Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem lehet, hogy Jézus túlzott...

Nem lehet, hogy Jézus túlzott Személyiségzavarban szenvedett?

Figyelt kérdés
Gondoljatok bele, elkezdeném mindenkinek mondani hogy én vagyok isten fia meg megváltó akkor valoszinű engem nem keresztre feszitenének hanem a mai módszerekkel pl vinnének Kállóba a Bolondok házába.
2009. ápr. 12. 14:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Gyakorlatilag nem elképzelhetetlen,elméletileg sem.Akárhogy is volt maradandó "dolog" amit hátrahagyott.
2009. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
66%
Ha elolvasod az evangéliumokat, rájössz, hogy mindig más állította ezt Jézusról, ő maga csak helyesbítette kortársai fogalmát. Volt olyan cím, például a krisztus, amit egyenesen félt használni, mert politikai fenhangja volt.
2009. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
47%
Előbb olvasd el, hogy is írták le. Aztán készíts egy időgépet, menj vissza, és mondd ezt a szemébe. Kíváncsi lennék, mit szólna hozzá... :-D De szerintem rád hagyná, hiszen nem azért jött, hogy hülyeségeken vitatkozzon, a kortársai támadó csapdáit is kiválóan kivédte, amire nem tudtak mit mondani.
2009. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Te már csak tudod, hogy védte ki kortásai csapdáit.Jah vagy te is készítettél egy időgépet?:)
2009. ápr. 12. 15:38
 5/30 anonim ***** válasza:
60%
teljesen elképzelhető...az igazságot persze sosem tudjuk meg (maximum ha tényleg készít valaki egy időgépet, de annak beláthatatlan következményei lennének)... az írásos emlékekben sem szabad vakon bízni, hiszen emberek készítették azt is... (ezért a mondás,a történelmet a győztesek írják...mindig az dönti el, hogyan vázolja a történelmet, aki épp hatalmon van)...szóval a feltevésed jogos, de ugyanúgy megkérdőjelezhető, mint az az állítás, hogy Jézus valóban isten fia lett volna... az igazságot nem tudhatja senki,talán Isten fia volt, talán egy pszichésen beteg ember, de egy biztos, a tanításai, amiket hátrahagyott, hasznosak azon emberek számára, akik jó életet akarnak élni...és ezen a tényen nem változtat az, hogy ki is lehetett ő valójában, mert ha bolond volt, akkor egy bölcs,jólelkű bolond, ha meg nem, akkor is hasznosak a tanításai
2009. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem Jézus egy nagy próféta volt, csak felfújták a dolgot. A zsidók még mindíg várják...

Bár én úgy gondolom hogy az ember teremtette Istent, nem fordítva, de hát embere válogatja.

2009. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%

Jah, és Jézus sohasem hívatta magát Isten fiának, ő azt hangoztatta, hogy ő az Ember fia.

Lehet hogy nem vagyok hívő, de konfirmálkodtam a család nyomására...

2009. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező, ha nem olvasol bele abba, amit leírtak, akkor nem alapos a tudásod erről.

Te is csak azok alapján ismered a dolgokat, ha egyáltalán ismered, és mindannyiunk, hogy pontosan mi történt és ki mit mondott, azt csak akkor tudhatnánk meg 100%-ig, ha visszamennénk, és megnéznénk. Lehet, hogy nem is úgy beszélt, ahogy le van írva, lehet, hogy nem is pont azokat a szavakat használta, lehet, hogy nem is úgy nézett ki, ahogy lefestették a nagy alkotók... stb.

De amíg te is és itt mindenki a leírtakra támaszkodik, addig te se állíthatod azt, hogy személyiségzavaros volt, mert te se tudod, mi hogyan történt. Szóval mielőtt egy régmúlt időben emberként élt valakiről, akiről csak mások leírásai alapján tudunk dolgokat, bármi megjegyzést is tennél, nézz magadba.

2009. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
44%
Nem biztos, ha csodákkal is bizonyítaná.
2009. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%

Mintha lenne egy ilyen film, hogy találtak egy memóriakártyát egy olyan kamerához, aminek még csak a tervei voltak meg valami ősi sírban, a muksó visszament megnézni, mi is volt az igazság Jézussal. De lehet, hogy csak álmodtam. :)

Ha ez a film tényleg létezik, meg tudná valaki mondani a címét?

2009. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!