be mire lehet képes egy ember. Nem nehéz tanítványainak lelkiállapotát elképzelni, mikor azok meggyőződtek arról, hogy valóban a Mester áll előttük akit a római katonák pár nappal azelőtt egy keresztre feszítettek és megöltek. Akkor a tanítványok (ön-)tudata a magasba szökkent, belátták, hogy milyen nagy tettekre lehetnek képes. De mindez még nem volt elegendő, Jézus akkor megígértem hogy küld majd segítséget.


Visszatérve a kérdésedhez, Jézus érted halt meg, de nem a te bűneid végett, hanem hogy te is a magasba emelhesd (ön-)tudatodat, hogy te is olyan nagy dolgokat vihess végbe melyeket ő végbe vitt, és ha kell még nagyobbakat.

2011. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szia!


A Jézus név jelentése: Isten megszabadít. A Biblia feljegyzése szerint Jézus nem véletlenül kapta ezt a nevet, hanem születése előtt isteni utasítás szólt nevelőapjához, Józsefhez: "Mária szül fiat és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből" (Máté 1:21).


Sokféle szabadító ígéretben és személyben hittek az emberek a történelem folyamán. Jézus személyéhez azonban olyan szabadításnak az ígérete kapcsolódik, amit rajta kívül senki más nem kínált fel embereknek. Ez pedig a bűn lelki betegségéből való szabadítás, amely a Biblia szerint az egyetemes emberi nyomorúságnak és minden rossznak a gyökere, mind az egyes ember, mind pedig az emberi közösségek és a történelem esetében.


Jézus így szólt küldetéséről földi életében:

"Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, aki a bűnt cselekszi, szolgája a bűnnek. Azért ha a Fiú (önmagára utalt ezzel a megjelöléssel, mint Isten Fiára) megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek" (János evangéliuma 8:34,36).


"Isten ráébreszti az embert, hogy alaptulajdonsága az önszeretet, amely vesztébe sodorja, s ebből egyedül Ő tudja kigyógyítani. Jézus Krisztus tulajdonképpen csak arra tanította az embereket, hogy önmagukat szeretik, hogy rabszolgák és hogy neki kellett őket megszabadítania" (B. Pascal: Gondolatok, 544–545. töredék)


Üdv. Péter

2011. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Az agyműködés leállásával megindul a szervezet visszafordíthatatlan bomlása, agyunk nélkül tudatunk sem lehet, így semmik leszünk.


A bűneidért saját magadnak kell felelősséget vállalni, és még életedben kell jóvátenni őket, amíg lehet.

2011. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 tetris ***** válasza:
70%

Valahogy ez olyan zavaros! Volt évezredekkel ezelőtt egy Ádám megy egy Éva. Leszakítottak és felhabzsoltak egy nyomorult almát. Emiatt kellene szenvednünk azóta is? Ezért kell nekünk meghalnunk? Egy hülye alma miatt?

Már ezt se értem, de erre jön ugye a Jézus, és dicséri a Jóistent. Pont azt, aki egy alma miatt ilyen igazságtalanul, és súlyosan megbüntette az embereket. Pedig ó, de nagyon szeret minket.

Jézus pedig megkínoztatja, feszítteti magát. De kérdem én ugyan minek? Mi közöm nekem az almás Ádámékhoz? Én ugyan nem ettem az Isten almájából. Akkor meg meddig akar még nyaggatni az Isten a büntetéssel. Hát hol van a keresztényi türelem és megbocsátás? És hogy jön az egészhez az, hogy a Jezus megkínoztatta magát? Mitől megváltás ez nekem? Nagyon sajnálom, amiért ennyi kínt kellett kiállnia, de nem látom semmi értelmét az egésznek.

2011. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!