Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért foglalkoznak...

Az ateisták miért foglalkoznak "ennyit" a vallás témával, ha nem érdekli őket?

Figyelt kérdés
Érdemben nem szólnak hozzá a kérdésekhez, csak kötekednek és kritizálnak. Természetesen ahhoz szólnak hozzá, amihez akarnak, de megjegyzem, hogy én sem szoktam olyan témához hozzászólni, ami nem érdekel. Magyarul én sem kötekedek a tudományos oldalon!
2011. máj. 21. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Ők is terjeszteni akarják a nézeteiket; és tipikusan megrögzöttebbek és agresszívebbek, mint pl. a normális keresztények többsége. Mindenhova beírják az elképzelésüket, természetesen a valláskritka kategórián kívül is ez megy.


Amúgy Magyarországon ne várj mást; az emberek mentalitása is ilyen kötekedős, önző, egyoldalú és elbizakodott - és akkor egy magyar ateista milyen lehet... :(

2011. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

"agresszívebbek, mint pl. a normális keresztények többsége"


És azt tegyük hozzá hogy "normális" keresztény nem sok van. Nem egy ember van aki templomban hívő, megjátssza magát, azon kívül meg egy senkiházi.... Szerintem az agresszivitást nem kell valláshoz kötni. Ahogy látom bármilyen témáról is legyen szó, elég jól el tudunk vitatkozni. Biztos genetika, hogy nem tudunk csendben átlapozni a kérdéseken, amik vallásról, politikáról szólnak, vagy ha nem is lapozunk át, akkor se érvelünk. Ha nem értenek velünk egyet, csak hangosabban kell beszélni,sokszor el kell mondani, ha kell durván, biztos süketek, vagy buták. Az a lényeg a végén nekünk legyen igazunk :D

2011. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Ne is foglalkozzatok az ateistákkal hívő testvéreim! Ők a Pokolra fognak jutni, mi meg a Mennybe! Jehova szeme könnyezik, mikor látja, hogy ezeken az istentelen ördögimádókon idegelitek magatokat!



„Akik ellenállnak a megvilágosodásnak, el kell pusztulniuk.”

„Akik az erény útját követik felemelkednek.”

„Áldottak, akik az egyetértés útján járnak.”

„Áldottak akik együtt járják az utat!”

„Akik a becsületesség útján járnak, magasba fognak emelkedni.”

2011. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

Hehe, első... Bármily' hihetetlen is, az ateizmusra egyáltalán nem is lenne szükség, ha nem lennének hívők, akik folyamatosan azon munkálkodnak, hogy mindenkit megtérítsenek a saját hitükre. No mármost, ha én azt látom, hogy valahol keresztény propaganda megy, nyíltan, vagy épp burkoltan, akkor ha van rá lehetőségem, nem fogom véka alá rejteni én sem a véleményemet.


És egyben ez a válaszom a kérdező kérdésére is: sajnos rendszeresen azt látom, hogy a hívők egyfajta sértett önérzettel kérik ki maguknak, hogy mégis hogy meri bárki is kritizálni a hitüket - de a saját nézeteik terjesztéséhez ugyanakkor megkövetelik a jogot.


Hát kérem, ez már csak egy ilyen játszma. Ha ti térítetek, akkor mi sem restellkedünk életben tartani a józan ész hangját. Ha ti nem térítetek, és megmaradtok magatoknak a hitetekkel, akkor mi sem pattogunk. Ilyen egyszerű.


A baj csak az, hogy nektek ugyebár Jézustól kapott szent küldetésetek a térítés, úgyhogy ha nem térítetek, akkor máris a vallásotok egyik alappillérét utasítjátok el. Szerencsére valóban vannak normális hívők, akik nem zavartatják magukat emiatt és valóban meg tudják állni a térítést, azonban sokan meg nem - és ezeket bizony ellensúlyozni kell.


Hát ennyi, dióhéjban.

2011. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

Hehe, harmadik... :D Ez igen, a keresztényi szeretet iskolapéldája! És igen, ilyen egy szerető és megbocsátó Isten! Pokoltűz és gyötrelmek, hajrá!


És akkor még csodálkoztok, "kedves hívő testvérek", hogy ferde szemmel nézünk rátok, amikor ilyen nézeteket vallotok...?


(Persze ha csak ironizáltál, kedves harmadik, és magad sem vagy "hívő testvér", akkor jó volt a poén. ;) )

2011. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Szia,

szerintem teljesen független attól h vki ateista-e vagy sem, mivel alapvetően keresztény kultúrában élünk, mindenkit izgat a vallás(osság). És vki nem azért ateista, mert nem érdekli a téma, hanem mert tagadja Istent.

2011. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%

LOL


Az ateisták nem imádják az "ördögöt", sőt egy jó sörön/p*ncin/f*tyin/filmen/egyéb evilági dolgon kívül semmit nem imádnak.


Amúgy ateistából két elvileg különböző van:

1. Nem hisz semmiféle természetfelettiben, és sz*rik az egészre. Na ő nem ír sehova, legfeljebb LOL egyet a vallási vitákon.

2. Hisz abban, hogy nincs semmilyen természetfeletti. Ő az, aki reménykedik benne, hogy a (szent) Tudomány hamarosan bebizonyítja, hogy nincs Isten. (Szegényt, őt még én is sajnálom: épp olyan hívő, mint a legelfuseráltabb vallásos, de még az az öröme sincs meg, ami egy vallásosnak a vallása reményt adó dogmái következtében.)

2011. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
(A LOL a 22:41-esnek szólt.)
2011. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én nem szoktam téritgetni senkit, csak itt látom sok hozzászóláson keresztül az ateisták megnyilvánulását. Ezért merűlt fel bennem a kérdés.

Ráadásúl két témakör van ezzel kapcsolatban. Az egyik a vallás oldal, a másik a valláskritika. A vallás témában nem azért tesz fel az ember kérdést, hogy "hitetlen" emberek beszóljanak, erre ott van a valláskritika.

Ha feltesztek mondjuk egy kérdést a természettudomány témakörben például, hogy 'A föld kialakulása után mennyi idővel jelent meg az ember a Földön?', akkor én sem kezdek el "téríteni", hangoztatva nézeteimet. Nem oda valók. A vallás témakörben feltett kérdésekhez sem való az ateista megnyilvánulás.

Mégegyszer mondom: nem szoktam téritgetni, nekem úgy tűnik az ateisták akarnak engem megtéríteni fényt gyújtva bennem, hogy mekkora hülye vagyok.

2011. máj. 21. 23:06
 10/15 dellfil ***** válasza:
85%

Az ateisták között is ugyanolyan arányban vannak ostobák, mint a istenhívők között. Ez elkerülhetetlen. Ezért van az általad leírt jelenség.



dellfil

2011. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!